Kaczka oraz inne przynęty pływające

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#21 Post autor: Remek »

morrum pisze: 19 wrz 2019, 15:47 Ponoć sens jest zawsze, aż do lodu.
Niemniej najbardziej pasuje mi do takich łowów okres maj-lipiec.
Jeśli chcesz zacząć z powierzchniowcami, zacznij od prostych popperów, walkdogów czy turbinkowców. Szybciej uwierzysz w takie łowienie aniżeli rzucając ekstrawaganckimi wabikami. Z jednym wszak warunkiem - Twoją przynętę by coś chciało zjeść, wpierw musi BYĆ. A u nas z tym różnie.
Ogólnie zależało mi na tym aby łowić w miejscu gdzie dawno nikt nie spingował (nikt nie rzucał w te miejsca przynęt bo są zarośnięte). Kacza i żaba świetnie do tego się nadają.
Ryba w tym jeziorze jest i to spora. Dostępne tylko z brzegu łowi tam nie wiele osób bo trudno dostępne. Około 5 lat był tam całkowity zakaz połowu.
Miejscówek do obrzucania jest nie wiele w dodatku dzierżawca reguluje śluzą do tego jeziora i jak puszcza wodę to już nie ma szans na łowienie.

Mówię o taki jeziorze jak na filmie tylko, że ja rzucam z brzegu. Ostatnio sobie to jezioro odpuściłem ale jesienny spinning jest tam rewelacyjny. W zeszłym roku trochę tam złowiłem szczupaków.
[https://www.youtube.com/watch?v=tyrG22F0Zyk][/url]
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Kaczka oraz inne przynęty pływające

#22 Post autor: morrum »

Moja rada taka - kup se pan chlapaka 😉
Moi faworyci to Rapala Skitter Pop 7cm (5 też są ok, 9 raczej na większe ryby) oraz Rapala Skitter V lub nasze Salmo - Pop i Rover.
Są skuteczne i zdecydowanie mniej ekstrawaganckie.
W pudłach mam różne dziwadła i potworki, ale z Savagea "najdziwniejsze" co mam to gumy - real eel i burbot.
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne przynęty”