Koszyk siatkowy na węgorza

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Koszyk siatkowy na węgorza

#1 Post autor: Remek »

Witam

Poszukuje coś takiego jak na zdjęciu poniżej lecz z mniejszą kulką ołowianą np. 10g. Jak by co jest to siateczka do wrzucenia posiekanych
rosówek, wątróbki czy uklejek. Mam zamiar to stosować do zestawu gruntowego na węgorza, tylko ta kula 40g mnie trochę przeraża. Wiem, że mogę to spróbować odwiązać na dole wrzucić kulkę 10g i zawiązać jakąś dratwą czy coś. Na razie wolę znaleźć oryginalną siateczkę z mniejszą kulką.
21202839.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

glizdziarz

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#2 Post autor: glizdziarz »

Remek poszukaj siatki do pakowania warzyw i sam sobie zrób zanętnik. zamiast ołowiu proponuję zwykły kamień.

Obrazek

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#3 Post autor: okonhel »

A nie idzie tej "zanęty " węgorzowej podać w inny, lżejszy sposób albo połączyć z jakąś sypką albo wrzucić wcześniej z łódki?

glizdziarz

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#4 Post autor: glizdziarz »

Do klejenia zanęty żeby nie zmieniać jej smaku polecam kleik ryżowy.
Kleik ryżowy lub mielone płatki owsiane. Aaa kleik nie może być błyskawiczny.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#5 Post autor: Remek »

Wszystko się zgadza jak bym chciał karmić sypką zanętą. Pomysł był taki aby nałowić uklejek pociąć pomoczyć w oleju rybnym wrzucić do siateczki i wyrzucić. Prawdopodobnie odetnę z tej siatki ten ołów i wrzucę lżejszy. Lecz będę kombinował jak się skończy okres ochronny węgorza.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#6 Post autor: okonhel »

A po co moczyć uklejki w oleju - same z siebie wydają odpowiedni zapach. Z resztą jak się uprzesz to możesz je zmielić w maszynce, dodać bułkę tartą i masz kule zanętowe do rzucania. Kiedys kumpel spytał mnie jak wygrać zawody "na flądrę", wszyscy łowią w podobnym miejscu, dno płąskie bez niespodzianek każdy ma podobne stanowisko. Poleciłem mu zrobić zanętę - myślał że robię sobie żarty bo nikt w morzu nie nęcił. Pomogłem mu zmielić szproty, dodać bułkę itp. Kule wysżły mocno sklejone i nie wiem czy się rozpadły czy nie, ważne że kumpel złowił na płytkiej wodzie 12 fląder a koleś z drugiego miejsca 2 szt. Oczywiście zawody wygrane...

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#7 Post autor: Remek »

Kule zanętowa odpadają. Bo w miejscu gdzie łowie jest około 30m od brzegu (płytka woda) nie ma szans abym dorzucił tam zanętą. Uklejki moczył był w oleju bo widziałem kiedyś na innym portalu jak to robią i chciałem spróbować.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#8 Post autor: okonhel »

To w przypadku kuli jedynie wywóz łódka bo do kobry za miękkie, chyba że proca....

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#9 Post autor: Remek »

No niestety na jeziorze na którym chciałem to stosować (brak zielska w łowisku) nie mam środka pływającego :( ani żadnej łódki zanętowej.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#10 Post autor: okonhel »

To może mniejsze kulki i proca?

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#11 Post autor: Remek »

Procą nigdy nie zanęcałem więc pierwsze karmienie było by pewnie po całym jeziorze :P
Kamieniami to się strzelało, a zanętą jeszcze nie więc sobie może nagotuje jakieś pszenicy do tego jakiś kleik i potrenuje.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#12 Post autor: okonhel »

Zanęta do procy musi być sklejona żeby się kule nie rozpadały przy strzelaniu.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#13 Post autor: Remek »

Wiem, wiem coś będę musiał wykombinować :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#14 Post autor: okonhel »

Możesz też użyć siatki PVA czyli rozpuszczalnej. Rzucasz zanętą z siatką, siatka się rozpuszcza i masz punktowe nęcenie.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#15 Post autor: Jarek »

okonhel pisze:Możesz też użyć siatki PVA czyli rozpuszczalnej. Rzucasz zanętą z siatką, siatka się rozpuszcza i masz punktowe nęcenie.
To jest ciekawy pomysł ...
Mam taki koszyk Kormorana jak opisywany przez Remka. Powiem tak ...d...y nie urywa :)

Lukas

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#16 Post autor: Lukas »

Heh, ja też właśnie niedawno wygrzebałem u siebie w piwni taką plecioną siateczkę/woreczek. Jak to tylko znalazłem to od razu wpadłem na pomysł, że właśnie za pomocą tego spróbuję zwabić portowe węgorze. Napcham do tego jakiś wątróbek, flaków, czegoś mocno krwistego i na sznurku spuszczę pionowo w dół przy samym murku. Obok tego podam zestawy z czymś smakowitym.
Węgorze jeśli będą to z pewnością nie oprą się takim smakołykom.

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#17 Post autor: okonhel »

Łukasz - tylko nie w tym roku - już odpłynęły na tarło...

glizdziarz

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#18 Post autor: glizdziarz »

Eee tam A sznurówki?

okonhel

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#19 Post autor: okonhel »

Grześ - stawiam Ci litra za każdego węgorza złowionego w morzu od teraz do późnej wiosny. I bądź pewien że się nie napijesz...

glizdziarz

Re: Koszyk siatkowy na węgorza

#20 Post autor: glizdziarz »

Jacku ja nie piszę o metrówkach a o sznurówkach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo gruntowe”