Główka jigowa Dragon V-Point Protector

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
szymonnx

Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#1 Post autor: szymonnx »

Czy ktoś z użytkowników forum używał kiedyś główek jigowych Dragon V-Point Protector?
Link do strony producenta

Zastanawiam się nad kupnem takiego haka, jest to tańsze rozwiązanie niż haki offset'owe.
Chyba, że ktoś zna inne systemy bezzaczepowe?
Jeśli ktoś z Was używał to proszę o opinie.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#2 Post autor: Jarek »

szymonnx pisze:Czy ktoś z użytkowników forum używał kiedyś główek jigowych Dragon V-Point Protector?
Link do strony producenta

Zastanawiam się nad kupnem takiego haka, jest to tańsze rozwiązanie niż haki offset'owe.
Chyba, że ktoś zna inne systemy bezzaczepowe?
Jeśli ktoś z Was używał to proszę o opinie.
Mam kilka takich główek skuteczne, mogę polecić. Zapobiegają większości zaczepów ale może się czasami otworzyć sprężynujący łuk, który stanowi antyzaczep niemniej w większości sytuacji daje rade :)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#3 Post autor: Remek »

Moim zdaniem to się ich nie opłaca mieć. Bo jak natrafisz na małą przeszkodę pod wodą to przejdzie, a jak na jakiś drąg to i tak się wbije. No i zawsze ma tam jakiś wpływ na zacięcie ryby ( moim zdaniem lekko spada jakość zacięcia ryby przez ten łuk)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Szumeq

Re: Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#4 Post autor: Szumeq »

Nie polecam...mają negatywny wpływ na zacięcia, jak masz zaczepić to i tak zaczepisz....

szymonnx

Re: Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#5 Post autor: szymonnx »

Dzisiaj otrzymałem (wczoraj zamawiane - Poczta Polska spisała się na medal) główki.
Wypróbowałem dzisiaj - jakieś 40 rzutów.
Ogólnie wrażenia - super. Wiadomo, główka sama zaczepiała o rośliny, kamienie, ale nie było, aż tyle co normalnie, zaczepów o sam hak.
Oczywiście, będę musiał wykonać więcej rzutów, żeby móc obiektywnie ocenić, ale pierwsze wrażenie - ponad oczekiwań.

wielkiroman

Re: Główka jigowa Dragon V-Point Protector

#6 Post autor: wielkiroman »

Remek pisze:Moim zdaniem to się ich nie opłaca mieć. Bo jak natrafisz na małą przeszkodę pod wodą to przejdzie, a jak na jakiś drąg to i tak się wbije. No i zawsze ma tam jakiś wpływ na zacięcie ryby ( moim zdaniem lekko spada jakość zacięcia ryby przez ten łuk)
Zgadzam się z ta wypowiedzią i dokładnie jak ktoś wyżej pisał, od czasu do czasu trzeba zakładać z powrotem ten anty zaczep bo się spina z haka. Sam stosowałem i odszedłem od tego rozwiązania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Haczyki, kotwiczki i główki jigowe”