Boczny trok - pytanie

Wiadomość
Autor
DAW

Re: Boczny trok - pytanie

#21 Post autor: DAW »

Polecam taki kolorek paprocha.
Miałem dzień na zawodach ,że tylko na to brały.
Testowałem inne kolory i ni chuchu(czerwiec)
Kameleon - niby fiolet ale w wodzie zmienia się w taki zamglony kolor.

Ad. Agrafki do troka to ja używam rozm.18

Obrazek

DAW

Re: Boczny trok - pytanie

#22 Post autor: DAW »

okonhel pisze:Przy małym twisterze agrafka przyspieszy opad...
No ale to chyba na plus co nie?
Ja używam do twisterów 2cm. agrafek rozm.18

okonhel

Re: Boczny trok - pytanie

#23 Post autor: okonhel »

Zależy co kto potrzebuje, w cieplejszej wodzie pewnie lepiej, w zimniejszej niekoniecznie bo wszystko w wodzie zwalnia.
Jak malutka agrafka to wiele nie dociąży. :)
Co do twistera powyżej to u nas sprawdzają się podobne ale z daleka wyglądają na brązowe a pod światło fiolet.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Boczny trok - pytanie

#24 Post autor: Remek »

Odświeżając temat jak długie robicie zestawy? Chodzi mi ile cm ma część z ciężarkiem a ile cm ma część z przynętą?
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Boczny trok - pytanie

#25 Post autor: okonhel »

U mnie standardem jest ok 15-20 cm do ciężarka i 50 -60 cm do przynęty. Oczywiście nie mierzę tego - robię pętlę, przecinam i jak wyjdzie tak jest.
Zestaw modyfikuję w zależności od potrzeb: jeśli brania słabe a dno czyste to wydłużam odcinek do przynęty, jeśli na dnie zielsko czy glony to wydłużam odcinek do ciężarka a skracam odcinek do przynęty, w zaczepach minimalizuję odcinek do przynęty.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Boczny trok - pytanie

#26 Post autor: Spinn76 »

Powiem krótko do metody bocznego troka nie stosuj żadnych agrafek, krętlików. Itp. Jest to w ogóle niepotrzebne . A jak mówił wcześniej Okonhel jak zestaw ma się splatać to i tak się splącze. Żadne agrafki w tym nie pomogą jak je zastosujesz. Osobiście wiąże wszystko bezpośrednio do żyłki. Tym bardziej haczyk z gumką. A że się niszczy od częstego np wymieniania przynęty, To niestety na wszystko nie poradzimy.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

glizdziarz

Re: Boczny trok - pytanie

#27 Post autor: glizdziarz »

Jak Krzyś napisał żadnych łączników. Próbowałam używać agrafek Spinwala ale to nie to. Miały ułatwić wymianę pierzaków od Jacka. Niby łatwiej bo nie trzeba wiązać ale to nie było to.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Boczny trok - pytanie

#28 Post autor: Remek »

Spinn76 pisze: 15 lut 2020, 15:50 Powiem krótko do metody bocznego troka nie stosuj żadnych agrafek, krętlików. Itp. Jest to w ogóle niepotrzebne . A jak mówił wcześniej Okonhel jak zestaw ma się splatać to i tak się splącze. Żadne agrafki w tym nie pomogą jak je zastosujesz. Osobiście wiąże wszystko bezpośrednio do żyłki. Tym bardziej haczyk z gumką. A że się niszczy od częstego np wymieniania przynęty, To niestety na wszystko nie poradzimy.
Spokojnie ja też tak wiąże. Robię dużą pętle i przecinam ją. Tylko zastanawiałem się nad proporcjami tych końców. Jacku dzięki za wytłumaczenie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Boczny trok - pytanie

#29 Post autor: morrum »

Osobiście tnę w połowie połowy pętli tak że do przynęty jest z grubsza trzykrotnie dłuższy odcinek niż do ciężarka. Ale łowię trokiem bardzo rzadko - nie sprawia mi ta metoda takiej frajdy jak prawdziwy spinning.
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody spinningowe”