"Koniki"

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

"Koniki"

#1 Post autor: Remek »

Witam
W tym sezonie przeczesując sklepy internetowe mój brat natrafił na ten rodzaj haków. Od razu kupiliśmy po kilka sztuk. Ja osobiście zamierzam używać to do twisterów.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was to już testował jak to się sprawuje na waszych łowiskach. Jeśli tego nie macie to co o tym sądzicie ?
Obrazek
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: "Koniki"

#2 Post autor: tomek170891 »

Nie używałem ale sam się nad tym zastanawiałem. Bardziej "hałasuje" w wodzie ale przy zaczepach chyba można szybko stracić tą blaszkę

Blood

Re: "Koniki"

#3 Post autor: Blood »

Do twisterów mogą być dobre, bo taki konik może wywoływać co chwilę inne ruchy w wodzie wg stylu prowadzenia zestawu, a to może zainteresować rybę, bo zachowuje się inaczej niż tradycyjna blacha, kopyto czy wobler.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: "Koniki"

#4 Post autor: Remek »

Teraz tak spojrzałem to faktycznie blaszka trochę delikatna będzie trzeba uważać :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

wiktor

Re: "Koniki"

#5 Post autor: wiktor »

moim zdaniem bardzo fajna sprawa te koniki, potrafią niekiedy obudzić leniwe okonie i szczupaki
polecam klasyczne ściaganie wzdłuż trzcin ale w opadzie też potrafią fajnie tańczyć
a zakładać można wszystko gumowe. twister albo kopytko

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: "Koniki"

#6 Post autor: Remek »

moim zdaniem bardzo fajna sprawa te koniki, potrafią niekiedy obudzić leniwe okonie i szczupaki
polecam klasyczne ściaganie wzdłuż trzcin ale w opadzie też potrafią fajnie tańczyć
a zakładać można wszystko gumowe. twister albo kopytko
No ja uzbroiłem sobie właśnie twistery i kopyta. Praktycznie mamy już wiosnę więc będzie trzeba wyprowadź jakiegoś dania :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: "Koniki"

#7 Post autor: okonhel »

Koniki prócz tradycyjnej pracy twistera lub rippera wabią rybę falą akustyczną. Ma to znaczenie szczególnie w brudnej, mętnej wodzie, w której przynętę kiepsko widać. Ponadto znalazły zastosowanie jako mocniej pracująca alternatywa dla klasycznych jigów z materiaów muchowych na takie ryby jak: pstrągi, okonie, szczupaki, sandacze.
K2.JPG
K7.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: "Koniki"

#8 Post autor: okonhel »

P8132090.JPG
P8132088.JPG
P8082073.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: "Koniki"

#9 Post autor: Remek »

Tak patrzę i mam jedną sztukę ze zdjęcia P8132088.JPG jakoś kiedyś Szumeq coś od Ciebie zmawiał i ja też sobie wziąłem na spróbowanie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: "Koniki"

#10 Post autor: okonhel »

I pewnie leży gdzieś na dnie pudełka, biedny i zapomniany.. :)
Ale przyjdzie jeszcze jego dzień. Kiedyś jeden z kolegów zamówił zwykłe jigi bez listków itp. Wybrał się na łowisko Piaseczno, znane z pstrągów, palii i innych łososiowatych. Cały dzień rzucania z kolegą , przerzucone wszystkie przynęty w pudełkach i nic - 1 branie. W akcie desperaci zakłada jiga i proponuje również koledze - kolega się nei skusił. Wynik - 9:1 , na innych łodkach 0 ryby...
Każda nawet najdziwniejsza przynęta ma swój dzień. Mam jerka, na którego nic nie łowiłem. Kiedyś dzień bez brania, napłynąłem łódką w pobliże 3 łodyg rdestnic - 2 5 rzutach 3 szczupaki 65-72 cm...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Błystki obrotowe, wirówki, spinnerbaity i inne”