Misja Karp

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Misja Karp

#1 Post autor: Remek »

Witam
W tym sezonie postanowiłem sobie postawić cel aby złowić karpia (wymiarowego). Już raz byłem na Kujaniu z tatą ale mi się nie udało a jemu tak ( padł karp ponad 40 cm około 2kg ). Jako, że sporo tego karpia na wpuszczali (czego jestem przeciwny) to szanse jakieś są. Oczywiście nie chce złowić jakiegoś prosiaka 20-30kg tylko "karpika" tak do 2kg aby wymiar miał. Cel będę próbował zrealizować na jeziorze Mejskim w Złotowie.
Pytanie do Was drodzy koledzy czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w wędkowaniu karpi i czy by udzielił mi kilku rad abym owy cel spełnił.
Będę stosował metodę gruntową z koszykiem zanętowym. Co usłyszałem od wędkarzy nad jeziorem to karp się trafia na 2x kuku plus białe do zapełnienia haka. Natomiast na Kujaniu owe karpie najlepiej zasmakowały sobie pęk białych lub białe z pinką ( sporo karpi wymiarowych już tak tam padło ). Na jakie przynęty Wam się udało złowić karpia ? Gdzie i o jakiej porze go szukać ?

Mój sprzęt:
1. Wędka o wyrzucie 40-60g, 3,6m - żyłka 0.30mm - przypon 0.20mm - hak nr 5
2. Wędka o wyrzucie 20-40g, 3,3m- żyłka 0.20mm - przypon 0.20mm - hak nr 5
Powyższy sprzęt jest na małe karpie więc myślę, że może być.

O moich postępach w tym celu będę sukcesywnie pisał w tym temacie. Na razie pogoda nie rozpieszcza więc nie wiem kiedy uderzę na karpie :D
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Misja Karp

#2 Post autor: Remek »

1 próba na j. Miejskim dnia 16.05.2014r - no i bez efektów jedno branie przegapiłem na "bombce", takie uroki wędkowania gruntowego.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

radzio

Re: Misja Karp

#3 Post autor: radzio »

słyszałem że już się udało :D :D

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Misja Karp

#4 Post autor: Remek »

Więc tak dnia 22.05.2014r. roku wybrałem się na ryby na miejsce gdzie byłem po raz pierwszy na rybach i gdzie tylko z opowiadań słyszałem o złowionych tam karpiach. Jako, że moją misją był karp więc zaryzykowałem i tam poszedłem. Tego dnia nie miałem prawie żadnych brań na gruntówce oprócz drobnicy. Drugą wędkę spławikówkę ustawiłem pod trzcinami i udało mi się złowić lina 36cm ( zdjęcia słabej jakości ale było już szarawo a mój telefon nie robi super zdjęć).
lin.jpg
Dnia 23.05.2014r. zachęcony złowionym linem poszedłem ponownie w to samo miejsce. Wyrzuciłem gruntówkę a skupiony byłem bardziej na spławiku myśląc, że może uda sie powtórzyć połów z poprzedniego dnia. Tego dnia na spławiku brały tylko wzdręgi i to sporadycznie. Wtedy miałem spokojne podnoszenie bojki. Zaciąłem i ryba zaczęła odjeżdżać w trzciny wiedziałem, że to nie glapa. Niestety ryba splątała się z drugą wędką w trzcinach. Do wyciągnięcia mojej ryby zmuszony byłem do ściągnięcia butów i wejścia do wody po nią. Kiedy podebrałem okazało się, że to karpik taki jaki chciałem. Karp miał 35 cm - oczywiście został sfotografowany i zabrany :D jako, że nie jestem zwolennikiem zarybiania tym rodzajem ryb naszych wód co pisałem w pierwszym poście, po prostu go zabrałem :D


MISJA KARP ZAKOŃCZONA :D
karp.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Misja Karp

#5 Post autor: tomek170891 »

Lina widziałem :p ładna sztuka :) a karpika pogratulować :p

szymonnx

Re: Misja Karp

#6 Post autor: szymonnx »

Remek pisze:Więc tak dnia 22.05.2014r. roku wybrałem się na ryby na miejsce gdzie byłem po raz pierwszy na rybach i gdzie tylko z opowiadań słyszałem o złowionych tam karpiach. Jako, że moją misją był karp więc zaryzykowałem i tam poszedłem. Tego dnia nie miałem prawie żadnych brań na gruntówce oprócz drobnicy. Drugą wędkę spławikówkę ustawiłem pod trzcinami i udało mi się złowić lina 36cm ( zdjęcia słabej jakości ale było już szarawo a mój telefon nie robi super zdjęć).

Dnia 23.05.2014r. zachęcony złowionym linem poszedłem ponownie w to samo miejsce. Wyrzuciłem gruntówkę a skupiony byłem bardziej na spławiku myśląc, że może uda sie powtórzyć połów z poprzedniego dnia. Tego dnia na spławiku brały tylko wzdręgi i to sporadycznie. Wtedy miałem spokojne podnoszenie bojki. Zaciąłem i ryba zaczęła odjeżdżać w trzciny wiedziałem, że to nie glapa. Niestety ryba splątała się z drugą wędką w trzcinach. Do wyciągnięcia mojej ryby zmuszony byłem do ściągnięcia butów i wejścia do wody po nią. Kiedy podebrałem okazało się, że to karpik taki jaki chciałem. Karp miał 35 cm - oczywiście został sfotografowany i zabrany :D jako, że nie jestem zwolennikiem zarybiania tym rodzajem ryb naszych wód co pisałem w pierwszym poście, po prostu go zabrałem :D
MISJA KARP ZAKOŃCZONA :D
Gratuluję!:) Piękne rybki!

Serwis kołowrotków

Re: Misja Karp

#7 Post autor: Serwis kołowrotków »

Moja misja to ostatnie zawody, Wielkopolskie manewry karpiowe na łowisku Jerzyn. Zawody zakończone trzecim miejscem, wędkowanie w parach z kolegą jako jeden Team.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Misja Karp

#8 Post autor: glizdziarz »

Ładny połów. Gratuluję zajęcia trzeciego miejsca.

okonhel

Re: Misja Karp

#9 Post autor: okonhel »

Pewnie by wygrał ale w międzyczasie robił serwis kilkunastu kołowrotkom :)
Gratuluję Przemek.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Misja Karp

#10 Post autor: Remek »

Gratuluje niezły połów. 3 miejsce na takich zawodach to szacun.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Serwis kołowrotków

Re: Misja Karp

#11 Post autor: Serwis kołowrotków »

No to po kolejnych zawodach, tym razem Wiosenny Puchar Łowiska Samsieczno i cyk pierwsze miejsce drużynowo i mój największy karp BigFish zawodów - 12,94 kg. Wcześnie padła jeszcze mniejsza - 9 kg sztuka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Misja Karp

#12 Post autor: Arunio1 »

Bravo Ty. :D
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo gruntowe”