Kupne zanęty - podstawy

Wiadomość
Autor
Blood

Kupne zanęty - podstawy

#1 Post autor: Blood »

Witam,
Jestem tu co prawda nowy, jednak postanowiłem "działać" tu na forum.

Z osobistych doświadczeń wiem, że przy wyborze zanęty w sklepie nie powinniśmy kierować się jej ceną, lecz składem. Od tego zależy, czy uda nam się złowić taaaaaaaką rybę. Nowości pewnie nie wnoszę, ale takie są fakty. Ważne, żeby w składnikach były ulubione smakołyki danego gatunku ryby. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo zdobycia upragnionej ryby.

Może się mylę, może nie: gdyby coś, poprawcie mnie.

tomek170891

Re: Kupne zanęty - podstawy

#2 Post autor: tomek170891 »

Wybór zanęty zależy też od łowiska na których chcemy łowić :) Nie zawsze to co przynosi skutki np. na rzece daje dobre efekty na jeziorze lub innym zbiorniku. Rybki to bardzo wybredne stworzenia ( no chyba że ukleja, która rzuca się nawet na pusty haczyk :) ) i trzeba je "wyczuć" :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kupne zanęty - podstawy

#3 Post autor: Remek »

Dokładnie tak jak mówicie. Ja osobiście kupną zanętę mieszam jeszcze ze śrutą z racji ekonomicznych mojego budżetu. Efekt jest taki jaki jest ale jest :D
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Kupne zanęty - podstawy

#4 Post autor: tomek170891 »

Ja dodaje bułki tartej i jeśli chodzi o płotkę to kukurydzy ( wraz z wodą z puszki ) i wtedy nie ma że boli :P ryba musi wziąć :)

Blood

Re: Kupne zanęty - podstawy

#5 Post autor: Blood »

A co sądzicie o dodatkach do zanęt, np. jakieś atraktory itp.? Czy lepiej pozostać przy tym, co naturalne ?

tomek170891

Re: Kupne zanęty - podstawy

#6 Post autor: tomek170891 »

Nigdy nie używałem ale jeśli rybka to lubi to czemu nie :) Można popróbować chodź zanęta na daną rybę ma i tak dość w sobie rybich smakołyków.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kupne zanęty - podstawy

#7 Post autor: Remek »

A co sądzicie o dodatkach do zanęt, np. jakieś atraktory itp.? Czy lepiej pozostać przy tym, co naturalne ?
Kiedyś używałem kupnej melasy niby bardzo dobra na leszcza. Powiem tak psychologicznie to działa bo jak wlewałem melasa to się wydawało, że jest większe zainteresowanie rybek. W praktyce szału nie robiło i już drugiej butelki nie kupię.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#8 Post autor: szumeq »

To może i ja coś napiszę w tym temacie...!!!!
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak dobra kupna zanęta. Stosuję ze znajomym ziarna, a jakiś tam proszek robi za "klej" . W tamtym roku bardzo dużo eksperymentowałem z mieszankami , i muszę powiedzieć ze to świetna zabawa. Od paru dni też pracuje nad swoim pelletem.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Kupne zanęty - podstawy

#9 Post autor: Jarek »

A jakie efekty w łowieniu ryb na te "eksperymenty" ? :)

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#10 Post autor: szumeq »

leszcz ponad 40cm , dla mnie bajka......

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Kupne zanęty - podstawy

#11 Post autor: Jarek »

szumeq pisze:leszcz ponad 40cm , dla mnie bajka......
Powiadają ...ale czy prawdę powiadają ? :)

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#12 Post autor: szumeq »

nasz sąsiad widział fotę :D ......

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Kupne zanęty - podstawy

#13 Post autor: Jarek »

szumeq pisze:nasz sąsiad widział fotę :D ......
Czekamy z niecierpliwością na publikację w galerii na stronie ...no chyba, że się spaliło :D

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#14 Post autor: szumeq »

to już piękny GYVER....gratulacje......

goral3518

Re: Kupne zanęty - podstawy

#15 Post autor: goral3518 »

Majówke niedługo czas zacząć i będa pierwsze okazy...

szumeq

Re: Kupne zanęty - podstawy

#16 Post autor: szumeq »

ogień jej nie straszny :D
Leszcz 42cm. Rybka oczywiście z tamtego roku.
MiejskiLeszcz.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fischerman7

Re: Kupne zanęty - podstawy

#17 Post autor: fischerman7 »

Ładny ciemniutki leszcz...to na miejskim :o ? Wow, myślałem ze tam tylko glapy są. Gratulacje Szumeq

goral3518

Re: Kupne zanęty - podstawy

#18 Post autor: goral3518 »

Leszcz ładny ale nie wtym dziale chyba co trzeba?

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Kupne zanęty - podstawy

#19 Post autor: Remek »

goral3518 pisze:Leszcz ładny ale nie wtym dziale chyba co trzeba?
No fakt. Można było umieścić w dziale "Zgłoszenie rekordów" jeśli szumeq chciałby zgłosić tego leszcza do rekordów naszej strony. Jeśli nie to jest jeszcze temat "Wasze okazy" gdzie można pochwalić się swoimi zdobyczami.

p.s szumeq gratuluje
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

pkaaz20

Re: Kupne zanęty - podstawy

#20 Post autor: pkaaz20 »

Ja oczywiście kupuje zanęty, lecz nie zawsze biorą tak jak jest na nich napisane np. ostatnio kupiłem zanęty na Karasia - efekt nic tylko płocie i wzdręgi. No nic kupiłem większe opakowanie na płocie - efekt pierwsze karasie. Nom super to teraz kupiłem większe na na karasie i dodaniu białych i rosówek i kukurydzy - plus zmielony chleb wyszedł Karp. Juz się boje co złowię jak kupię na Karpia. Póki co warto urozmaicać zanęty i jak kolega szumeq powiedział :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”