Jezioro Kłączno

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MarcinK
Płotka
Posty: 144
Rejestracja: 28 maja 2017, 20:21

Jezioro Kłączno

#1 Post autor: MarcinK »

Witam

Kilka informacji na temat łowiska. Jeżdżę tam od kilku lat co do gatunków ryb można spotkać okoń , szczupak , płoć , leszcz , wzdręga i ukleja. Pozwolenie do wędkowania można zakupić w lokalnym sklepie nie ma problemu z wypożyczeniem łódki kajaka czy też rowerka wodnego. Odpoczynek dla całej rodziny bo jest też sporo atrakcji takich jak pomost przygotowane kąpielisko jak prędzej wspomniałem rowerki wodne kajaki miejsce na ognisko przy samym jeziorze. Domek który wynajmuje jest w pełni wyposażony przy domkach grill krzesełka stół wszystko co nam potrzeba. Poniżej wrzucam link do domków noclegowych.

https://e-turysta.pl/osrodek-wypoczynko ... .html?kl=1
Marcin

okonhel

Re: Jezioro Kłączno

#2 Post autor: okonhel »

Do rybostanu dodałbym jeszcze : węgorz, lin, krąp.
Marcin - jest tam strefa ciszy czy można na spalinie ?
Znalazłem też plan batymetryczny - słaby ale jest:
images-jeziora-studzienickie-700x990.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek j

Re: Jezioro Kłączno

#3 Post autor: marek j »

Tak ze świeżych informacji w zeszłym roku wójt gminy Studzienice przeprowadził ankietę nad zniesieniem strefy ciszy i duża większość się nie zgodziła więc nie można pływać na spalinie. Teraz trochę historii z mojego punktu widzenia ;) . Nad jeziorem Kłączno biwakowałem w ciepłe miesiące przez parę ładnych lat. Akwen to trzy połączone zbiorniki : Studzieniczno, Kłączno i Ryńskie. Z Ryńskiego wypływa ciek zwany Kłoniecznica, bardzo urokliwy przez swoja dzikość , szczególnie latem. Wiem bo pływałem tam kajakiem , po jeziorach oczywiście też. Efekty wędkarskie też były dość dobre , co jest na zdjęciu które zrobiłem koledze po naszych połowach ( wiem, można mnie za nie zlinczować :? ).
Atrakcja w miejscowości Kłączno są tzw Koncerty na dachu ( nie wiem jak teraz w pandemii ) bardzo dobra zabawa przy muzyce różnej , od ludowej przez poważną do punk rocka po kaszubsku. Często bywa tam nasza piosenkarka Natalia Szroeder ( ma tam rodzinę ) raczej nieoficjalnie, w kapeli punk rocka śpiewała jej siostra Marcelina. Także dla każdego cos tam można znaleźć. Kilka starych fotek plus ta mięsiarska :oops: .
IMG_1371.jpg
kłączno.jpg
IMG_1370.jpg
kłąćzno.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarcinK
Płotka
Posty: 144
Rejestracja: 28 maja 2017, 20:21

Re: Jezioro Kłączno

#4 Post autor: MarcinK »

okonhel tak jak już Marek wspomniał jest tam strefa ciszy. Co do koncertów na dachu fajna sprawa dla całej rodziny. Z racji tego że jeździłem tam z rodzicami od dzieciaka to potwierdzam Natalia Szroeder ma tam rodzinę i nie raz tam zaśpiewała. :)
Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeziora”