Grzyby

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Grzyby

#1 Post autor: okonhel »

W tym roku były już na początku czerwca ale króko. Po ostatnich deszczach koło domu znów coś urosło. A skoro są koło domu to i w lesie powinny rosnąć.
kozak.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grzyby

#2 Post autor: okonhel »

Nikt nie zbiera?
Dzisiaj szukaliśmy nowych miejsc w pobliżu aktualnego miejsca zamieszkania bo nie ma sensu wracać do Helu na grzyby.
CAM01057.jpg
CAM01062.jpg
CAM01065.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grzyby

#3 Post autor: okonhel »

Razem 63 prawdziwki.
CAM01066.jpg
DSC01564.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Grzyby

#4 Post autor: Jarek »

Muszę się wybrać w tygodniu na spacer w pobliskie lasy. Mój dziadek zameldował mi, że się wysypały grzyby
więc i spinning i grzyby na tapecie :)

okonhel

Re: Grzyby

#5 Post autor: okonhel »

Jak byłem u Was ostatnio to było trochę sucho ale przy samym Złotowie coś tam zbierali a w Kujaniu przy drodze mieli prawdziwki i kanie. Teraz jak popadało to powinny rosnąć.
U nas tyle ludzi w lasach że nie ma gdzie zaparkować ale coś tam się w tym tłumie nazbierało...

glizdziarz

Re: Grzyby

#6 Post autor: glizdziarz »

U mnie susza w lesie choć dziś wracając z Winku widziałem kilku zboczeńców łażących po lesie z wiaderkami.

okonhel

Re: Grzyby

#7 Post autor: okonhel »

W tym roku pierwszego kozaka na działce mieliśmy pod koniec maja. Następnie pod koniec czerwca ale to były jednorazowe incydenty. Od tygodnia zbieramy po kilka kozaków na działce lub w okolicznym lasku, wczoraj zdarzyło się 5 prawdziwków. tzw. "piaskowców" na skarpie przy drodze. Pojawili się teżpierwsi przydrożni handlarze.
Dziś pojechałem szukać dojazdu do miejscówki nad jednym z jezior i z synem uzbieraliśmy trochę prawdziwków i kozaków. Ilościowo szału nie było ale trafiały się spore egzemplarze i połowa nawet zdrowa. Niestety ludzi masa biega po lasach...
g.jpg
g1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grzyby

#8 Post autor: glizdziarz »

Ładne. Pogratulować.

okonhel

Re: Grzyby

#9 Post autor: okonhel »

Rozumiem że nie chodzicie na ryby ale na grzyby też nie ? Facebook zabija wszelkie inicjatywy...
cp.jpg
cp1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Grzyby

#10 Post autor: Jarek »

Tak Facebook to zło ... teraz jeszcze do tego dochodzą pokemony w telefonie :D Zazdroszczę zbioru Jacek i w sierpniu też ruszę w okoliczne lasy ... :) Widzę, że Pawełek ma zadowoloną minę więc napewno było fajnie na grzybach. Ja takie grzybobrania wspomina z czasów dzieciaka jak z rodzicami i dziadkami robiliśmy wyprawy do naszych lasów. Tego się nie zapomina... :)

okonhel

Re: Grzyby

#11 Post autor: okonhel »

A dlaczego dopiero w sierpniu? W sierpniu może byćsucho i może nie być grzybów - grzyby zbiera się wtedy gdy rosną.

okonhel

Re: Grzyby

#12 Post autor: okonhel »

Niedziela, najgorszy dzień na grzyby. Deszczu brak, ludzi masa ale coś tam się wydłubało. Zdarzają się jeszcze duże prawdziwki ale robaki są bezlitosne...
p.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grzyby

#13 Post autor: okonhel »

Wczoraj padało, w lesie trochę tej wilgoci jest mimo wysokich temperatur ale wysypu grzybów to u nas nie ma. Coś tam rośnie ale trzeba się nachodzić. Dziś trochę prawdziwków , kozaków, kurek i taki prawdziwkowy dziwoląg - gruba noga, mały kapelusz ale już wywinięty.
gr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grzyby

#14 Post autor: okonhel »

Sporo robaczywych ale zdarzają się zdrowe i duże niespodzianki. Do tego ciekawostka: 9 grzybów zapełniło całe wiadro...
grz1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Grzyby

#15 Post autor: Jarek »

Też wybrałem się dziś na grzyby ... Z kolegą Przemysławem :-)

Obrazek

Obrazek

glizdziarz

Re: Grzyby

#16 Post autor: glizdziarz »

No proszę. Ładne grzybki.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Grzyby

#17 Post autor: Remek »

Ladne grzyby. Ja tez bylem kilka razy na grzybach ale bez szalu
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Grzyby

#18 Post autor: okonhel »

Przy okazji odwiedzenia helskich grobów, byłem z kumplem w lesie sypnąć trochę żarcia helskim dzikom. O dziwo mimo zimnych nocy nadal w lesie są grzyby - w 10 minut znaleźliśmy sporo podgrzybków i jednego kozaka, mimo że nie oddalaliśmy się zbytnio od samochodu.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#19 Post autor: Arunio1 »

A u mnie g.......... nie grzyby. Choć na około lasy.
Arek

glizdziarz

Re: Grzyby

#20 Post autor: glizdziarz »

A to z ostatniej wyprawy na grzyby:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przyroda i ekologia”