Jerki

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Jerki

#21 Post autor: okonhel »

Teraz sobie przypominam te przynęty. Nawet kiedyś do niego pisałem ale ceny faktycznie ma "Angielskie" i zrezygnowałem.
Przynęty piękne z wyglądu, pracy nie znam, widziałem trochę zdjęć złowionych na nie ale sporo z nich było zza granicy. Dlatego odpuściłem bo czy one są 2 razy lepsze od Salmo by za nie płacić 2 razy więcej - tego nie wiem. Mam sporo różnych przynęt tańszych i droższych, w sumie to z całego AW najczęściej piszę w tematach "Co nowego kupiłem - przynęty" , tylko że co mi po przynętach jak ryb coraz mniej i nie ma co na to łowić.
Kiedyś na Żarnowcu wystarczała Alga 2 lub 3 srebrna, Slider 10 S w kolorze okonia i jak ktoś lubi to 1 obrotówka nr 4 i guma 10-12,5 cm i można było innych przynęt nie zabierać. Teraz 3 skrzynie przynęt nie pomogą jak nie ma kto ich atakować....

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#22 Post autor: morrum »

Michał

okonhel

Re: Jerki

#23 Post autor: okonhel »

Wiem, widziałem ale 110 zł za jerka odlanego z formy to jednak trochę dużo. Oczywiście wykonanie i malowanie pierwsza klasa ale jednak pozostanę przy Salmo i innych, które mam.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#24 Post autor: morrum »

To nawet bardzo dużo, zwłaszcza na nasze realia, i żadnym argumentem tu nie jest to, że na przykład fińska konkurencja zaczyna cennik od 50€ za najtańszy, nieduży wabik.
Odkąd Salmo przejął FOX odsuwam się powoli od nich. Coraz droższe, ponoć mają przebić Rapale (!?), coraz więcej modeli to nielubiane przeze mnie plastikowe wydmuszki. Co mam ze starych wypustów to mam. Ponoć nowe Slidery pracują różnie - nie kupowałem najnowszych więc kategorycznie nie twierdzę.
Michał

okonhel

Re: Jerki

#25 Post autor: okonhel »

Coraz więcej jerków ludzie kupują na Ali, też 2 kupiłem ale drażni mnie to że wszystkie mają grzechotki - czas wziąć się za struganie albo pomalować lub okleić kilka korpusów, które jeszcze mam od rodzimych producentów.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#26 Post autor: morrum »

Mnie też drażnią grzechotki. Taka już "uroda" plastikowych wydmuszek z wtryskarek - nie tylko z Ali, tak samo mam z rodzimą produkcją choćby Salmo czy Jaxonów z Kołobrzegu.
Ciekaw jestem tych twitchów, które ostatnio kupiłem - niby też grzechoczą ale jakoś tak niedrażniąco... może to psychologiczny efekt cen :evil:
Buster jerki czy choćby Dextery od Illexa - bardzo łowne modele i drogie pierońsko a jednak grzechoczą. Ale też nie tak "odpustowo" jak choćby posiadana przeze mnie chińska podróbka Slidera sprzedawana pod marką Robinson (prawdopodobnie z tych samych wtryskarek co modele dostępne na Ali).
Michał

okonhel

Re: Jerki

#27 Post autor: okonhel »

A które Salmo mają już grzechotki? W moich żaden na szczęście jeszcze nie ma...

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#28 Post autor: morrum »

W jerkach jeszcze nie ma. Ale sterowce sukcesywnie przechodzą przeobrażenie na wydmuszki - zaczęło się od Stingów dość dawno temu. Teraz chyba nawet Butchery idą w plastik. Wszystkie nowości od kilku lat są plastikowe -i grzechoczące- . Słyszałem też, że z produkcji mają zniknąć wszystkie modelne powyżej bodaj 12cm. a w zasadzie czytałem - na jerku.
Miałem chrapkę na nowego powierzchniowca, ale też plastik a do tego stacjonarnie nigdzie nie ma.
Jedynym Salmiakiem z plastiku który mi nie przeszkadza jest ich chyba pierwszy taki model - Boxer. Uniwersalny jak jasna ciasna.

Natomiast u Jaxona - z tych dobrych, holo select - tak jak kiedyś bardzo lubiane przeze mnie Karasie, Clasiki, Horny czy Carpany a także Hiper Jerki i inne, były ciche, piankowe i co najważniejsze łowne. Teraz praktycznie wszystko plastikowe i grzechoczące. Niby ten sam kształt i masa a jednak to nie to...
Michał

okonhel

Re: Jerki

#29 Post autor: okonhel »

Chyba czas powalczyć z lenistwem i samemu wziąć się do roboty. Mam kilka korpusów typu slider 10, mam kilka większych w innym kształcie, resztę sobie wytnę z deski, wystrugam i oszlifuję. Przy okazji może się wymyśli jakiś nowy kształt.
Jakby ktoś chciał to mam gdzieś rentgeny jerków z rozmieszczeniem obciążenia... :)

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#30 Post autor: morrum »

Obrazek

Ten ciorny chodzi jak złoto. Ten drugi tak se. ;)
Michał

okonhel

Re: Jerki

#31 Post autor: okonhel »

Salmo Fatso czy Salmo Jack też za wiele życia w sobie nie mają a ryby łowią, jeśli tylko są. Jak w łowisku będą ryby to oba będą łowić :)

marek j

Re: Jerki

#32 Post autor: marek j »

Dotarła ekspresowo przesyłka od Jacka. Szybkie uzbrojenie i w sobotę ochrzcimy wodą ;) a czy szczupły ugryzie, nikt nie wie. Swoja drogą zdjęcie nie oddaje faktycznego koloru, tu wyszły blado a są złote jak krasnopiórki.
IMG_20200514_160729.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#33 Post autor: morrum »

okonhel pisze: 30 kwie 2020, 05:46 A które Salmo mają już grzechotki? W moich żaden na szczęście jeszcze nie ma...
No i kruca wykrakałem

https://m.facebook.com/SalmoPolska/phot ... &source=48

Trza będzie obadać?
Michał

okonhel

Re: Jerki

#34 Post autor: okonhel »

Niestety po wykupieniu Salmo przez Fox Rage widzę złą tendencję- plastik i grzechotki. Hornety też już robią z grzechotką.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#35 Post autor: morrum »

O tym właśnie mówiłem. Ceny w górę a koszty produkcji w dół.
Cieszę się, że mam sporo starych Salmiaków. Jeśli Szymon pójdzie w moje ślady, za 20-30 lat będzie mógł łowić na legendy polskiej myśli wędkarskiej ;)
Michał

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Jerki

#36 Post autor: Spinn76 »

marek j i morrum.....wymiatacie z dzerkami :o :o :o :o . Ja nie mam nawet połowy tego co Wy macie w pudełkach. Super.Pozdrawiam.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#37 Post autor: morrum »

Bo Ty łowisz ryby Krzysiek. My musimy do tego etapu jeszcze dorosnąć :lol:
Michał

okonhel

Re: Jerki

#38 Post autor: okonhel »

Coś z moich pudełek:

j1.jpg
j3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Jerki

#39 Post autor: morrum »

Mlasku mlask Jacku. Widzę tam rodzynki :D
Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Woblery”