Krewetka

Wiadomość
Autor
szymonnx

Re: Raport z wyprawy podlodowej :)

#1 Post autor: szymonnx »

Złomek pisze:O jakich wynalazkach mowa?
o czymś takim jak na zdjęciu:
fluorescencyjna przynęta wyglądająca jak krewetka, śmierdząca, duża ilość elementów, które mogą falować i "wytwarzać duża falę akustyczną" w wodzie.
Przypon stalowy, sztywny.

Na 100% nie jest to odpowiedni dział do tego, więc proszę administratorów o przesunięcie tego postu w odpowiedni dział.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:30
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Re: Krewetka

#2 Post autor: admin »

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu :)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Krewetka

#3 Post autor: Remek »

Nawet ciekawie wygląda ta krewetka :D ciekawe jaką to ma pracę :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szymonnx

Re: Krewetka

#4 Post autor: szymonnx »

w wannie rewelacja:)
ogólnie irytujący jest hak wygięty ku dołowi.
Ale jak tylko lód zniknie to wypróbuje.

Szumeq

Re: Krewetka

#5 Post autor: Szumeq »

Jak w wannie zachowuje się ta przynęta? ....

szymonnx

Re: Krewetka

#6 Post autor: szymonnx »

piękna praca odnóży, elementów ozdobnych. Guma dość twarda, więc podejrzewam, że będzie długo służyła.
Poza tym jest ciężka dość, w wodzie idzie pod kątem ok 45 stopni.

wielkiroman

Re: Krewetka

#7 Post autor: wielkiroman »

Nie wiem czy ktoś zauważył jeden duży minus odnośnie uzbrojenia tej przynęty. Hak powinien wychodzić górą a nie dołem, aby unikać zaczepów gałęzi, liści i roślinności. BEZ URAZY... Coś mi się wydaje że sam to kolego uzbrajałeś lub ktoś ci pomógł, być może źle doradził i wątpię że już tak ją kupiłeś uzbrojoną. Jeśli ktoś ci ją kazał tak uzbroić lub doradził jak to zrobić to kompletnie brak mu wiedzy na ten temat i nie słuchaj go więcej. Chyba że sam to uzbroiłeś ale każdy uczy się na własnych błędach i to nie jest wstyd. Człowiek uczy się całe życie. Widziałem masę podobnych przynęt, sam używam, ale pierwszy raz w ten sposób uzbrojoną widzę.
Doświadczenie na łowiskach, które nabędziesz z czasem udowodni ci że mam rację. Sam się o tym przekonasz. Na pewno będziesz łapał z opadu ( jigowanie ) przy dnie ta przynętą, więc hak powinien być wystawiony grzbietem ku górze. pozdrawiam

wielkiroman

Re: Krewetka

#8 Post autor: wielkiroman »

szymonnx pisze:w wannie rewelacja:)
ogólnie irytujący jest hak wygięty ku dołowi.
Ale jak tylko lód zniknie to wypróbuje.
Heh. Uciekł mi ten wpis, przeoczyłem. Widzę dopiero teraz że sam zauważyłeś - irytujący jest hak wygięty ku dołowi :D
Dobrze zauważyłeś więc zmień jak powinno być ;)

szymonnx

Re: Krewetka

#9 Post autor: szymonnx »

wielkiroman pisze:
szymonnx pisze:w wannie rewelacja:)
ogólnie irytujący jest hak wygięty ku dołowi.
Ale jak tylko lód zniknie to wypróbuje.
Heh. Uciekł mi ten wpis, przeoczyłem. Widzę dopiero teraz że sam zauważyłeś - irytujący jest hak wygięty ku dołowi :D
Dobrze zauważyłeś więc zmień jak powinno być ;)
Haku nie da się wygiąć odwrotnie, bo jest on oblany tą gumą. W środku jest trzpień z substancji fluorescencyjnej.
Wymiana jest nie możliwa.
Jedynie co można zrobić, to zaczepić ją do góry nogami.
Oto dowód, że taką zamówiłem: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 57188.html

Ostatnio zastanawiałem się nad taką przynętą:
http://www.aliexpress.com/item/Fishing- ... 89693.html
Długość: 13.97 cm
Ciężar: 28.35 g

Szumeq

Re: Krewetka

#10 Post autor: Szumeq »

Ta druga przynęta rozumiem że pod szczupaka? Jaxon ma coś podobnego w swojej ofercie....

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Krewetka

#11 Post autor: Remek »

Jak byś znalazł jak pracuje to było by fajnie. Bo dawać około 20 zł i sciągać z Chin to chyba trochę ryzykowne.
Złomek faktycznie Jaxon ma coś podobnego. Radzio to ma i mówił, że na Borównie się mu to nie sprawdziło. Może on coś więcej o tym powie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Szumeq

Re: Krewetka

#12 Post autor: Szumeq »

Za 20zł masz mega woblera, lub 5 mega gum....dla mnie strata kasy...

tomek170891

Re: Krewetka

#13 Post autor: tomek170891 »

Hmmm... Z tego co widzę "krewetka" świeci sobie jak jest ciemno... a z tego co pamiętam regulamin PZW zabrania stosowania przynęt, które emitują światło do zwabiania ryb...

wielkiroman

Re: Krewetka

#14 Post autor: wielkiroman »

Kurcze nie myślałem że tak to zmontowali i nie idzie tego zmienić. Świetnie świeci pod wodą :-) Jakiś Chiński wynalazek z tego co wyczytałem. A odnośnie stosowania przynęt emitujących światło to tomek170891 ma niestety rację

szymonnx

Re: Krewetka

#15 Post autor: szymonnx »

No to czyli przynętę mogę wyrzucić... a szkoda.

wielkiroman

Re: Krewetka

#16 Post autor: wielkiroman »

szymonnx pisze:No to czyli przynętę mogę wyrzucić... a szkoda.
Pomału z tym wyrzucaniem. Nie wierzę że nie wyjmiesz tego, przecież to nie plastik, podejrzewam że ta przynęta jest z materiału który chociaż trochę jest miękki.
Być może w gorącej wodzie zmięknie bardziej, wstawił bym na palnik garnek i podgrzewał ją, nawet zagotować wodę i przy wyższej temperaturze powinien ten materiał bardziej zmięknąć, wtedy bym to kombinerkami wyciągnął i spróbował uzbroić tak jak powinno być ale w nowy hak. Jest jeszcze jedna sprawa. Co w tej przynęcie emituje te światło ???
Sama substancja z której jest wykonana przynęta, czy coś co zabudowane jest na oryginalnym haku ???

szymonnx

Re: Krewetka

#17 Post autor: szymonnx »

wielkiroman pisze:
szymonnx pisze:No to czyli przynętę mogę wyrzucić... a szkoda.
Pomału z tym wyrzucaniem. Nie wierzę że nie wyjmiesz tego, przecież to nie plastik, podejrzewam że ta przynęta jest z materiału który chociaż trochę jest miękki.
Być może w gorącej wodzie zmięknie bardziej, wstawił bym na palnik garnek i podgrzewał ją, nawet zagotować wodę i przy wyższej temperaturze powinien ten materiał bardziej zmięknąć, wtedy bym to kombinerkami wyciągnął i spróbował uzbroić tak jak powinno być ale w nowy hak. Jest jeszcze jedna sprawa. Co w tej przynęcie emituje te światło ???
Sama substancja z której jest wykonana przynęta, czy coś co zabudowane jest na oryginalnym haku ???
Hak zalany jest substancją fluorescencyjną, która go okala.
Nie da się poza tym wyjąć haku bez zniszczenia przynęty. To nie było nabijane, lecz musiało być zalane w formie.
Zresztą, skoro nie można łowić na przynęty emiutujące światło, to nie ma co kombinować - wymóg to wymóg, nie podlega dyskusji - dura lex, sed lex.

tomek170891

Re: Krewetka

#18 Post autor: tomek170891 »

Chyba że ktoś na prywatnych stawach na odrzutowce wpuszczone to możesz sobie porzucać :P

wielkiroman

Re: Krewetka

#19 Post autor: wielkiroman »

Jak nie ma co z nią zrobić, to proponuję zawiesić ją sobie gdzieś lub postawić. Mogła by ona służyć jako ozdoba na półce w pokoju lub na ubraniu wędkarskim lub czapce.
Może na plecaku?????
Sam zdecydujesz bo nie wiem jak duża ona jest.

tomek170891

Re: Krewetka

#20 Post autor: tomek170891 »

Albo breloczek do kluczy :P Tylko niebezpieczne byłoby szukanie tych kluczy w kieszeni :P hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rippery, twistery i inne przynęty silikonowe”