Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

Wiadomość
Autor
arasshater

Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#1 Post autor: arasshater »

Ktoś wykonał świetną robotę aktualizując mapę wód naszego okręgu i dokładnie opisując, więc nie widzę powodu, żeby tego nie podlinkować. Może komuś się przyda. Taka mapa fajnie śmiga w telefonie po mapami Google, korzystałem wielokrotnie ze starszej wersji.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 238422&z=7

marek j

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#2 Post autor: marek j »

Bardzo dobra sprawa. Ja u siebie w kole na zebraniu próbowałem do gościa z zarządu okręgu wymusić taką mapę, nie wiem czy mu się nie chciało podjąć tematu bo zbył mnie tym że to trudne i nie ma komu zrobić.

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#3 Post autor: okonhel »

Marku - jeśli Wasz okręg nie ma interaktywnej mapy, skorzystaj z "Zimorodka"

https://zimorodek.pl/mapa/@54.46737,17.0863,13,52,18,0,

arasshater

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#4 Post autor: arasshater »

Korzystałem kiedyś z aplikacji Zimorodek, bo wydawała się całkiem przyjemna w obsłudze, ale jak chciałem dodać sklep wędkarski kolegi, zaczęły się schody. No i odinstalowałem. Korzystam w zasadzie tylko z aplikacji wedkuje.pl, która pozostawia również wiele do życzenia i widzę, że w telefonie uchował mi się Pomocnik wędkarza, do którego zajrzałem może ze trzy razy: jakoś mi nie podpasował. Sprawdzam jednak wszystkie wędkarskie i pogodowe aplikacje, jakie pojawiają się w sklepie.
Co do tworzenia mapy, to nigdy tego nie robiłem, ale przy okazji przeglądania tej spod linku i pobierania na dysk google zauważyłem, że w mapach pojawia mi się taka opcja, a sam schemat (czy też szkielet takiej mapy) nie wygląda na zatrważająco skomplikowany. Trzeba by pewnie poświęcić ze dwa-trzy wieczory na opanowanie tematu, a później kolejnych parę na stworzenie mapy łowisk w swoim macierzystym okręgu.

marek j

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#5 Post autor: marek j »

Można korzystać z Zimorodka. Ciekawe tylko czy tam są wyszczególnione wszystkie akweny ? W moim przypadku chodzi o wody dzierżawione przez PZW Słupsk. Dobrze żeby były też zaznaczone rzeki bo w niektórych przypadkach są to tylko odcinki konkretnego cieku. No i tak w ogóle niech coś w tych biurach okręgów robią, a nie tylko grzeją stołki.

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#6 Post autor: okonhel »

Czasem na FORS jest akcja odnośnie Zimorodka i z tego co widziałem ludzie poprawki zgłaszali (sam też zgłaszałem) odnośnie zmiany wymiarów ochronnych czy szczegółowych przepisów na poszczególnych odcinkach rzek. Z tego co widzę u nas to jest dość aktualny.

marek j

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#7 Post autor: marek j »

Jeszcze taka uwaga na temat Zimorodka, nie wszystkie jeziora tam są opisane. Nie wiem jak działa ta strona, może akweny zgłaszają zalogowani userzy. Np tam gdzie latem biwakuję często j. Piaszno nawet jest ale o rzut beretem j. Borzyszkowskie i Kamieniczno już nie.

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#8 Post autor: okonhel »

Marku - napisz na FORS do kolegi z loginem Zimorodek.pl - on zbiera takie info i aktualizuje:
https://www.fors.com.pl/forum-wedkarski ... morodek-pl

arasshater

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#9 Post autor: arasshater »

marek j pisze: 25 sty 2021, 10:34 Bardzo dobra sprawa. Ja u siebie w kole na zebraniu próbowałem do gościa z zarządu okręgu wymusić taką mapę, nie wiem czy mu się nie chciało podjąć tematu bo zbył mnie tym że to trudne i nie ma komu zrobić.
Marku, tak sobie dumam nad tą mapą... Lubię w sumie wyzwania i myślę, że gdybym nabył umiejętność robienia takiej mapy, to nie byłoby wcale takie głupie. Jak będę miał więcej czasu i oczywiście ochotę, bo bez tego to ani rusz, to popróbuję. Myślałem o czymś prostym na początek, jak mapa zbiorników retencyjnych w Gdańsku dzierżawionych przez PZW (te niezarybiane mnie zupełnie nie interesują). Tego wątku akurat brakuje mi w podlinkowanej przeze mnie mapie. Nawet w mapach google temat jest potraktowany po macoszemu. Wiem, ponieważ sam dodałem niejeden taki zbiornik do map, albo uzupełniłem zdjęcia i informacje o nim. Jeśli uda mi się zrobić taką ćwiczebną mapę, to kto wie...? Może następną będzie Twojego okręgu PZW. Nasze PZW też nie zrobiło tej mapki, autorem jest jeden z użytkowników strony, czyli po prostu zaangażowany w sprawę wędkarz.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#10 Post autor: Micek »

Z wód mi na najbliższych i nieznanych może ktoś coś powie :) Kanał Mrzeziński i Kanał Łyski - występują tam jakieś rybki? Z drogi wygląda jak większy rów melioracyjny z może maksymalne ciernikami...

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#11 Post autor: okonhel »

Kanał Mrzeziński - wąski i płytki kanał, okresowo wręcz wysychający - porównałbym go do rowu melioracyjnego z szybszym nurtem niż typowy rów na polu. Jeśli tam coś wpływa to okresowo i raczej wiosną po roztopach, trudno byłoby poprowadzić przynętę.
Kanał Łyski - przed połączeniem z Zagórską Strugą dość płytki choć głębszy od mrzezińskiego, jednak w ciepłych miesiącach zarasta trzciną, nurt niewielki. Po połączeniu z Zagórską Strugą przy mostku przyspiesza, za mostkiem zmeliorowany , brzegi okresowo czyszczone z trzcin (aktualnie po jesiennym czyszczeniu). Co do ryb, prędzej tam coś wejdzie i posiedzi niż w mrzezińskim bo jest po prostu głębszy. Nie widziałem tam wędkarzy za wyjątkiem jednego razu. Generalnie służy mi do ustawiania woblerów. Raz widziałem jakby spław pstrąga (może to był smolt troci z pobliskiej Redy) ale nie zareagował na zarzuconą obrotówkę. Zastanawiam się czy tam też wchodzą jazie (bywają w Redzie) bo mógł to być też nieduży jaź.

Awatar użytkownika
Micek
Krąp
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#12 Post autor: Micek »

Do Zagórskiej na wiosnę podobno też wchodzą jazie, a i napotkany na spacerze wędkarz opowiadał o zerwanej dużej troci i kilku mniejszych na brzegu...

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#13 Post autor: okonhel »

Tak myślałem że coś wchodzi, chociaż rzadko tam kogokolwiek widać. Kiedyś też słyszałem że coś tam ktoś złowił ale to było jak jeszcze troci u nas było więcej...

arasshater

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#14 Post autor: arasshater »

Ja słyszałem o pstrągach na Zagórskiej Strudze i byłem raz w zeszłym roku na rekonesansie, ale żadnej ryby nie zaobserwowałem.

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#15 Post autor: okonhel »

W górnym odcinku powyżej hodowli widziałem potokowca ale dość chudego Mało tam wody i z jedzeniem też słabo. Kiedyś jakaś szkoła zrobiła tam też zarybienie - pewnie niektórzy rzucili się na mięsko...

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#16 Post autor: Remek »

Dobra mapa, szczególnie informacje kontaktowe do koła opiekującego się o daną wodę. Ciekawe czy jest dla nadnoteckiego :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#17 Post autor: okonhel »

Remek pisze: 16 kwie 2021, 14:50 Ciekawe czy jest dla nadnoteckiego :)
Mapę macie tylko opisy bardzo skromne. W sumie to dziwie się że nie wiesz co się u Was w okręgu dzieje...

http://myfishingmaps.blogspot.com/2016/ ... -pile.html

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#18 Post autor: Remek »

okonhel pisze: 16 kwie 2021, 20:09
Remek pisze: 16 kwie 2021, 14:50 Ciekawe czy jest dla nadnoteckiego :)
Mapę macie tylko opisy bardzo skromne. W sumie to dziwie się że nie wiesz co się u Was w okręgu dzieje...

http://myfishingmaps.blogspot.com/2016/ ... -pile.html
Bo to nie jest oficjalna mapa. Dane z rejestru odszukane i napisane powierzchnie. Czyli to co mamy w rejestrze.
Szkoda, że nie ma takiej mapy aby każdy mógł edytować. Każdy by edytował swój rewir. Koła by dodawały swoje informacje itd. Mapa była by bardziej przydatna.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#19 Post autor: okonhel »

Jakby każdy mógł edytować to by niektórzy głupoty powpisywali...
Powinien być jakiś człowiek wyznaczony w okręgu który to prowadzi i który naniesie potwierdzone informacje.

marek j

Re: Interaktywna mapa wód Okręgu PZW Gdańsk

#20 Post autor: marek j »

To jest ten kłopot że w okręgach siedzą lenie i nikt taką czy podobną mapą nie chce się zająć. U siebie jak zapytałem przedstawiciela okręgu o możliwość mapy to zaniemówił jakbym o odległych galaktykach rozprawiał, następnie stwierdził że nie ma komu tego zrobić. Tylko kopa w dupę dać, jedynie ichtiolog widać że coś robi, reszta biura okręgu to lewusy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łowiska”