Kupne zanęty - podstawy

Wiadomość
Autor
szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#21 Post autor: szumeq »

Takie zanęty mają to do siebie że może wszystko podejść, i wcale mnie nie dziwi że podchodzą różne rybki.
Kup sobie zanętę TRAPER np LESZCZ , cena koło 11zł za 2,5kg, tania i skuteczna, swego czasu połapałem na nią piękne płocie.Ja robiłem tak że dodawałem do niej chrupki z biedronki, mogą był płatki kukurydziane, atraktor sensasa wanilia , bułkę tartą (nie dodawaj chleba) , i kukurydzę. Czasami można poeksperymentować ze zmielonymi ziarnami słonecznika, miodem, lub czosnkiem. Z tym ostatnim trzeba ostrożnie bo to nie ma walić tylko lekko jechać :D. Pozdrawiam i połamania życzę.

radzio

Re: Kupne zanęty - podstawy

#22 Post autor: radzio »

jeśli chcesz łapać grubsze ryby to lepiej nie dodawaj bułki tartej bo ona spulchnia karme ,bułka jest dobra na drobnice płocie i drobne glapki :D

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#23 Post autor: szumeq »

zapomniałem dodać że chodziło mi o prażoną bułkę tartą....

pkaaz20

Re: Kupne zanęty - podstawy

#24 Post autor: pkaaz20 »

Nom jutro wybieram się na ryby tym razem mam zanętę Karasiową. Dodam do niej pokrojone robaki + białe nie potrzebne. Dodam także Bułkę i mąkę jakość tam wyjdzie. Zobaczymy jaki efekt będzie mam nadzieje ze nie potruje te biedne ryby.

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#25 Post autor: szumeq »

Bułkę tartą samemu zrób, na blachę i do piekarnika , niech się lekko zrumieni........(prażenie).

pkaaz20

Re: Kupne zanęty - podstawy

#26 Post autor: pkaaz20 »

Jeszcze nigdy nie próbowałem , ale na razie użyję tylko zwykłem tartej bułki

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#27 Post autor: szumeq »

Jaką Ty mąkę do zanęty dodajesz? i w jakim celu?

goral3518

Re: Kupne zanęty - podstawy

#28 Post autor: goral3518 »

Mąkę? Może chodzi o kukurydzianą?

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#29 Post autor: szumeq »

też tak pomyślałem ....

pkaaz20

Re: Kupne zanęty - podstawy

#30 Post autor: pkaaz20 »

jednak nie użyłem ale na pewno przyszłości użyje kukurydzianą no przecież nie użyje byle innej :)

okonhel

Re: Kupne zanęty - podstawy

#31 Post autor: okonhel »

szumeq pisze:To może i ja coś napiszę w tym temacie...!!!!
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak dobra kupna zanęta. Stosuję ze znajomym ziarna, a jakiś tam proszek robi za "klej" . W tamtym roku bardzo dużo eksperymentowałem z mieszankami , i muszę powiedzieć ze to świetna zabawa. Od paru dni też pracuje nad swoim pelletem.
W sklepach jest sporo fajnych zanęt ale nie szukajmy dobrej zanęty za 3-4 zł/kg. Dobre komponenty (a nie zmiotki z młyna) muszą kosztować.
Ponadto nawet najlepszą zanętę można zepsuć źle ją mieszając, przemaczając lub zapominając o napowietrzeniu. Można też za mocno skleić i efekt też będzie kiepski.
Kiedyś gdy w sklepach były zanęty W .R. Kremkusa można było kupić dużą paczkę bazy zanętowej i paczkę koncentratu na konkretną rybę. Mieszało się to w odpowiedniej proporcji i łowiło sie ryby.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kupne zanęty - podstawy

#32 Post autor: Arunio1 »

Ja preferuję zanęty Lorenca. Nawet te tańsze co nie co sobą reprezentują! A tak np. na leszczyka paczuszka Magnetic + copromelase i 2 stołowe łyżki drobnej soli. Do namoczenia woda z melasą! Ciekaw jestem jak by się u was sprawdziło?
Arek

radzio

Re: Kupne zanęty - podstawy

#33 Post autor: radzio »

o soli pierwszy raz słyszę

radzio

Re: Kupne zanęty - podstawy

#34 Post autor: radzio »

u nas niekiedy żeby połapać leszczyki to nie trzeba dużo kombinować trochę kaszy jęczmienej do tego suszoną krew i efekt jest taki sam jak po jakiejś super karmie

okonhel

Re: Kupne zanęty - podstawy

#35 Post autor: okonhel »

Gdyby ta kasza była lepsza to by na zawodach wszyscy kaszy używali. A tymczasem kombinują jak konie pod górkę żeby ściągnąć do siebie ryby. Pamiętam jak ponad 20 lat temu wielką tajemnicą było dodawanie do zanęt odchodów gołębich.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kupne zanęty - podstawy

#36 Post autor: Arunio1 »

Jeśli dobrze pamiętam to chyba MVDE jako pierwszy do sprzedaży gołębie guano wprowadził. Nie wiem czy jeszcze jest w sprzedaży.
Arek

okonhel

Re: Kupne zanęty - podstawy

#37 Post autor: okonhel »

Aktualnie rzadko mieszam zanęty więc nie wiem ale często bywał jednym ze składników zanęt Marcela czy Sensasa. Z tego co pamiętam nie dawali więcej jak 5 %.

radzio

Re: Kupne zanęty - podstawy

#38 Post autor: radzio »

nie wiem czy dodawana jest do zanęt ale jako dodatek zanętowy to na pewno w sklepach występuje

okonhel

Re: Kupne zanęty - podstawy

#39 Post autor: okonhel »

Nadal dodają ale do tych droższych, powyżej 15 zł/kg.

Leon55

Re: Kupne zanęty - podstawy

#40 Post autor: Leon55 »

Ja kupuje również sklepowe zanęty takie jak kulki haczykowe, kulki proteinowe, i doprawiam je dipami wędkarskimi. Taki pellet zanętowy sprawdza się znakomicie nie tylko w opisanych przez Was doświadczeniem z karpiem. To się w naszych kręgach nazywa fachową - kuchnia karpia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”