Sezon 2019/2020

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Sezon 2019/2020

#1 Post autor: okonhel »

Dziś z kolegą z pracy wzięliśmy wolne by choć raz w tym roku spróbować wędkowania na lodzie ale bardziej chciałem pokazać mu jak łowić na lodzie zarówno na spławik jak i na blaszkę. Wiedziałem że j. Otalżyno jest intensywnie obławiane przez rybaka, więc bardziej liczyłem na płotki niż okonie. Niestety lód nie był zbyt gruby (6-12 cm) więc nie znaleźliśmy płotek godnych zdjęcia, tylko sam drobiazg a z racji cienkiego lodu (im dalej od brzegu tym cieńszy) trzymaliśmy się strefy brzegowej i lodu 10-12 cm. Niestety lód był bardzo zróżnicowany pod względem grubości i na odległości 15 m potrafił być cieńszy o połowę, co wymuszało konieczność obchodzenia szerokim łukiem takich miejsc - dla kilku rybek nie warto ryzykować.
3 godziny łowienia z czego pierwszą i ostatnią przeznaczyliśmy na okonie dało nam ponad 20 okoni z czego tylko 5 niewymiarowych więc nie było tak źle...
Otalżyno1.jpg
Otalżyno.jpg
Otalżyno3.jpg
Otalżyno 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Sezon 2019/2020

#2 Post autor: Arunio1 »

Brawo Jacenty. Sam, lodu nie preferuję, ale lubię oglądać innych.
Arek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Sezon 2019/2020

#3 Post autor: Remek »

Brawo Jacek ładne okonie jak się uda to w niedzielę tez ruszam na lód tylko czekam na info o jego grubości aby nie jechać na marne :P Bo się napalę i nie połowie :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Sezon 2019/2020

#4 Post autor: okonhel »

Jarek mówi że u Was lód o wiele za cienki. Albo jesteś niepoprawnym optymistą albo Jarek ściemnia bo się boi... :D

glizdziarz

Re: Sezon 2019/2020

#5 Post autor: glizdziarz »

Nie chodzę bo mam zakaz i nie mam wody z odpowiednim lodem. Niemniej w odróżnieniu od innych zimą chodzę na ryby, bo co poniektórzy to i latem nie chodzą.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Sezon 2019/2020

#6 Post autor: Remek »

okonhel pisze:Jarek mówi że u Was lód o wiele za cienki. Albo jesteś niepoprawnym optymistą albo Jarek ściemnia bo się boi... :D
Nie wiem gdzie Jarek sprawdzał stan lodu i jak. Na jeziorze oddalonym o 500m od jego domu ludzie wędkują i lód ma tam 12 cm. Na kilkunastu jeziorach w całym powiecie są wędkarze. Ja w niedzielę jadę na jedno z największych jezior w całym powiecie. Przy brzegach lód ma do 15 cm. Środkiem jeziora nikt nie ma zamiaru chodzić :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Sezon 2019/2020

#7 Post autor: Jarek »

W niedzielę (3.02.br.) Zrobiliśmy mały wypadzik lodowy na J. Borówno - Kujan. Szałowych brań co prawda nie było ale razem połowiliśmy sporo płoci. Pogoda była doskonała. Bez wiatru i pochmurnie. Tym razem leżał "jak długi" Radek. Czyli tradycji stało się zadość. :lol: :D :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Sezon 2019/2020

#8 Post autor: glizdziarz »

:o :shock: Jarek na rybach i do tego na lodzie. Dobrze nowy rok się zapowiada. Gratuluję wypadu i udanych połowów.

okonhel

Re: Sezon 2019/2020

#9 Post autor: okonhel »

glizdziarz pisze::o :shock: Jarek na rybach i do tego na lodzie. Dobrze nowy rok się zapowiada. Gratuluję wypadu i udanych połowów.
Ja tam na zdjęciach widzę tylko Remka i jakiegoś "gumofilca" w tle za nim. Wychodzi na to że Remek był na rybach, pochwalił się a Jarek napisał o tym relację....

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Sezon 2019/2020

#10 Post autor: Jarek »

okonhel pisze:
glizdziarz pisze::o :shock: Jarek na rybach i do tego na lodzie. Dobrze nowy rok się zapowiada. Gratuluję wypadu i udanych połowów.
Ja tam na zdjęciach widzę tylko Remka i jakiegoś "gumofilca" w tle za nim. Wychodzi na to że Remek był na rybach, pochwalił się a Jarek napisał o tym relację....
Remek wstawi swoją relację z moją gębą na zdjęciu dlatego bez obaw Jacek ... A gumofilc to Radek :D

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Sezon 2019

#11 Post autor: Remek »

Witam
Ekipa była większa (Jarka tata, Jarek, mój ojciec, Radek i ja). Łącznie mieliśmy około 150 płoci. ryby w przedziale 15-20 cm bez szału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Cool Product Website

#12 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Best Product Website 6c7ebd0

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

New Product Info

#13 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about High Rated Product Tips 6c7ebd0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo podlodowe”