Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
pkaaz20

Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#1 Post autor: pkaaz20 »

Pierwsze sukcesy w tym roku połowu tą metodą okazały się owocne parę dużych leszczy - niestety nie pobiłem rekordu kolegi, ale się nie poddaje na pewno tym roku jeszcze złowię dużą rybę powyżej 50 cm - jeśli takowe są na Borownie i okolicach :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#2 Post autor: Jarek »

pkaaz20 pisze:Pierwsze sukcesy w tym roku połowu tą metodą okazały się owocne parę dużych leszczy - niestety nie pobiłem rekordu kolegi, ale się nie poddaje na pewno tym roku jeszcze złowię dużą rybę powyżej 50 cm - jeśli takowe są na Borownie i okolicach :mrgreen:
A jaka to metoda ???? :D

miko

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#3 Post autor: miko »

Ja również feederem wędkuję :) Największa frajda. Najczęściej zarzucam na Warcie z "większym", bądź "mniejszym" efektem ;)

pkaaz20

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#4 Post autor: pkaaz20 »

METODA OTYLE DOBRA TO CZASEM WKURZAJĄCA JEŚLI CHODZI O POŁÓW NA ŁODZI - NOM I NIGDY NIE WIADOMO CO SIĘ ZNAJDUJE POD WODĄ ( ŻYŁKI, OPAKOWANIAI INNE CUDA NATURY )

tomek170891

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#5 Post autor: tomek170891 »

A mi się dzisiaj śniło że feederkiem na rzece piękne okonie wyciągałem... Achhhh... to był sen :D

pkaaz20

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#6 Post autor: pkaaz20 »

Ostatnio byłem na Śmiardowskim niestety tylko 2 podleszczyki ,a następnego dnia to tylko skubały , więc dobrze ze miałem spinning to przy okazji Oknie i małe Szczupaki gracowały :) a jak u wasz?

tomek170891

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#7 Post autor: tomek170891 »

No tam gdzie się spotkaliśmy idąc w prawo można bardzo ładne okonie połapać :) jest go tam wiele :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#8 Post autor: Arunio1 »

Panowie na waszych wodach stojących proponuję wypróbować zestaw helikopterowy. Jest ciut upierdliwy ale ma swoje zalety! Jest samozacinający i czuły przy swoim krótkim przyponie. Warto pokombinować z długością przyponu! Ja daje taki by haczyk wisiał ciut poniżej koszyka(jakoś mniej mi się plącze). Proponuje tak montować zestaw by przypon nie przekroczył 20stu cm. Oryginalnie jest krótki przyponik gdzie hak wisi powyżej koszyczka!
Arek

tomek170891

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#9 Post autor: tomek170891 »

A jak to wygląda ?:) może jakis rysunek poglądowy? :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#10 Post autor: Arunio1 »

tomek170891 pisze:A jak to wygląda ?:) może jakis rysunek poglądowy? :)
Kurcze ,chciałem dodać jakiś obrazeczek ale nie ogarniam tu na forum! Ale i z kompa to jeno taka obsówka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#11 Post autor: Remek »

Arku świetny rysunek :)
Tylko może ktoś nie będzie wiedział jednej rzeczy. Przypon jest jak by na bocznym troku tak ? czyli ten krętlik jest potrójny ?
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#12 Post autor: tomek170891 »

Aaa :) podobnie łapałem leszcze na Gwdzie tylko zamiast koszyczka oliwka ołowiana :) a zamiast kretlika supełek, którego niestety nie pamiętam... :/

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#13 Post autor: Arunio1 »

Remek pisze:Arku świetny rysunek :)
Tylko może ktoś nie będzie wiedział jednej rzeczy. Przypon jest jak by na bocznym troku tak ? czyli ten krętlik jest potrójny ?
Nie Remek ! Krętlik standard. Umieszczony między dwoma stoperami. Proponuję jeszcze krótką koszulkę silikonową od strony przyponu ,nasuniętą na krętlik. Pomaga ograniczyć splątania!
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#14 Post autor: Arunio1 »

tomek170891 pisze:Aaa :) podobnie łapałem leszcze na Gwdzie tylko zamiast koszyczka oliwka ołowiana :) a zamiast kretlika supełek, którego niestety nie pamiętam... :/
To tak zwana rozcięta pętla 2do jedne go lub więcej! Prosty sposób na wode stojącą ! Przy bocznym troku stosowany i przy feederze zdaje super egzamin!
Arek

tomek170891

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#15 Post autor: tomek170891 »

Nie... to na pewno nie była rozcięta pętla. Ten węzeł zna. Przy tym na leszczyka można było regulować wysokość przyponu od obciążenia i jeśli się nie myle też zakładałem tam stopery

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Rozpoczęcie sezonu tą metodą :)

#16 Post autor: Arunio1 »

tomek170891 pisze:Nie... to na pewno nie była rozcięta pętla. Ten węzeł zna. Przy tym na leszczyka można było regulować wysokość przyponu od obciążenia i jeśli się nie myle też zakładałem tam stopery
To tak jak w helikopterze, też możesz przypon przesuwać w górę/dół! Czyli ten sam zestawik, jedynie oliwka zamiast koszyka i może dłuższy przypon. ;)
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo gruntowe”