Zanęta na zawody

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
tomek170891

Zanęta na zawody

#1 Post autor: tomek170891 »

Witam kolegów. Za tydzień mam zawody na j.Śmiardowo i po zeszłorocznej porażce z zanętą chciałbym się Was podpytać co proponujecie na to łowisko. Chcę łowić jakieś 10m od brzegu z głębszej wody bo można dostać ładne leszczyki. Myślę o zanęcie G5 ale jakie dodatki ? I czy jasna czy ciemna?

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Zanęta na zawody

#2 Post autor: Remek »

Powiem wprost jak wylosujesz miejsce koło domków na dwóch brzozach to wygrasz bo ja w środę przed długim weekendem wrzuciłem tam wiadro 10 l łubinu z bioaktywatorem i boosterem halibutowym. Przez cały weekend brały co najwyżej żyletki max 20cm więc ja na Twoim miejscu ustawił bym się na płocie. Bo brały ładne płocie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Zanęta na zawody

#3 Post autor: tomek170891 »

To takie jakby z ruchomym podmokniętym gruntem co się buja? :) G5 to typowo płociowo-leszczowa zanęta na zawody. W zeszłym roku zwycięzca ( łowił przy pomoście na tej plaży na brzegu co domki) na tą zanętę nałapał prawie 5kg glaberów i płoci... przewaga nad 2 miejscem kolo kilograma była :)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Zanęta na zawody

#4 Post autor: Remek »

Tak to gdzie jest taki ruchomy grunt. Miejsce dość szerokie. Ziarno grube, trochę powinno pracować więc może teraz się tam jakieś większe glapy trafiają.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Zanęta na zawody

#5 Post autor: tomek170891 »

No jedna z lepszych miejscówek na tym brzegu :)

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zanęta na zawody

#6 Post autor: Arunio1 »

Nie wiem jak na waszych wodach rybka jest przyzwyczajona! U mnie Leszcz ładnie w chodzi w jasną zanętę ! Lubi na słodko. Tak że melasa copromelasa+ pieczywko fluo żółte powinno dać brania! Jednak zawsze zalecam mieć na uwadze przyzwyczajenia ryb do miejscowego nęcenia! Drobny leszczyk na Złotówce jedynie na czerwonego gnojaczka mi reagował! Ale myślę że trzeba szukać w przynętach!
Arek

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Zanęta na zawody

#7 Post autor: Jarek »

Arunio1 pisze:Nie wiem jak na waszych wodach rybka jest przyzwyczajona! U mnie Leszcz ładnie w chodzi w jasną zanętę ! Lubi na słodko. Tak że melasa copromelasa+ pieczywko fluo żółte powinno dać brania! Jednak zawsze zalecam mieć na uwadze przyzwyczajenia ryb do miejscowego nęcenia! Drobny leszczyk na Złotówce jedynie na czerwonego gnojaczka mi reagował! Ale myślę że trzeba szukać w przynętach!
Arku niestety u nas co wędkarz to inna zanęta. Niektórzy to stosują naprawdę najdziwniejsze wynalazki. Swego czasu stosowaliśmy tzn. ja i Remek melasę do zanęty ale nie można jednoznacznie stwierdzić czy ona powodowała brania np leszczy. Obecnie stosujemy zanętę firmy Traper lin - karaś ...jest tłusta jakaś taka ...testy trwają :)

okonhel

Re: Zanęta na zawody

#8 Post autor: okonhel »

Leszcze lubią "na słodko" i melasa jest w zanęcie wskazana a copromelasa jest jednym z najpopularniejszych dodatków w zanętach leszczowych. Niestety jak to w Polsce bywa znaleźli się oszczędni producenci, którzy ją "rozcięczają" dodając mielonego ciemnego pieczywa.
Z samą melasą bym nie przesadzał, daje się ok 5 % masy zanęty.
Jeśli ktoś komponuje własne zanęty to zalecam też ostrożność z coco belge - nie dość że działa przeczyszczająco to w nadmiarze z zanęty zrobi "beton" i na jeziorze nie będzie pracować..

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Zanęta na zawody

#9 Post autor: Arunio1 »

Melasę stosuję tylko do zanęt gruntowych. Tak jak to już napisano dosładza i dokleja zanętę,ale jednocześnie skutecznie gasi jej pracę. Tak że jak chcemy by zanęta choć ciut pracowała w górę, to melasa odpada. Co do Copro Jacek ma rację. Ja w tym roku kilkukrotnie trafiłem w C.W. na produkt Sensasa w dobrej cenie ,bo 12 zyla za kilogram. Producent pewny i cena zachęcająca.
Arek

okonhel

Re: Zanęta na zawody

#10 Post autor: okonhel »

Żeby zanęta lepiej mi pracowała dodawałem słonecznika i otrąb . Tylko z otrębami ostrożnie bo jak się przedobrzy to kule nie chcą tonąć :)

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Top Rated Product Website

#11 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about High Rated Product Tips aa26c7e

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Top Product Blog

#12 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Awesome Product Guide 32bff82

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”