Mielone Konopie

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Mielone Konopie

#1 Post autor: Remek »

Witam ostatnio do zanęty dodawałem dodatek zanętowy z mielonych konopii czy ktoś z Was coś takiego już używał i może coś powiedzieć na ten temat ?? bo ja odkąd zacząłem stosować to jakoś efektów lepszych nie zauważyłem. Stosowałem gównie do zanęty na leszcza.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

pkaaz20

Re: Mielone Konopie

#2 Post autor: pkaaz20 »

czy masz na myśli Konopie indyjskie bo wtedy jest niezły haj dla ryb ?
Oczywiście z tym żartuje

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mielone Konopie

#3 Post autor: Arunio1 »

Remek pisze:Witam ostatnio do zanęty dodawałem dodatek zanętowy z mielonych konopii czy ktoś z Was coś takiego już używał i może coś powiedzieć na ten temat ?? bo ja odkąd zacząłem stosować to jakoś efektów lepszych nie zauważyłem. Stosowałem gównie do zanęty na leszcza.
Leszcz raczej nie jest fanem konopi! Jesli już to nie przekraczał bym 10% dla pracy w górę. Na leszcza to słodko i cięrzko! Polecam coopromelasę i melasę z wodą do namaczania!
Arek

tomek170891

Re: Mielone Konopie

#4 Post autor: tomek170891 »

Ostatnio stosowałem konopie na zawodach. Ale nie kupowałem w wędkarskim tylko za dworcem w złotowskiej centrali nasiennej 9zł za kg.... gotowane kilka godzin, rozmiażdżone i razem z wodą po gotowaniu wlane do zanęty... nie wiem czy to wina tych konopi ale wzdręgi 5-10cm multum... gdyby była bez wymiaru miejsce na podium gwarantowane... płotka jakoś zrezygnowała z tego przysmaku. Gdy znajdę trochę czasu spróbuje konopi z inną zanętą, bardziej słodką i może płoteczka podejdzie :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mielone Konopie

#5 Post autor: Arunio1 »

tomek170891 pisze:Ostatnio stosowałem konopie na zawodach. Ale nie kupowałem w wędkarskim tylko za dworcem w złotowskiej centrali nasiennej 9zł za kg.... gotowane kilka godzin, rozmiażdżone i razem z wodą po gotowaniu wlane do zanęty... nie wiem czy to wina tych konopi ale wzdręgi 5-10cm multum... gdyby była bez wymiaru miejsce na podium gwarantowane... płotka jakoś zrezygnowała z tego przysmaku. Gdy znajdę trochę czasu spróbuje konopi z inną zanętą, bardziej słodką i może płoteczka podejdzie :)
Cena jest raczej dobra jak za konopie! Jeśli lubisz się bawić to proponuję uprażyć konopie( trochę intensywny zapach i lepiej nie przedobrzyć) Potem mielisz i do zanęty! To jest dotatek smakowo zapachowy który pobudza przcę zanęty i jej ruchy w górę! Dobry na lina , Ploć Karpia . Nie mielić samych ziaren. Tłuste i młynek padnie! Z bułką tartą lub płatkami owsianymi!
Arek

okonhel

Re: Mielone Konopie

#6 Post autor: okonhel »

Remek pisze:Witam ostatnio do zanęty dodawałem dodatek zanętowy z mielonych konopii czy ktoś z Was coś takiego już używał i może coś powiedzieć na ten temat ?? bo ja odkąd zacząłem stosować to jakoś efektów lepszych nie zauważyłem. Stosowałem gównie do zanęty na leszcza.
Konopie stosuje się na duże płocie. Małe ich po prostu nie lubią. Mielone dodaje się do zanęty a całe gotowane (aż lekko pękną jak pszenica) zakłada się na haczyk.

tomek170891

Re: Mielone Konopie

#7 Post autor: tomek170891 »

Wczoraj kolejna próba zanęty z gotowanymi ziarnami konopi... Płoci zero... małej wzdręgi multum ( jeśli chodzi o Głomię od strony Miejskiego)... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Mielone Konopie

#8 Post autor: Jarek »

Ostatnio przypadła mi do gustu gotowana pszenica zakładana na haczyk biorą płocie i niestety krąpie :) ale zabawa jest przednia
:) muszę jeszcze po testować konopie

okonhel

Re: Mielone Konopie

#9 Post autor: okonhel »

Gotowana pszenica to chyba najtańszy sposób na płocie - zanęta i przynęta w jednym. Wystarczy ugotować aż ziarna lekko pękną i po kłopocie. Pszenica lekko pachnie i ten zapach pasuje płociom. W przeciwieństwie do łowienia na białego robaka, mamy względny spokój z uklejami, które atakowały białego, zanim spławik się ustawił.
Można też zmienić zapach pszenicy na inny, dodać pod koniec przygotowania czosnku lub anyżu. Na pszenicę z czosnkiem brały też leszcze.

tomek170891

Re: Mielone Konopie

#10 Post autor: tomek170891 »

Ja używałem pszenicy na Gwdzie... dwa ziarenka i spłaszczam palcami na haczyku. Metr przepływanki i piękna płoć wyłowiona. W ciągu godziny można było 2-3 kg tak naklepać :)

okonhel

Re: Mielone Konopie

#11 Post autor: okonhel »

Jak widzisz nie trzeba wiele kombinować - pszenica dobrą przynęta jest i basta. Ale w miejscach o większej presji wędkarskiej (miejskie pomosty czy pomosty przy ośrodkach) dobrze jest dać do pszenicy jakiś zapach i przyzwyczaić płocie do niego (nęcić chociaż 2 dni). Miny innych wędkarzy jak wyciągasz płocie a oni ukleje - bezcenne...

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Mielone Konopie

#12 Post autor: Jarek »

A ja się bujałem z kukurydzą ciągle ...ostatnio na Borównie też używałem pszenicy i też sądzę że efekty lepsze

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mielone Konopie

#13 Post autor: Arunio1 »

Kilka kilometrów mam do kanału przy Warcie gdzie jesienią ,ciepła zimą i wiosna gromadzi się płotka! Pszenica jest nie do przebicia! przede wszystkim powód jest taki że kanał graniczy z miejcowością(Wsią) gdzie tubylcy od lat 50tych z zasady na pszenicę łowią! Ale jako sama przynęta jest ona niezmiernie wdzięczna! Łatwa do przygotowania(termos) i można mrozić bez ubytku dla formy! Zawsze szykuję większą ilość i część zamrażam!
Arek

okonhel

Re: Mielone Konopie

#14 Post autor: okonhel »

Kiedyś będąc na wakacjach u teściów zauważyłem przy młynie kolejkę ciężarówek ze zbożem, gorąco jak w piekarniku, ludzie czekają na swoją kolej a ja mam zimne piwko w samochodzie. Podszedłem do pierwszego z brzegu gościa, wyjąłem browarka, poprosiłem żeby mi wsypał trochę pszenicy - nie wiem ile tego było może 3 kg ale starczyło na całe wakacje i jeszcze zostawiłęm szwagrowi...
W cenie paczki najtańszej zanęty lub 2 paczek białych robali miałem zanętę i przynętę w jednym na długo...

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mielone Konopie

#15 Post autor: Arunio1 »

Jak zasypię termos to mam na dwa wyjazdy! Nie karmię wiele, ot kilka ziarek co branko. Tylu wędkarzy sypie garściami ze nie widzę potrzeby tego robić. Ryba ma szukać ziarenka a nie wyjadać z dna! Tak jak Jacek pisze! 3kg na sezon spoko! No chyba że ktoś siedzi 7/7 :D
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”