Micro jigi

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Micro jigi

#21 Post autor: okonhel »

Z tego co pamiętam miały być na wody stojące, mieć sporo jeżynki i ogonek z pióra dość długi by słabo opadały. Widocznie miał przyzwoite ryby w łowisku. Jakie sobie zażyczył takie dostał.
Niektórzy piszą by zrobić takie jakie robię sobie (takie dostałeś) a niektórzy mają ściśle określone wymagania.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Micro jigi

#22 Post autor: Jarek »

okonhel pisze:Osobiście lowię na samą przynętę, przy czym dobieram jej masę do warunków panujacych w łowisku.
Wiążę ją bezpośrednio do żyłki. Są tacy, których masa przynęty nie zadowala i zaciskają śrucinę 0,5-1m powyzej aby dalej rzucić. Ołów przelotowy nie bedzie najlepszym pomysłem - prędzej boczny trok jeśłi trzeba będzie daleko rzucać. Można też zamiast tej śruciny zawiązać powyżej krętlik. Myśłe że noszenie przyponów z przynętami to za dużo kłopotu. Chodzę w woderach i kamizelce- w kamizelce 2 malutkie pudełka z przynętami, przyrząd do cięcia żyłki w kieszeni , szczypce do wyjmowania przynęt, miarka, telefon z aparatem , polaroidy. Nic więcej nie potrzeba. Mmimo że słabo już widzę na blisko to przewiązanie przynęty nie nastręcza zbyt dużego problemu. Zazwyczaj zmieniam przynętę jak już wyskubią wszystko z ogonka. Jedni uważają że ogonki są zbędne i od razu wiążą bez ogonka, ja "wierzę w ogonki" :) i wtedy zmieniam.
Normalnie prawdziwe cudeńka :D Już je mam !

Jacku mam pytanie mianowicie jak je wiążesz do żyłki głównej ? (no w sumie to nie ma żadnego przyponu to jak wo gule do żyłki ?) mam na myśli jakiś szybki węzeł czy coś bo odciąć to można szybko a sprytnie zawiązać to już niekoniecznie. No i jakie żyłki polecasz ? Producent/Rozmiar oraz co sądzisz o plecionkach o których wspomniałeś że można stosować i może jakieś konkretne, które byś mógł polecić.

okonhel

Re: Micro jigi

#23 Post autor: okonhel »

Ostatnio używałem Strofta 0,14 mm bo było sporo zaczepów. Nastęnym razem użyję 0,12 lub 0,10mm bo 0,14mm to trochę za grubo (Stroft jest troszkę przegrubiony).
Węzły wiążę dwa - palomar lub spinningowy.
Plecionek nie używałem jeszcze do micro jigów więc nie będę bił piany lub powtarzał to co czytałem w necie. Jeśłi już plecionka to jakaś bardzo gładka z racji niskiej wagi przynęt.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Micro jigi

#24 Post autor: Remek »

okonhel pisze:Z tego co pamiętam miały być na wody stojące, mieć sporo jeżynki i ogonek z pióra dość długi by słabo opadały. Widocznie miał przyzwoite ryby w łowisku. Jakie sobie zażyczył takie dostał.
Niektórzy piszą by zrobić takie jakie robię sobie (takie dostałeś) a niektórzy mają ściśle określone wymagania.
Rozumiem, ja chciałem takie jakie Ty testowałeś aby wiedzieć jakie przynęty pasowały rybom w łowisku gdzie jest tesowałeś. Oczywiście to nie reguła a bardziej punkt zaczepienia.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Micro jigi

#25 Post autor: okonhel »

Tobie i Jarkowi uwiązałem praktycznie to co najlepiej sprawdząło się ostatnio w Mrągowie na j. Czos. Łowisko przetrzebione przez rybaków z małą ilością ryb, nawet wzdręg tam zostało niewiele. Jak tam się sprawdziły to na rybniejszych łowiskach i większych osobnikach tym bardziej powinny.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Micro jigi

#26 Post autor: Remek »

okonhel pisze:Tobie i Jarkowi uwiązałem praktycznie to co najlepiej sprawdząło się ostatnio w Mrągowie na j. Czos. Łowisko przetrzebione przez rybaków z małą ilością ryb, nawet wzdręg tam zostało niewiele. Jak tam się sprawdziły to na rybniejszych łowiskach i większych osobnikach tym bardziej powinny.
No i dlatego chciałem te, które testowałeś :). Zobaczymy jakie efekty będą u nas na łowiskach. Oczywiście o wszystkim napiszę na forum.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Micro jigi

#27 Post autor: okonhel »

Szkoda że mam dość daleko bo poszlibyśmy nad wodę razem. Niestety będziesz musiał tak jak ja bawić się w samouka. Ale masz przewagę bo bedziesz łowić na sprawdzone przynęty, ja musiałem sprawdzać kolorym asę przynet i co jakiś czas przewiązywać zestaw.

okonhel

Re: Micro jigi

#28 Post autor: okonhel »

Kilka sztuk zamówionych na innym forum w tym dwa nowe wzory.
DSC01516.JPG
DSC01524.JPG
DSC01537.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Micro jigi

#29 Post autor: Remek »

Jacku przydał by się mikrus co by płocie w naszej okolicy się nim zainteresowały. Więc jak możesz popytaj tych co mają od Ciebie te mikrusy na jaki wzór płocie im skubią. Może pora nie odpowiednia ?, na wiosnę powinny skubać :)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Micro jigi

#30 Post autor: okonhel »

Ja łowiłem płocie na brązki i czerwone ale zawsze było ich wyraźnie mniej niż wzdręg - po prostu z natury są mniej agresywne i zazwyczaj prowadzę jigi wyżej, tam gdzie mogę złowić wzdręgę a nizej okoń chętniej wystartuje niż płoć. Myślę ze trzeba zrobić imitację ochotki z wełny i zrobić pancerzyk z folii do tułowi. Ewentualnie coś w kolorze i wyglądzie białego robaka.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Micro jigi

#31 Post autor: Remek »

No może wtedy płoć będzie aktywniejsza.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Micro jigi

#32 Post autor: okonhel »

Micro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Micro jigi

#33 Post autor: okonhel »

Dawno nic nie wstawiałem - dzisiejsze.
micr.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Micro jigi

#34 Post autor: glizdziarz »

Jaka gramatura??

okonhel

Re: Micro jigi

#35 Post autor: okonhel »

0.85-0.90 gr.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Micro jigi

#36 Post autor: Remek »

Piękne są Jacku. Ja myślałem o mikrusach ze względu no połów wzdręg czy płoci, niestety u mnie nie chciały. Okoniom się za to bardzo podobają.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Micro jigi

#37 Post autor: okonhel »

Ostatnie zdjęcie to 30 szt. dla kolegi, który na moje "brązki"połowił Płock. Szukał wzdręg a jak nie znalazł to pozwolił im głębiej opaść i okazało się że w łowisku są płocie 30-35 cm i te przynęty im odpowiadały. Stąd takie "grube" zamówienie na przyszły sezon...

glizdziarz

Re: Micro jigi

#38 Post autor: glizdziarz »

Chyba też zamówię troszkę u ciebie kilka killerków.

okonhel

Re: Micro jigi

#39 Post autor: okonhel »

Damy radę . Teraz długie jesienne wieczory a i okulary do czytania zakupiłem...

glizdziarz

Re: Micro jigi

#40 Post autor: glizdziarz »

okonhel pisze:... i okulary do czytania zakupiłem...
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hand made Okonhela”