Grzyby

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Grzyby

#141 Post autor: okonhel »

Od ostatniego grzybobrania w lesie nie padało choć u nas już tak. Ludzi dalej masa choć ciut mniej niż w niedzielę. Grzybów mało bo sucho, do tego ludzie biegają codziennie na grzyby by sprzedawać na FB. Coś tam jednak się uzbierało, razem wyszło wiaderko, dla nas starczy, nie głodujemy jak handlarze z FB.
bwr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek j

Re: Grzyby

#142 Post autor: marek j »

Całkiem dobre zbiory Jacku. Ja dziś z żoną ponieśliśmy porażkę, śmieszna ilość i to staruch kapci. Po trzech godzinach zniechęcenie wygoniło nas do domu.
IMG_20201004_103143.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#143 Post autor: Arunio1 »

Z koleżanką małżonką, kopsnęlismy się dziś do lasu. Było wdechowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Grzyby

#144 Post autor: okonhel »

Piękne świeże podgrzybki a i prawdziwki się trafiły, gratuluję. W tym roku już odpuściłem bo noce (prócz ostatnich trzech) były u nas zimne. Może za wcześnie odpuściłem ?

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 286
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Grzyby

#145 Post autor: radzislaw251 »

Najjaśniejszy NAM panujący pozamykał cmentarze więc dziś wybraliśmy się do lasu , efekt 2 kosze podgrzybków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Grzyby

#146 Post autor: okonhel »

U nas bieda już w lasach, nie to co na południu. Byłem wczoraj z synem rozprostować kości. 40 minut spaceru po kilkanaście podgrzybków, część nadgryziona przez ślimaki lub robale.
20201103_141130.jpg
20201103_140538.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Grzyby

#147 Post autor: morrum »

Kilka razy w tym roku odwiedziłem moje podgrzybkowe miejsca. Co ciekawe w październiku trafił się i prawdziwek i kozia broda jako "przyłów" ;) Nawet Szymon lubi zbierać, choć głównie utrudnia ;)
2.jpg

Ostatni wypad 11 listopada. Bez dzieciaka :D
1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Michał

okonhel

Re: Grzyby

#148 Post autor: okonhel »

Wczoraj widziałem na FB wstawiane świeżo prawdziwki i podgrzybki z południa Polski. U nas już generalnie po grzybach ale mam spore zapasy suszonych, trochę słoików z tego i z poprzedniego roku - w sumie to i tak tylko ja to jadam u mnie w rodzinie - więcej rozdaję po dalszej rodzinie.

okonhel

Re: Grzyby

#149 Post autor: okonhel »

Nie wiem czy to normalne ale dziś nad Łebą spotkałem w lesie takie o to grzyby, te mniejsze były całkiem świeże.

ŁG.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grzyby

#150 Post autor: glizdziarz »

Wygląda mi to na zimówki. Lubią rosnąć na pniach drzew liściastych jak opieńka.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#151 Post autor: Arunio1 »

Jest sensowny kanał w temacie na YT. Paweł i Grzyby.
Arek

okonhel

Re: Grzyby

#152 Post autor: okonhel »

Wczoraj nad rzeką na polach jeszcze śnieg ale przy wodzie jakieś grzybki rosły:
20210303_082915.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grzyby

#153 Post autor: glizdziarz »

Wygląda na młode owocniki płomiennicy zimowej zwanej potocznie zimówką. Grzyb jadalny. Można jeszcze znaleźć uszaka brzozowego. Też jadalny.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2021, 21:46 przez glizdziarz, łącznie zmieniany 1 raz.

okonhel

Re: Grzyby

#154 Post autor: okonhel »

No to się zdecyduj - te u góry brązowe to zimówki czy te na dole pomarańczowe ? Bo na zdjęciach są 2 różne rodzaje grzybów.

glizdziarz

Re: Grzyby

#155 Post autor: glizdziarz »

okonhel pisze: 05 mar 2021, 07:47 No to się zdecyduj - te u góry brązowe to zimówki czy te na dole pomarańczowe ? Bo na zdjęciach są 2 różne rodzaje grzybów.
Jedne i drugie to zimówki. Te u góry to stare i przemarznięte a te u dołu to młode

okonhel

Re: Grzyby

#156 Post autor: okonhel »

Te u góry nie były stare i przemarznięte - są ze stycznia i były świeże.

arasshater

Re: Grzyby

#157 Post autor: arasshater »

Ponoć i hubę można jeść i jest całkiem smaczna. Kolega z Instytutu Oceanografii opowiadał mi ostatnio o jakimś kolesiu z Gdańska, co zbiera z parkowych drzew w celach konsumpcyjnych.

Awatar użytkownika
JacPik
Krąp
Posty: 76
Rejestracja: 11 paź 2019, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

Re: Grzyby

#158 Post autor: JacPik »

Z uwagi że pogoda płata figle, co innego pokazują prognozy a co innego jest w rzeczywistości, wczoraj zamiast pojechać na ryby późnym popołudniem około godziny 18 wybrałem się na spacer po okolicznym lesie Witomińskim do którego mam w linii prostej około 300 m. Przezornie zabrałem małą reklamówkę na wypadek jakiś grzybków, i dobrze zrobiłem. :D
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Okazała się przydatna i to bardzo, w godzinkę znalazłem 72 borowików usiatkowanych, parę kurek i 3 koźlarze czerwone. Grzybki w rozmiarze od 2 d0 20 cm, jedyny mankament to to że korzenie prawie wszystkie były robacze, jedynie kapelusze były zdrowe. W lesie sucho jak pieprz.
7.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marek j

Re: Grzyby

#159 Post autor: marek j »

Ryby poszły na bok ;) , grzybki dopisały choć nie trafiłem prawdziwków. Podgrzybków , trochę kurek i żona nawet jagód nazbierała.
IMG_20210822_101204.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Grzyby

#160 Post autor: Spinn76 »

No u mnie na razie lipa z grzybami. Po prostu ich brak. Ale z rybek coś tam skubie.... ;) ;) ;) .Pozdrawiam wszystkich.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przyroda i ekologia”