Rzęsa nad stawem

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
tomek170891

Rzęsa nad stawem

#1 Post autor: tomek170891 »

Witam. Wie ktoś jak się pozbyć tego pieroństwa? Kiedyś ściągaliśmy to firanką ale z dużo mniejszego w tym przypadku to nie przejdzie.

tomek170891

Re: Rzęsa nad stawem

#2 Post autor: tomek170891 »

Tu fotki stawu
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

okonhel

Re: Rzęsa nad stawem

#3 Post autor: okonhel »

Rzęsa rośnie dobrze bo woda przeżyźniona. Można by wpuścić amury lub karasie - zjedzą, to samo kaczki. Niestety wyprodukują przy tym kolejny nawóz, przez co woda zmętnieje i dostanie kolejną porcję nawozu, z któego skorzysta później rzęsa.
Na podbieraki woda za duża choć zawsze trochę zbierzesz, szczególnie po wiatrach gdy gromadzi się przy jednym brzegu. Są też skimmery do zbierania zanieczyszczeń z powierzchni basenów. Zebraną rzęsę można złożyć w jedno miejsce jako kompost i po "przerobieniu" wykorzystać w ogrodzie jako nawóz.
https://allegro.pl/listing?string=skimm ... u-1-1-0613

Stosuje się także płyn AlgoFin
https://allegro.pl/kategoria/ogrod-oczk ... u-1-1-0613

tomek170891

Re: Rzęsa nad stawem

#4 Post autor: tomek170891 »

Z tego co wiem to kaczki właśnie to przyniosły. Ryby tam nie ma bo zadomowiły się obok bobry i wszystko zjadły i odkąd zniknęła ryba pojawiła się rzęsa. Najlepiej pozbyć się bobrów i wpuścić rybę ale jak to pieronstwo przegonić jak to po ochroną

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

okonhel

Re: Rzęsa nad stawem

#5 Post autor: okonhel »

Bobry sa roślinożerne i nie odżywiają się rybami. Zjadająprakktyczni ekażdą występującą u nas roślinę i ich części. Ryb nie jadają, prędzej ryby spłynęły przez ich działalność do innego zbiornika, kanału lub rzeczki. Chyba ze są w pobliżu wydry lub norki - one uwielbiają ryby.
Kaczki rzęsę roznoszą , inne ptaki też, podobnie jest z ikrą. Ale kaczki też ją zjadają.
Co do przegonienia bobra to faktycznie kłopot. Rozmnożyło się tego sporo ale zaczynają się pierwsze odstrzały...

tomek170891

Re: Rzęsa nad stawem

#6 Post autor: tomek170891 »

No fakt. To roślinżerca. To pewnie uciekły przez kanały. W sobotę tam będę to obadam dokładniej sytuacje

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

tomek170891

Re: Rzęsa nad stawem

#7 Post autor: tomek170891 »

A propo tych odstrzałów. Kto gdzie i za ile?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

okonhel

Re: Rzęsa nad stawem

#8 Post autor: okonhel »

To nie tak że za ile. Ktoś pisze wniosek, ktoś rozpatruje (pewnie Rejonowa Dyrekcja Ochrony Środowiska albo inny "konserwator przyrody" po konsultacji z ornitologami i ekologami) i dopiero jest zgoda.

tomek170891

Re: Rzęsa nad stawem

#9 Post autor: tomek170891 »

No w tym przypadku były już takie wnioski ale odpowiedzi negatywne. Myślałem że się coś zmieniło w temacie

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

okonhel

Re: Rzęsa nad stawem

#10 Post autor: okonhel »

Niestety ciężki temat z bobrami. Trzeba wykazać ich dużą szkodliwość dla drzew, wałów przeciwpowodziowych itp. Wtedy ewentualnie przeniosą je w inne miejsce, odstrzał to ostateczność..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przyroda i ekologia”