Feeder na serio i od święta!

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#61 Post autor: Arunio1 »

Jacek, zzimno nigdy Mnie nie przerażało. Sezon, jedynie lód Mi zamykał. Teraz jakiegoś doła załapałem, choć dziś zapaliła się gdzieś iskra. Pomyślałem o gryfińskim kanale.
Arek

okonhel

Re: Feeder na serio i od święta!

#62 Post autor: okonhel »

Bierz jakiegoś kolegę i atakuj ten kanał - we dwóch zawsze raźniej. :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#63 Post autor: Arunio1 »

2 dni temu doszły do mnie koszyki firmy Zhibo. miałem z tą firmą styczność na zeszłorocznej Rybomanii. Teraz zakupiłem spore kosze w gramaturach 40-80g. za bardziej niż rozsądne pieniążki. Cena na allegro w zależności od gramatury wachała się 2,50-3,50pln. Co ciekawe, obciążenie jest wymienialne. Kosze gabarytowo są duże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

glizdziarz

Re: Feeder na serio i od święta!

#64 Post autor: glizdziarz »

Dobra cena. Widzę, że zbroisz się na lato. A kwadratowe lub trójkątne mają w ofercie?

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#65 Post autor: Arunio1 »

Nie widziałem, ale w zeszłym roku wystawiali się na targach,jeśli będą w tym roku, dokładnie obcykam ichnią ofertę. Mają sklep internetowy jak by co.
Arek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Feeder na serio i od święta!

#66 Post autor: Remek »

Też sobie sprawdzę. Fajnie, że koszę są duże i mają wymienialne obciążenie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#67 Post autor: Arunio1 »

Łączniki przyponowe które polecam. Dotąd używałem Drennan-a. Teraz zakupiłem krajowego Jaxona. Zobaczymy jak z jakością. Cena, 3xniższa. Wygoda gwarantowana.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Feeder na serio i od święta!

#68 Post autor: okonhel »

Arku - mógłbyś mi łopatologicznie wyjaśnić jak się te łączniki stosuje? Bo jeszcze czegoś takiego nie widziałem a z wyobraźnią u mnie tak sobie...

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#69 Post autor: Arunio1 »

Postaram się Jacku zrobić własną wizualizację. Daj Mi troszkę czasu.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#70 Post autor: Arunio1 »

Jacek. Zdjęcia słabe mi wychodzą więc wstawie link do sklepu, gdzie na środkowym zdjęciu poniżej jest ten łącznik pokazany i jak się go montuje. W razie czego pytaj, postaram się dopowiedzieć. Zaznaczam że są w wypadku Drennnan, dwie wielkości. To bardzo wygodna rzecz bo służy od razu jako stoper do koszyka czy innego zestawu. https://sklepdrapieznik.pl/sklep/laczni ... -mini.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Feeder na serio i od święta!

#71 Post autor: okonhel »

No to już wszystko jasne. Patent podobny jak przy montażu żyłki do bata - zakładasz na haczyk, zsuwasz korpus i po sprawie.
Dzięki Arek.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Feeder na serio i od święta!

#72 Post autor: Remek »

Fajne te łączniki. Nie trzeba już tych stoperów stosować do zestawów z koszyczkiem. Co prawda na feeder nie łowie ale na przysłowiową bombke zdarza mi się. Musze ogarnąć takie u siebie w sklepie :). Łatwo też wymienić przypon w razie jakiś problemów lub urwaniem haczyka.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/


Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Feeder na serio i od święta!

#74 Post autor: Remek »


Na zestawy z koszyczkiem ok, na duże ryby też. Chodź większość moich zestawów to łączenie głównej z przyponem pętla w pętle. Jakiś potworów nie łowiłem ale liny 45 cm czy karpiki do 3kg tak spokojnie można wyciągnąć. Węgorze też tak łowie. Wtedy odcinam przypon i zakładam nowy. Wiem, że pętla na żyłce głównej się osłabia i zmiana przyponu to już strata na tamtym otarciu. Ale przy połowie lina takie szybko złączki nie wchodzą w grę. Tylko gruba ryba. Na węgorza też sobie takie kupie i będę stosował dłuższe przypony.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Feeder na serio i od święta!

#75 Post autor: Arunio1 »

Znam wiele osób stosujących ten patencik. To wymysł Clarusso jeśli się nie mylę i pierwotnie w oryginale, kosmiczne pieniążki jak za taki drobiazg sobie winszowali.
Arek

zwolin4

Re: Feeder na serio i od święta!

#76 Post autor: zwolin4 »

Fajny sposób na szybkie złączenie żyłki głównej do przyponu, będę musiał wypróbować w tym roku :) Zobaczymy jak się sprawdzi przy połowie na feeder. Do tej pory stosowałem krętlik rolkowy, który się spisywał dobrze, ale ten patent chyba jest lepszy i szybsza wymiana przyponu.

okonhel

Re: Feeder na serio i od święta!

#77 Post autor: okonhel »

Arunio1 pisze: 15 mar 2019, 11:09 Znam wiele osób stosujących ten patencik. To wymysł Clarusso jeśli się nie mylę i pierwotnie w oryginale, kosmiczne pieniążki jak za taki drobiazg sobie winszowali.
Na Aliexpress kosztuje to grosze, pytanie jak z jakością. Na razie nie myślę o feederze czy spławiku i jestem do rzadkich wypadów na białoryb doposażony ale może bliżej wakacji zamówię na próbę.

W związku z dyskusją jaka rozwinęła się na temat tej wędki i nęcenia, przenoszę temat z zakupów we właściwe miejsce, zdjęcie żeby wiadomo było o czym mowa.
Krystian.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Feeder na serio i od święta!

#78 Post autor: glizdziarz »

Fajny kijek. Na koszyk na Żarnowiec jak znalazł. Fajna gramatura. Do tego teraz jakiś średni młynek na daleki zasięg i można łowić.

okonhel

Re: Feeder na serio i od święta!

#79 Post autor: okonhel »

Na Żarnowiec się nie nadaje bo za mała gramatura - tam przecież trzeba daleko zarzucać a tutaj powiesisz co najwyżej koszyk bez obciążenia plus zanęta i masz już górne c.w. Do tego tam zazwyczaj wieje, fala, plus ruch wody (elektrownia), więc preferowany koszyk z obciążeniem żeby napiąć szczytówki bo z lekkim jak się opróżni z części zanęty to co napniesz żyłkę to się zluzuje.

glizdziarz

Re: Feeder na serio i od święta!

#80 Post autor: glizdziarz »

CW 75 styknie. Na pewno nie rzucisz tym 100m ale da radę. Dasz koszyk 35g i do tego zanęta i będzie działać. Weź koszyk trójkątny to go nie będzie nosiło. Są takie z kolcami w obciążeniu kwadratowe do 40g.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędkarstwo gruntowe”