Co na karpia i karasia?

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
dorszolap

Co na karpia i karasia?

#1 Post autor: dorszolap »

Witam,
Planuje wybrać się w przyszły weekend kolejny raz nad stawek. Żeby połów był bardziej efektywny( ostatnio 2x karp i jeden karaś się złapał) jaki zestaw wędkarski, przynęty, techniki polecacie?

okonhel

Re: Co na karpia i karasia?

#2 Post autor: okonhel »

Nie napisałeś nic o łowisku (głębokość, roślinność, muł, jakie ryby i jakiej wielkości), więc trudno dobrze podpowiedzieć. Skoro napisałeś że "stawek" więc pewnie niezbyt głęboki, muł i roślinność. Więc wybrałbym 2 x zestaw spławikowy. Jeśli nie ma za dużo roślin, zaczepów a muł nie jest zbyt głęboki, można użyć gruntówek lub 1 spławikówka i 1 gruntówka.
Skoro są tam karpie i karasie to użyłbym zanęty sypkiej, mocno wzbogaconej o kukurydzę, np z puszki. Na hak kukurydza , czerwony robak lub kanapka czyli obie te przynęty.
Na większość karasi wystarczy wędka z żyłką 0,20 mm ale skoro są tam też karpie to użyłbym zestawu z grubszymi żyłkami. Skoro są tam karasie i karpie to i może lin się trafi ?

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Co na karpia i karasia?

#3 Post autor: Remek »

Tak jak Jacek piszę zastosował bym 1 gruntówka i 1 spławikówka ale zabrał bym 4 wędki w momencie kiedy więcej brań jest na gruntówce to zwijasz spławik i druga guntówka.
Kiedyś jak byłem na stawie ładniejsze karpie brały z pół gruntu ale staw miał około 2m głębokości. Więc wtedy lepiej łowić na spławik. Karpie do 3kg spokojnie wystarczy zestaw 0,20 główna i 0,18 przypon hak 5. Jeżeli pływa tam coś większego to zestaw grubszy.
Przynęty:
2 ziarnka kukurydzy, kukurydza z czerwonym, pęk białych robaków, rosówka (trzeba kombinować).
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

dorszolap

Re: Co na karpia i karasia?

#4 Post autor: dorszolap »

Dzięki za podpowiedź. Jutro atakuje. Zabieramy się także na tzw. "błotko" na żwirowni podobno masa ryb .. sprawdzimy.. wstawię foty jeśli uda się coś złapać : )

dorszolap

Re: Co na karpia i karasia?

#5 Post autor: dorszolap »

Atakujemy.
Zabrałem ze sobą sypką zanętę wymierzaną z kukurydzą ,płatkami owsianymi. Czerwony robak 4 i białego. Próbuję łapać na czerwonego z kukurydzą aktualnie.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Co na karpia i karasia?

#6 Post autor: Remek »

Życzę powodzenia i czekamy na relacje z wypadu. Jesteśmy ciekawi jak tam poszło :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

dorszolap

Re: Co na karpia i karasia?

#7 Post autor: dorszolap »

Siemanko,

Przepraszam że dopiero teraz udało mi się odpalić komputer.
Na prawdę.. uwierzcie mi.. próbowaliśmy na białego robaka... na czerwonego .. kukurydzę... kilka razy kanapka i co ?! I o... 2 okońki ;)
Mogę się tylko pocieszyć tym że na danym obiekcie łowiło nas sześć osób w różnych miejscach i wszyscy taka marność ; D
Moje pierwsze łowienie karpika, karasia .. można uznać za udane piękna pogoda, lekki wiatr, słoneczko lecz nie koniecznie jest co jeść ;D
Nie mogę się doczekać użycia mojego nowego zestawu, teraz wyjazd psuje nam troszkę pogoda " lecz po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój.."
Dorzucam fotki.

POZDRAWIAM!
11111111.jpg
2222.jpg
333333.jpg
444.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Co na karpia i karasia?

#8 Post autor: Remek »

Super miejscówka. Szkoda, że efekty słabe ale nie ma co się zniechęcać. Może następnym razem podejdzie coś do zanęconego miejsca.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
salto
Płotka
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2018, 09:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Co na karpia i karasia?

#9 Post autor: salto »

Według mnie żle wybrałeś miejsce, ja ustawił bym się w miejscu gdzie brzeg jest zarośnięty ( przedostatnia fotka).Na początku nęć zanętą sypką z dodatkiem kukurydzy, konopi i pszenicy. Póżniej przejdź na samo ziarno.
Robert

glizdziarz

Re: Co na karpia i karasia?

#10 Post autor: glizdziarz »

Robert ma rację. Wybierz zarośnięty brzeg. A jak jeszcze trzciny wchodzą do wody to super

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo spławikowe”