Raport z wyprawy podlodowej :)

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Raport z wyprawy podlodowej :)

#1 Post autor: Jarek »

Jako, że sezon wędkarski trwa przez cały rok i praktycznie nigdy się nie kończy to wraz z ekipą Amatorskiego Wędkowania postanowiliśmy wybrać się nad jezioro Złotowskie (Miejskie) na lód. Wyprawa została Podzielona na dwa jednodniowe etapy tj. 1 i 2 luty (sobota i niedziela). W pierwszym dniu na ryby ruszyłem z Szymonem. Był piękny słoneczny dzień, lekko mroźny ok. - 5 stopni i na szczęście wiał bardzo słaby wiatr. Wypad rozpoczęliśmy ok. godz. 8.30. Nie wychodziliśmy daleko na zamarznięte jezioro. Tafla lodu była prawie na całym jeziorze pozbawiona śniegu a chodzenie po nim dostarczał małego dreszczyku emocji, tym bardziej, że „pracujący” lód od czasu do czasu wydawał z siebie dźwięki jak z „ czeluści piekielnych”:) Zaczęliśmy wiercić w lodzie pierwsze dziury no i przystąpiliśmy do wędkowania. Niewątpliwie swój dzień miał Szymon. Zaczął wyciągać pierwsze spore płocie ok. 20 cm. Brania nie były intensywne ale coś się działo. Udało mi się też wyciągnąć płoć. Miałem ze sobą dwie wędki podlodowe. Jeden zestaw na spławik a drugi na mormyszkę. Pierwsze doświadczenie to takie że albo dwie wędki na spławik albo jedna na mormyszkę. Wtedy dopiero można efektywnie wędkować. Przynęta to standardowo ochotka naturalna oraz sztuczna, która była równie skuteczna. Brania nie były zbyt intensywne więc postanowiliśmy zapuścić się na środek jeziora gdzie było znacznie głębiej. Tam kompletnie nic się nie działo więc wróciliśmy na stare miejsce. Było już słonecznie godzina ok. 11. Szymon wyciągnął 3 okonie ok. 26 cm. Nie dało się ukryć radochy. :D Ja skupiłem się na zdjęciach z wyprawy. W drugim dniu tj. w niedzielę wyruszyliśmy na Miejskie ekipą pięcioosobową i tego dnia cała ekipa wyłowiła w sumie 35 płoci. Dzień był nieco cieplejszy ale już nie tak słoneczny. Odnotować przy tej okazji trzeba koniecznie wizytę dwóch dżentelmenów z Państwowej Straży Rybackiej, :shock: którzy nieśpiesznie podeszli do nas i grzecznie poprosili o stosowne dokumenty :D Jako że hołdujemy zasadzie legalizmu to wizyta Straży przebiegła w miłej atmosferze i przy sympatycznej konwersacji na tematy związane z wędkarstwem. Wokół nas i po drugiej stronie jeziora jednak zauważyć się dała paniczna wręcz reakcja co poniektórych wędkarzy :arrow: :mrgreen: Po tych dwóch dniach spędzonych na wędkowaniu podlodowym rozumiem ludzi, którzy są wręcz zafascynowani tym rodzajem wędkarstwa. Jest specyficzne i bardzo ciekawe. Jak napisałem na wstępie dobrze, że sezon wędkarski trwa cały rok. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#2 Post autor: szymonnx »

Piękne wędkowanie było:) w sobotę wręcz epickie. Prostując: okonie były takie (w kolejności) - 22 cm, 24 cm, 26 cm. Z ostatnim była niezła walka. Hamulec pięknie trzeszczał:) Niestety, nie pobiłem swojego personal best okonia z pod lodu - 31cm (jez. Białe, Augustowo (to na podlasiu).
Drugiego dnia padły łącznie trzy okonie do tych 35 płoci. Dwa niewymiarowe i jeden wymiarowy.
I padła moja wędka, a dokładniej przelotka... cóż, straty wliczone w takie wypady.

Bardzo dziękuję wszystkim obecnym na połowach i gratuluję zdobyczy.

Szymon
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Szumeq

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#3 Post autor: Szumeq »

Kolejne rybki w 2014 ...gratulacje...

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#4 Post autor: Remek »

Było fajnie :D mam nadzieje, że kiedyś to powtórzymy :D
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#5 Post autor: szymonnx »

Remek pisze:Było fajnie :D mam nadzieje, że kiedyś to powtórzymy :D
coś czuję, że w tym roku to jedynie w grudniu jak zima nas zaskoczy;)
pora odkurzyć spinning i czekać, aż lód zejdzie;)

tomek170891

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#6 Post autor: tomek170891 »

No już dużo tego lodu nie ma :P

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#7 Post autor: Remek »

tomek170891 pisze:No już dużo tego lodu nie ma :P
No Tomek chyba się mylisz. Wczoraj byłem na rybkach super sprawa :) piękna pogoda, lód na części gdzie częściej świeci słońce ma około 13-14 cm grubości, na części jeziora gdzie jest więcej cienia lód ma około 16-17 cm. Jest bardzo stabilny i dużo wędkarzy jeszcze chodzi na lód. Wczoraj z Jarkiem złowiłem 31 płoci dzisiaj też się wybieramy po południu bo i po południu ładnie skubią :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#8 Post autor: szymonnx »

Remek pisze:
tomek170891 pisze:No już dużo tego lodu nie ma :P
No Tomek chyba się mylisz. Wczoraj byłem na rybkach super sprawa :) piękna pogoda, lód na części gdzie częściej świeci słońce ma około 13-14 cm grubości, na części jeziora gdzie jest więcej cienia lód ma około 16-17 cm. Jest bardzo stabilny i dużo wędkarzy jeszcze chodzi na lód. Wczoraj z Jarkiem złowiłem 31 płoci dzisiaj też się wybieramy po południu bo i po południu ładnie skubią :)
Pochwal się co dzisiaj złowiliście? jak było? :)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#9 Post autor: Remek »

Wczoraj złowiliśmy 27 płoci większość złowił Radek bo doszedł do nas. Dzisiaj byłem z tatą w Kujaniu i też złowiliśmy około 25 płoci.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#10 Post autor: szymonnx »

Remek pisze:Wczoraj złowiliśmy 27 płoci większość złowił Radek bo doszedł do nas. Dzisiaj byłem z tatą w Kujaniu i też złowiliśmy około 25 płoci.
no to ładnie:) gratuluję;)
Ja dzisiaj dostałem w końcu wędkę;)

radzio

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#11 Post autor: radzio »

panowie jak myślicie kiedy lód zginie

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#12 Post autor: Remek »

radzio pisze:panowie jak myślicie kiedy lód zginie
Oby jak najszybciej :D
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

radzio

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#13 Post autor: radzio »

oj brat lepiej żeby trochę jeszcze był :D

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#14 Post autor: szymonnx »

radzio pisze:oj brat lepiej żeby trochę jeszcze był :D
lepiej już nie, ja nie mogę się już doczekać spinningu:) dostałem w końcu przynęty fluorescencyjne prosto z Chin, więc najwyższy czas je wypróbować!:)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#15 Post autor: Remek »

szymonnx pisze:
radzio pisze:oj brat lepiej żeby trochę jeszcze był :D
lepiej już nie, ja nie mogę się już doczekać spinningu:) dostałem w końcu przynęty fluorescencyjne prosto z Chin, więc najwyższy czas je wypróbować!:)
Ja tam nie mogę się już doczekać wędkowania batem :D do spinningu mnie tak nie ciągnie ale jak to mówią dla każdego coś dobrego :D
Szymonnx ciekawe czy te wynalazki z Chin się sprawdzą. Napisz na forum rezultaty jak już coś na nie powędkujesz :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Szumeq

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#16 Post autor: Szumeq »

O jakich wynalazkach mowa?

szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#17 Post autor: szymonnx »

Remek pisze:
szymonnx pisze:
radzio pisze:oj brat lepiej żeby trochę jeszcze był :D
lepiej już nie, ja nie mogę się już doczekać spinningu:) dostałem w końcu przynęty fluorescencyjne prosto z Chin, więc najwyższy czas je wypróbować!:)
Ja tam nie mogę się już doczekać wędkowania batem :D do spinningu mnie tak nie ciągnie ale jak to mówią dla każdego coś dobrego :D
Szymonnx ciekawe czy te wynalazki z Chin się sprawdzą. Napisz na forum rezultaty jak już coś na nie powędkujesz :)

a ja myślałem, że razem pójdziemy i wypróbujemy:)
jak tylko zniknie lód.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#18 Post autor: Remek »

No pójdziemy pójdziemy a jak by inaczej:)

Aby spamu nie było to waszym zdaniem lód ile może mieć centymetrów ??
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo podlodowe”