Żyłka spinningowa

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Żyłka spinningowa

#1 Post autor: Remek »

Mam pytanko. Mianowicie mam na spinningu żyłeczkę kupioną rok temu, trochę mnie wkurzała swoim skręcaniem się. Niby super Trabucco ale trochę mnie wkurza. Pytanie polega na tym czy ją przewinąć na drugą stronę czy zakupić coś nowego ?? Z jednej strony trochę szkoda wyrzucać i kupować coś nowego ale jak będzie mi się nadal tak skręcała to lipa :(. No chyba, że macie jakieś inne porady na mój problem.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Żyłka spinningowa

#2 Post autor: tomek170891 »

A może zmień na plecionkę? Też nad tym myślę chodź na swoją nie narzekam. Nie pamiętam firmy ale w "Woblerze" jest tylko jedna taka tęczówka zielona spinningowa.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Żyłka spinningowa

#3 Post autor: Jarek »

Tomek a Ty używasz plecionkę ? Jak tak to napisz co ciekawego masz i jakie masz doświadczenia ...jak kupiłem PowerPro 0,19 i jestem ciekawy jak się będzie sprawować no i czy nie zawinę się w niej w kokon :) :lol:

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Żyłka spinningowa

#4 Post autor: Jarek »

A no tak nie doczytałem używasz żyłkę ... jak możesz to napisz coś więcej co to za żyłka

tomek170891

Re: Żyłka spinningowa

#5 Post autor: tomek170891 »

Jest to SUPER CAMOU SPINN 0.22mm 5,7kg 150m firmy dragon. Jest dosyć sztywna ale w spiningu chyba o to chodzi :P lepiej czuje się przynętę i brania a pracuję wędka i hamulec. Polecałbym kupić grubość 0.2 bo ta jeszcze trochę za gruba jest jak dla mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Żyłka spinningowa

#6 Post autor: Jarek »

Dzięki za informację :) chciałbym jeszcze dopytać czy używasz obrotówek z tą żyłką i czy Ci się skręca albo plącze ?

tomek170891

Re: Żyłka spinningowa

#7 Post autor: tomek170891 »

Nie łowiłem dużo na obrotówki ale z tego co pamiętam nie było problemu. Jak pisałem jest ona dosyć sztywna i raczej łowiąc "z głową" nic złego nie powinno się dziać... jedynym minusem jest układanie się na szpuli... jeśli mam zbyt lekką przynętę nie układa się zbyt dobrze i są luźne zwoje... ( cieńsza żyłka powinna usunąć ten minus :) )

szumeq

Re: Żyłka spinningowa

#8 Post autor: szumeq »

żyłka dragon: hm 80
plecionka: power strike, daiwa tournament , power pro........

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Żyłka spinningowa

#9 Post autor: Remek »

Ja kupiłem nową żyłkę na spinning:
Żyłka Mikado Sensei Pike - cena na internecie 9,80. Cena w sklepie wędkarskim 10 zł
Żyłka ma bardzo ciekawą barwę szmaragdową jestem ciekawy jak się będzie sprawowała.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Żyłka spinningowa

#10 Post autor: tomek170891 »

Witam :) Wracam do tematu bo spinningowałem dziś z plecionkom i muszę powiedzieć że nie jest źle :) Co to za plecionka była to nie wiem :D grubość 0.14 i chyba nie wrócę już do zwykłej żyłki :D jest jeden minus... przy zaczepie bez możliwości odczepienia żyłkę łapiemy ciągniemy pęka i jest... a plecionka ucina paluchy :D jest strasznie wytrzymała...

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Żyłka spinningowa

#11 Post autor: Remek »

No do plecionki przydał by się już wtedy jakiś wyczepiacz do przynęt jest tego pełno na allegro
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

tomek170891

Re: Żyłka spinningowa

#12 Post autor: tomek170891 »

No też o tym myślałem :) ale jak je oglądałem to niektóre modele można bez problemu zrobić samemu :)

okonhel

Re: Żyłka spinningowa

#13 Post autor: okonhel »

Od lat do cięższego spinningu używam i polecam żyłkę Stroft GTM. Mocna, mało rozciągliwa. Chociaż coraz rzadziej spinninguję z użyciem żyłki.
Do lekkiego spina kupuję żyłki Dragona - np Millenium Okoń do wklejanki - wymieniam co sezon niezależnie od zużycia.
NIedawno nawinąłęm Millenium Szczupak - jak dla mnie zbyt rozciągliwa - robiła wrażenie amortyzatora do spławikowej tyczki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żyłki i plecionki”