Połowy JacPik

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Połowy JacPik

#1 Post autor: JacPik »

Witam
Chciałbym założyć a zarazem otworzyć wątek poświęcony naszym wypadom i wynikom połowów metodą surfcastingową. W miniony weekend postanowiłem dla odmiany połowić belony właśnie metodą surfcastingową w Redłowie. W sobotę łowiłem od godz. 10.30 do 14 zaliczając 7 szt i w niedzielę od 10 do 13 łowiąc 6 szt, przynętę stanowiły kawałki fileta z belony.Kilka fotek z wypadu
6.jpg
5.jpg
7.jpg
8.jpg
3.jpg
4.jpg
1.jpg
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#2 Post autor: JacPik »

Witam
Dzisiaj zaliczyłem kolejny a zarazem ostatni wypad na belony w tym roku. Pomimo silnego wiatru, sporej fali i masy zielska udało się w niespełna trzy godzinki wyjąc 7 belonek. [/attachment]
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#3 Post autor: JacPik »

Wczoraj otworzyłem sezon na leszcza z plaży. Na Rozewiu zameldowałem się około godziny 12.30, warunki można powiedzieć idealne nie zadurza fala brak uciągu i zero ziela, jeden minus to cała masa turystów. Przed godziną 15 zameldował się pierwszy a zarazem ostatni leszczyk tej wyprawy niecałe 52 cm
10.jpg
a po półgodzinie trafił się bonus w postaci pięknego jazia 51 cm.
13.jpg
. Wędkowanie zakończyłem około godziny 18, wypad można zaliczyć do udanych.
11.jpg
12.jpg
14.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#4 Post autor: JacPik »

Witam
W piątek z uwagi na piękną pogodę wybrałem się z rodziną na Rozewie połączyć wypoczynek z wędkowaniem.
6.jpg
I jak to zwykle bywa czym ładniejsza pogoda nad morzem tym wyniki nie najlepsze, spędziłem na plaży prawie siedem godzin i zaliczyłem trzy brania z czego udało się zaciąć i szczęśliwie wyholować dwa leszcze.
8.jpg
5.jpg
Miałem na stanowisku wizytę takiego oto koleszki
7.jpg
Około godziny krążył w odległości 1 do 2 metrów od brzegu nurkując w poszukiwaniu pokarmu.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Połowy JacPik

#5 Post autor: okonhel »

Piękne morskie leszcze a i jaź z poprzedniej wyprawy super. Napisz jakiego sprzętu używasz na plażę (wędki, kołowrotki, linki).

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#6 Post autor: JacPik »

Witam
Od pięciu sezonów mój zestaw plażowy składa się z :
- dwóch wędek Grauvell Teknos Surf W dł. 4,2 m i ciężarze wyrzutu 100-200 gr
- kołowrotek Jaxon PRO SURF 700 i Konger SEAKON SEA FIGHTER 980FD
- żyłka z Ali 0,265 mm https://pl.aliexpress.com/item/32975666 ... 5c0ffREMOP
- przypon strzałowy z plecionki 0,25
- przypon końcowy żyłka 0,6 mm +troki boczne z fluorocarbonu 0,3-0,4 mm
i w zależności od warunków pogodowych tripod albo sztyce.
Pozdrawiam

glizdziarz

Re: Połowy JacPik

#7 Post autor: glizdziarz »

Zacne te leszcze. A "wspólnik" do ryb też ciekawy.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#8 Post autor: JacPik »

Kompan był spoko, nie próbował buchnąć mi zdobyczy.
Dzisiaj szybki wypad po pracy, w zasadzie wczoraj. Melduję się na Rozewiu około godziny 16, lekki wiaterek północno-wschodni, poziom wody w stosunku do zeszłego piątku niższy o dobre 50 cm, na szczęście na plaży zaczyna się przerzedzać. Zestawy w wodzie lądują po 15 minutach, pierwszy i zarazem jedyny leszcz ląduje na brzegu około godziny 18, miarka wskazała całe 57 cm.
11.jpg
10.jpg
Póżniej dołowiłem jeszcze cztery okonie w przedziale 23-26 cm. Po godzinie 20 zakończyłem wędkowanie, wypad można zaliczyć do udanych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#9 Post autor: JacPik »

W miniony piątek po pracy kolejny wypad w poszukiwaniu flądry, około godziny 17.30 ląduje na plaży w Władku wejście nr 7. Warunki idealne, temperatura wody spadła do 11 stopni.
2.jpg
1.jpg
Wędkuję z kolegą do godziny 22.30, łowimy po 6 szt tłuściutkich fląderek w przedziale 29-36 cm. Jeśli temperatura wody się utrzyma lub jeszcze spadnie będzie szansa na jeszcze lepsze połowy.
3.jpg
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#10 Post autor: JacPik »

Sobota, morze po środowym sztormie się uspokoiło można było kolejny raz wyskoczyć na plażę w poszukiwaniu fląder.
1.jpg
2.jpg
Wędkowałem od godziny 17 do 21.30, brania bardzo delikatne, ale udało się zaciąć i wyholować 6 fląderek, trafił się nawet jeden dublecik. Trzy najmniejsze dalej pływają.
3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#11 Post autor: JacPik »

Pogoda dopisuje, także w sobotę zaliczyłem kolejny wypad na fląderki. Szału nie było, ale 4 dorodne rybki w przedziale 30-38 cm udało się złowić. Rybki były aktywne przez godzinkę, między 19.30 a 20.30 potem zrobiła się przysłowiowa studnia i o godzinie 22 zakończyłem wędkowanie.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#12 Post autor: JacPik »

W dniu wczorajszym zaliczyłem kolejny wypad z surfem, chyba ostatni w tym roku. Pogoda dopisała temperatura na plusie, wiatr południowo-wschodni 7m/s. Wędkowałem z kolegą od godz. 16 do 21 niestety ryby nie chciały współpracować, złowiłem trzy fląderki. Na sam koniec kolega złowił diabła morskiego, co było dla nas nie lada zaskoczeniem.
1.jpg
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy 2021

#13 Post autor: JacPik »

Czas rozpocząć nowy sezon surfcastingowy, w niedzielę po południu z synem wybrałem się na fląderkę. Łowiliśmy na plaży Chałupy10, od godz. 16 do 20.30.Wiatr północno-wschodni, lekka fala warunki do łowienia fajne. Fląderki za mocno nie chciały współpracować ale 8 szt. udało się złowić. Jeszcze nie są za grube po tarle dlatego zabraliśmy 4 najładniejsze sztuki na kolacje. Wypad można zaliczyć do udanych i sezon rozpoczęty.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#14 Post autor: JacPik »

W niedzielę po śniadanku wybrałem się sprawdzić doniesienia o belonach, które pojawiły się w Orłowie. Około godziny dziesiątej wylądowałem na plaży pod szpitalem, szybkie rozstawienie sprzętu i po chwili zestawy na belonkę lądują w wodzie. Warunki dość trudne, wieje silny wiatr z południa i przy brzegu jest dużo glonów. Po dwudziestu minutach pierwsza rybka ląduje na plaży.
7.jpg
Z biegiem czasu wiatr zaczął się nasilać i pojawiła się cała masa glonów oblepiających zestawy, co uniemożliwiało dalsze łowienie. Wypad krótki ale udany, następny na pewno będzie lepszy. Sezon na belonę łowioną surfem otwarty.
6.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#15 Post autor: JacPik »

Sobotę i niedzielę poświęciłem na testowaniu zestawów na belonę przed zbliżającymi się zawodami surfcastingowymi w Jastarni (29.05). Testy wypadły całkiem nieźle, w sobotę w trzy godziny udało się wyholować trzy belony, dwie w trakcie holu się wypięły i zaliczyłem dwa brania nie zacięte. W niedzielę dwie wyjęte, jeden spad i jedno branie nie zacięte. Miałem również łabędzia na zestawie, na szczęście nie zaplątał się w żyłkę tylko zerwał mi zestaw z prawie stu metrowy odcinkiem żyłki.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#16 Post autor: JacPik »

W sobotę wybrałem się z synem na plażę w Chałupach sprawdzić co jeszcze w wodzie pływa, turystów cała masa ciężko znaleźć miejsce parkingowe, ale się udało zaparkować. Łowienie zaczęliśmy przed godziną 17 a skończyliśmy o 21.30, pogoda wręcz plażowa słońce, lekki wiaterek trochę małej fali warunki do wypoczynku idealne. Udało się nam złowić cztery ładne fląderki w przedziale 29-36 cm i belonę 76 cm. Największa furorę wśród plażowiczów zrobiła belona.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Połowy JacPik

#17 Post autor: okonhel »

NIektórzy już narzekają że to koniec belony ale jak widać nadal jest. Przez 3 dni łowiłem w rejonie od Osłonina i Rzucewa na wschód i za każdym razem mimo licznych spadów komplet był złowiony do godz. 09:00.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#18 Post autor: JacPik »

W niedzielę wybrałem się z synem sprawdzić co słychać na Rozewiu. Pogoda zmienna, trochę słońca, chmur i silnego wiatru północno-zachodniego oraz masa turystów, ale warunki w końcu nadające się do łowienia. W ciągu pięciu godzin udało się zaciąć i wyholować trzy leszcze : 41, 44 i 50 cm.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
. Sezon leszczowy uważam za otwarty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 78
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Połowy JacPik

#19 Post autor: JacPik »

Kolejny szybki po pracy wypad na morskiego leszcza. Melduję się na Rozewiu około 17, warunki o wiele gorsze niż były w niedzielę, wystarczyły cztery dni żeby zmieniło się ukształtowanie dna morskiego. Tam gdzie łowiłem w niedzielę się wypłaciło, w innym miejscu odsłonił kamienie, co skutkowało zerwaniem jednego zestawu i dwóch troków, trzeba było zmienić miejscówkę. Efektem był jeden leszcz 42 cm, wędkowanie zakończyłem o 21.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Surfcasting”