Wisła

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
arasshater

Wisła

#1 Post autor: arasshater »

Zupełnie nie umiem wędkować na Wiśle. Za duża jest dla mnie, a moje umiejętności za małe. Mimo to co roku uparcie wracam nad nią i ćwiczę w nadziei na przełom. Pewnie gdybym wziął zestawy spławikowe albo gruntowe, nie narzekałbym. Ale nie: musi być spinning i porządny wiślany drapieżnik. No i dupa blada, chociaż ryba była aktywna...
W tym roku byłem po raz pierwszy i nie zwyczajowo od strony Tczewa, tylko od Lisewa. Podoba mi się ten brzeg zdecydowanie bardziej. Strona gdańska to istna dżungla. Wiem, co mówię, bo w zeszłym roku przeszedłem ze spinningiem całe 36 km od Tczewa do śluzy w gdańskiej Przegalinie w ciągu weekendu. :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Wisła

#2 Post autor: okonhel »

Przed remontem pod tym mostem stał dyżurny sandacz. Cwaniak był ale po kilku próbach dawał się wyjąć. Niestety później zaczęły się prace i jak jest teraz to nie wiem. Poniżej bolenie przy ostrogach i klatkach, kiedyś wyszedł mi spory szczupak na szczycie ostrogi a na przelewie spadł sandacz. Fajne miejsca, długie ostrogi ale w czasie remontu piach zaczął zasypywać klatki i przestałem tam jeździć.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Wisła

#3 Post autor: morrum »

Mieszkałem blisko Wisły koło 30 lat, a mimo to była dla mnie bardzo trudna i tajemnicza. Dopiero z książki "Wędkarstwo rzeczne - spinning" Marka Szymańskiego wyczytałem co i jak..
Rzeka wciąż się zmienia, i by być na bieżąco, trzeba ją często odwiedzać. Jednak można nauczyć się pewnych prawideł i wędkując świadomie znacznie poprawić swoje wyniki.
Poznanie rzeki często kosztuje, mnostwo urwanych przynęt i czasu, ale czasem warto się poświęcić.
Michał

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Cool Product Info

#4 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Top Rated Product Tips 32bff82

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Awesome Product Info

#5 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Recommended Product Blog bff82da

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzeki”