Przynęty na Brdę

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AdrianS
Płotka
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2019, 10:59
Lokalizacja: Kaliska

Re: Przynęty na Brdę

#21 Post autor: AdrianS »

Znalazłem w okolicy na olx takie oto woblery, czy możecie zerknąć i ocenić czy na zlot nad brdą warto mieć któregoś? Jeśli warto to które były by najbardziej Łowne? Głównie pytanie do ludzi, którzy łowią lub łowili na tej wodzie. Link do ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta/woblery-pstra ... FtItY.html
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdr' Adrian

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#22 Post autor: okonhel »

Osobiście nie znam tych woblerów, niektóre wyglądają dobrze, szczególnie ze zdjęć 1 i 2. Pytanie jak pracują w wodzie...

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Przynęty na Brdę

#23 Post autor: Spinn76 »

Też ich nie znam Okonhel. AdrianS są fajne i to bardzo...a jaka ich dł bo sie nie doczytałem. Najlepiej żeby były ok 8-10cm.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#24 Post autor: okonhel »

A ja dziś zamówiłem sobie na Ali kilka korpusów do malowania.. :)
łamane.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Przynęty na Brdę

#25 Post autor: Spinn76 »

Okonhel.....ciekawe...bardzo ciekawe....Pomaluj na czarno w kropki żółte i cały biały.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#26 Post autor: okonhel »

Przeglądając jerkbait.pl dokonałem małego zakupu na Brdę, czyli Minnow, Fanatic i Executor:
Salmo.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Przynęty na Brdę

#27 Post autor: Spinn76 »

Jacku i to był strzał w 10tke.....woblery typowo Brdziane.....będzie moc.....
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#28 Post autor: okonhel »

Z koleżeńskiej wymiany za Papaje i Górale. Kolejny Minnow, 2x Fanatic, 3 x Bulhead, 2x Hornet 4
Salmiaki.jpg
Przy okazji wpadło kilka dużych Krakusków i jeden mniejszy :
Krakuski.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#29 Post autor: okonhel »

Nikt się nie zbroi to się zbroję dalej. Czekając na przesłanie woblerów z koleżeńskiej wymiany na inne, pogrzebałem w swojej szafie i znalazłem trochę przynęt w miarę naturalnych kolorach (takie polecał Kriss).
ŁK.jpg
TM.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#30 Post autor: okonhel »

Dotarły wczoraj Butchery i Egzecutory z wymiany z kolegą na inne woblery:
Butchery i Egzecutory.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#31 Post autor: okonhel »

Widzę że prócz mnie to nikt się jeszcze na rzekę nie zbroi (Krissa nie liczę bo on tam jeździ, więc jest doposażony).
Podpuszczony przez Krzysia na czarne woblery w żółte kropki postanowiłem sam coś pomalować bo rynek prócz Butchera Salmo nie ma nam nic do zaoferowania w tych kolorach. Zakupiłem na Ali jakieś korpusy łamane i całe i zacząłem się bawić. Trochę problem z zabezpieczeniem sterów (wklęsłe przy łamańcach) przed farbą - chyba drugi raz pomalowałbym to razem ze sterem. Problem też polakierować całość łamańca żeby łączenie nie dostało lakieru ale cóż - wydłubie się :) Niestety najbliższa rzeka ma zakaz spinningu wiec jeszcze nie sprawdziłem jak pływają.
Abeł.jpg
ABe.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Przynęty na Brdę

#32 Post autor: morrum »

Jacku, oprócz Butchera, w tym malowaniu (kolor bodaj BE) Salmo wypuszczało też inne modele, jak choćby Hornet (tajny wiślany killer) czy Slider (mam chyba 5 i 12cm w tym kolorze) a poza Salmo... cóż, Michał Osiński czesto tak malował pstrągowe i kleniowe woblerki. Myslę że wielu rekodzielników tą kombinację barwną stosuje.
Jeśli wolno mi coś doradzić - najpierw daj biały podkład, na to czarny z zostawionymi białymi kółkami pod kropki i oczy i dopiero jak zaschnie docelowym żółtym wypełnij białe plamy - efekt będzie dużo lepszy ;)

A gdyby któryś z Kolegów nie miał na co łowić i nie chce się rujnować kupujac zapas przynęt pod jeden wypad, to mam tego tyle, kilkaże garści pstrągowych woblerów, wahadłówek i jigów mogę w razie potrzeby pożyczyć :)
Michał

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#33 Post autor: okonhel »

A wiesz ile to pierniczenia żeby zrobić w ten sposób z białym podkładem ? I zawsze gdzieś farba bokiem wylezie..
Tak naprawdę w pierwszej wersji myślałem o białym podkładzie ale wtedy byłoby zbyt "sklepowo" a chciałem stonowane, przybrudzone.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Przynęty na Brdę

#34 Post autor: morrum »

Zrobiłem w życiu trochę woblerów od zera i wiem ile to pierniczenia Jacku ;)
Michał

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#35 Post autor: okonhel »

Wczoraj dotarło do mnie kilka wahadełek od Rafała Piliponisa. Będzie czym dalej zarzucić na szerszym odcinku rzeki lub poprowadzić głębiej na węższym.
Blaszki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Przynęty na Brdę

#36 Post autor: Spinn76 »

Ładne cacka Jacku. Naprawdę ładne....A te czarnulki.....coś pięknego. Jesteś też dozbrojony ..... :o :o
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#37 Post autor: okonhel »

Pytanie do kolegów, częściej bywających ad Brdą (Spin76 i Morrum).
Czy próbowaliście na Brdzie używać popperów czy innych powierzchniowych przynęt w miejscach zarośniętych roślinnością ?

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Przynęty na Brdę

#38 Post autor: Spinn76 »

Tak Jacku. Z wynikami różnie bo wszystko zależało to od czasu w jakim się łowi na Brdzie. Dostałem kilkanaście ładnych ryb na popery ale to właśnie w czasie już od maja...gdzie było już ciepło. I też pięknego jazia 54cm który mi przywalił na popera Salmo popa. A myślałem że ładny potok goni rybki. A tu taka niespodzianka.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

okonhel

Re: Przynęty na Brdę

#39 Post autor: okonhel »

Czyli w okresie gdy będziemy a ryby starują łatwo do powierzchni poppery też mogą być atakowane. A jakie kolory się sprawdzały i na jakie ryby ?

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Przynęty na Brdę

#40 Post autor: morrum »

U mnie woblery to tradycyjnie podstawa pudeł pstrągowych. Do tego trochę obrotówek i oczywiście wahadłówki. Mimo coraz większej popularności gum wśród łowców pstrągów, zarówno klasycznych ripperków i twisterków jak i śmierdzących glizd pod czeburaszkę jakoś mi one nie pasują do łowienia ryb szlachetnych. Co innego jigi...
W końcu udało mi się wygospodarować nieco czasu i chęci by troszkę dla kolegów pokręcić. Kumpel znad Mierzawy prosił mnie od lat o dokręcenie dla niego partii, bo ze starych zasobów został mu jeden w magicznym kolorze za którym nurkował już kilkanaście razy, ostatnio w marcu. No więc kręcę.
Spora partia pojechała już nad Widawkę, mniejsza nad tajemniczy siurek w Wielkopolsce. Troszkę czeka na wysyłkę aż wyzdrowieję, za to cała masa jeszcze czeka na realizację, bo aż tylu sił i środków nie mam by ogarnąć wszystko od ręki.
Kiedyś miałem swój wyrobiony model z "marabutem" w dupce i jeżynką. Teraz więcej eksperymentuję, bawię się materiałami i kolorami, zbrojeniem. Część wariacji kolorystycznych na wyraźną prośbę kolegów bo sam z siebie bym tak nie zrobił. Zostawiłem jako nienaruszalną w zasadzie tylko jeżynkę za główką. Inaczej nie umiem ;)
Poszperałem też w pamięci, zasobach internetu i rozmawiałem z kilkoma osobami, by ukręcić legendarnego już można chyba powiedzieć, brdziano-tucholskiego gacupirza. Oczywiście z moją jeżynką, więc ma dwie, a co tam, od przybytku głowa nie boli. A właśnie, głowa - bo główka też nie byle jaka pospolita, nie bez powodu ;)
gac1.jpg
gac2.jpg
gac3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze zestawy na drapieżniki”