Mocowanie przetwornika od echosondy.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
marek j

Mocowanie przetwornika od echosondy.

#1 Post autor: marek j »

Echosonda nabyta , trzeba więc jakoś zamocować przetwornik. Wahałem się między dwoma sposobami. Pierwszy to na przyssawkę, można kupić taniej niż oryginalna , taka do noszenia szyb glazury itp dorobić zamocowanie do uchwytu przetwornika, przyssać do łodzi i gotowe. Sposób drugi na który się zdecydowałem, to zamontowanie klocka z pcv na klej do szyb samochodowych. Wcześniej umieściłem dwie śruby do których można zamocować uchwyt przetwornika. Drugi sposób daje możliwość przykręcenia przetwornika (przynajmniej mojego ) odwrotnie , znaczy schowanie go pod łódź. To na wypadek gdyby silnik przeszkadzał przetwornikowi w skanie bocznym, przy mocowaniu jak na zdjęciu, mocuje odwrotnie i nic nie zasłania.
IMG_20210705_072521.jpg
IMG_20210705_072426.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Mocowanie przetwornika od echosondy.

#2 Post autor: okonhel »

Sposób na przyssawkę jest fajny bo można zmieniać położenie przetwornika w razie zakłóceń od silnika.
Sposób na klej to przetwornik w jednym, stałym miejscu ale wyszło fajnie. Jeśłi przetwornik można "złożyć " do góry to jest super.

glizdziarz

Re: Mocowanie przetwornika od echosondy.

#3 Post autor: glizdziarz »

Fajnie wyszło to mocowanie. Przyssawka daje więcej możliwości jak napisał Jacek. Dałeś bardzo na boku to zakłóceń od silnika nie powinno być.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 287
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Mocowanie przetwornika od echosondy.

#4 Post autor: radzislaw251 »

Fajny patent, tylko musisz uważać na płytkiej wodzie , bo widzę, że przetwornik jest pod dnem łódki, Ja mam zamontowany równo z dnem a i tak nie uniknąłem zarysowań.
Radek
nie sprzęt a technika...

marek j

Re: Mocowanie przetwornika od echosondy.

#5 Post autor: marek j »

Wypróbowałem w ten sposób że założyłem i zdemontowałem przetwornik na wodzie, poszło gładko bez problemu się przykręca motylkami. Gorzej jak woda będzie zimną ale coś się wymyśli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łodzie wędkarskie, pontony i inne środki pływające”