Jaki feeder wybrać?

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
graf74

Jaki feeder wybrać?

#1 Post autor: graf74 »

Witam koledzy,
ponieważ zawsze mnie pociągała drgająca szczytówka a męczy mnie już spinning i notoryczne wracanie o kiju
bo nawet okonia jest już ciężko złowić, to chciałbym się poradzić w sprawie kupna feederów, czy też pickerów do łowienia
na komercji i wodach stojących.
Widziałem ostatnio, że kolega Arunio ma bardzo dużo nieocenionej praktycznej wiedzy i jest też bardzo aktywny na forum SiG i może mógłby coś doradzić jeżeli chodzi o stajnie Trabucco w szczególności.
Oczywiście wszystkie porady i wskazówki Was Kolegów jak najbardziej mile widziane.
Dodam, że mam już dwa feedery kupione z myślą o Wiśle czyli Cormoran GF Feeder Pro 3.60m 40-120g.
Są to wędziska moim zdaniem raczej sztywne, o szczytowej akcji i na wody stojące i komercje raczej się nie nadają.
Chociażby ze względu na swoją długość. Taka długość na małej wodzie jest raczej mało poręczna.
Ostatnio użyłem jednego na jeziorze przy głebokości ok 1,5m z koszykiem Drennana do methody i to była porażka.
W dodatku brzeg zakrzaczony nawet nie było jak takim długim kijem rzucić!
Osobiście wole też krótkie kije. Trochę też poczytałem Kolegę Luka z UK i on radzi na takie wody i komercje kije
w przedziale długości 2,70 do 3,30.
Czytałem też poradnik, że najlepiej kupić na takie wody dwa feedery o rożnych długościach i cw a właściwie
czułościach szczytówek z jednej dobrej renomowanej firmy żeby można sobie między wędziskami swobodnie w zależności od potrzeb wymieniać szczytówki.
Coś poradzicie koledzy?
Dodam że bardzo mi się podobają Drennany:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki- ... eeder.html
lub to:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki- ... eeder.html
jak również:
Cormoran GF Feeder Pro Quiver 2.70m 5-40g, lub:
Cormoran GF Method Feeder 3.30m up to 60g
ale jest tego tyle, że można oczopląsu i zawrotu głowy dostać, a im więcej czytam to tym bardziej głupi jestem ;)
Pomożecie?

okonhel

Re: Jaki feeder wybrać?

#2 Post autor: okonhel »

Luk łowi w Anglii a tam na komercji masz przystrzyżoną trawkę jak na polu golfowym, ryb od groma itp. Proponowałbym poradzić się kogoś kto na co dzień łowi w kraju.

graf74

Re: Jaki feeder wybrać?

#3 Post autor: graf74 »

Wiem, że łowi w UK. Dlatego prosiłem o zdanie Kolegę Arunio.
On jest Expertem :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jaki feeder wybrać?

#4 Post autor: Arunio1 »

graf74 pisze:Witam koledzy,
ponieważ zawsze mnie pociągała drgająca szczytówka a męczy mnie już spinning i notoryczne wracanie o kiju
bo nawet okonia jest już ciężko złowić, to chciałbym się poradzić w sprawie kupna feederów, czy też pickerów do łowienia
na komercji i wodach stojących.
Widziałem ostatnio, że kolega Arunio ma bardzo dużo nieocenionej praktycznej wiedzy i jest też bardzo aktywny na forum SiG i może mógłby coś doradzić jeżeli chodzi o stajnie Trabucco w szczególności.
Oczywiście wszystkie porady i wskazówki Was Kolegów jak najbardziej mile widziane.
Dodam, że mam już dwa feedery kupione z myślą o Wiśle czyli Cormoran GF Feeder Pro 3.60m 40-120g.
Są to wędziska moim zdaniem raczej sztywne, o szczytowej akcji i na wody stojące i komercje raczej się nie nadają.
Chociażby ze względu na swoją długość. Taka długość na małej wodzie jest raczej mało poręczna.
Ostatnio użyłem jednego na jeziorze przy głebokości ok 1,5m z koszykiem Drennana do methody i to była porażka.
W dodatku brzeg zakrzaczony nawet nie było jak takim długim kijem rzucić!
Osobiście wole też krótkie kije. Trochę też poczytałem Kolegę Luka z UK i on radzi na takie wody i komercje kije
w przedziale długości 2,70 do 3,30.
Czytałem też poradnik, że najlepiej kupić na takie wody dwa feedery o rożnych długościach i cw a właściwie
czułościach szczytówek z jednej dobrej renomowanej firmy żeby można sobie między wędziskami swobodnie w zależności od potrzeb wymieniać szczytówki.
Coś poradzicie koledzy?
Dodam że bardzo mi się podobają Drennany:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki- ... eeder.html
lub to:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki- ... eeder.html
jak również:
Cormoran GF Feeder Pro Quiver 2.70m 5-40g, lub:
Cormoran GF Method Feeder 3.30m up to 60g
ale jest tego tyle, że można oczopląsu i zawrotu głowy dostać, a im więcej czytam to tym bardziej głupi jestem ;)
Pomożecie?
Co do Trabucco. Zaznaczam że przerobiłem i nadal przerabiam kilka wędzisk tej firmy. Teraz już nie są tanie, ale jak dla mnie warte polecenia. To dobre, mocne blanki o przyzwoitym wykonaniu. Kije które zaproponuję, nie były nigdy ze mną nad wodą. Poświęcilem im jednak sporo czasu w Centrum Wędkarstwa z czystej ciekawości. Fajne patyki, godne polecenia. Tu tylko zależy od preferencji. I tak.
Selektor Master. Niestety tu najkrótsza wersja to 330. Kij jak dla mnie raczej miękki. Podchodzi pod parabolę, ale ze sporym zapasem mocy. Stwierdzę że z Karpikami do 5kg+ poradzi sobie bez problemu, ale nie polecam łowienie w pobliżu zawad, może być mało by w porę rybę zatrzymać.
http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol- ... eeder.html
Slektor Stillwter.
Minimalna długość 3m. Kijek minimalnie sztywniejszy od Mastera. Podobna praca, ciut szybsza.
Ale ciężar wyrzutu, do 50g.
http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol- ... water.html
Selektor Commercial.
Kijki 3 do 3,30m wyrzut do 75g. Dla mnie, to najszybsza maszynka z tych trzech, choć nadal dość spolegliwy. To mój faworyt. Jak bym miał wybrać dla siębie, stawiam na Commerciala.
http://www.sprzetlorpio.pl/product-pol- ... rcial.html
Tak jak piszę. Te kije, mam opanowane na sucho, ale raczej wiem co piszę.
Jeśli chodzi o praktykę. Na komercję mogę polecić kije Sangera z serii Econ Feeder. Dobra cena, szybkie kije o akcji typowo progresywnej. Posiadam też kije Tubertini z serii Reflex. Bardzo polecam na średnią rybę. Na rzeki mam Trabucco serii Sygnum. TXL Supreme feeder 90g. TXL Long Distance 130g.
Arek

graf74

Re: Jaki feeder wybrać?

#5 Post autor: graf74 »

Bardzo Ci dziękuje za poradę i bardzo rzeczową i wyczerpującą odpowiedź.
Szczerze mówiąc to po analizie oferty Trabucco oraz moich potrzeb tez myślałem
właśnie o wersji xs selektor commercial 3,30.
Widziałem taki filmik RTF jak jeden gościu nim łowił karpie na komercji koło Rzeszowa
i akcja tego kija bardzo mi przypadła do gustu.
Szkoda tylko że ma taki dolnik z korkogumy w kształcie jakieś pały, który bardzo mi się nie podoba.
W każdym razie jeszcze się zastanowię.
Połamania :)

graf74

Re: Jaki feeder wybrać?

#6 Post autor: graf74 »

Arunio1 pisze: Jeśli chodzi o praktykę. Na komercję mogę polecić kije Sangera z serii Econ Feeder. Dobra cena, szybkie kije o akcji typowo progresywnej. Posiadam też kije Tubertini z serii Reflex. Bardzo polecam na średnią rybę. Na rzeki mam Trabucco serii Sygnum. TXL Supreme feeder 90g. TXL Long Distance 130g.
Jeśli chodzi o tego Econa to ma on 2 szczytówki, czy znasz może ich czułość?
Jak są opisane? 1oz i 2oz?
czy może jeszcze jakoś inaczej?
:)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jaki feeder wybrać?

#7 Post autor: Arunio1 »

1,5 i 2 Oz.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jaki feeder wybrać?

#8 Post autor: Arunio1 »

http://jerkbait.pl/topic/101527-brownin ... r-13-100g/
Jacku. Ja nie cierpię Sphere. Możliwe, że totalny wieśniak i dyletant ze mnie. Ten kij, ma fajną ale totalnie, z jednego punktu widzenia, przeciążoną akcję, mającą się nijak, do wędkowania rzecznego. Miałem wędzisko 390cm. O w 100g. W mojej, wsiowskiej dłoni, leżał podle. Totalnie leciał na twarz i jak dla Mnie, był przeciążony w środkowym składzie. Ale, nie sugerujcie się tym do końca. Mam specyficzne wymagania.
Arek

okonhel

Re: Jaki feeder wybrać?

#9 Post autor: okonhel »

Nie znam się n a feederach (mam tylko dwa od niedawna) ale wstawiłem link na czacie jako ciekawostkę - 210 gr przy tej długości to lekka wędka. Wędki tej długości wszystkie lecą na twarz ale nie wiedziałem ze ten aż tak bardzo bo zdjecia na jerkabit są pewnie ze strony producenta a dolnika na nich nie widać ...

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jaki feeder wybrać?

#10 Post autor: Arunio1 »

Nie dyskredytuje tego co piszesz. Miałem ten i inne Spheer, w reku, w Poznaniu. Nie moja bajka.I, to tylko Dla Mnie, kije są przeciążone. Nie przemawia do mnie to, że w czasie, leża na okrace. Kij przeciążony, przy dłuższym holu, daje w kość. Uwierz. Łowię na Feeder od 30 lat. Kilka gram na + do rękojeści, robi różnicę. Jako spinningMan? Pewnie, ogarniasz.
Arek

okonhel

Re: Jaki feeder wybrać?

#11 Post autor: okonhel »

Każdy feeder 390 m jest przeciążony - żeby go wyważyć musiałby mieć długi i nieporęczny dolnik albo przykręcony kołowrotek rozmiar od 8000 w górę albo jeszcze większe - taka długość.
Jak mi ciężko to opieram kij o biodro lub brzuszek - np na dorszach. Tam nawet jeśli wędka jest wyważona to i tak pilker na kilkudziesięciu metrach robi swoje a o rybie nie wspomnę - nie da się holować samymi rękami przez dłuższy czas - po kilku godzinkach machania pilkerem i holowania ryb najwięksi twardziele wspomagają się jak potrafią.
Przy łowieniu z gruntu w czasie holu opieram dolnik o łokieć i przedramię i nie męczę nadgarstka.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jaki feeder wybrać?

#12 Post autor: Arunio1 »

Nie napiszę, że nie masz racji!
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo gruntowe”