Grzyby

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Grzyby

#81 Post autor: okonhel »

U nas coraz gorzej bo noce zimne, nawet 7 stopni, sucho ( w weekend 1 krótki deszczyk) a fama o grzybach rozeszła się daleko i codzienie mini, 100 samochodów podjeżdża tam gdzie zbieramy. Odejście 5 km od parkingu i rozpoczęcie zbierania w tej odległości nie gwarantuje że coś uzbierasz.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#82 Post autor: Arunio1 »

Grzyby to Ja w tym roku zobaczę, jak se na ścianie wyhoduję. :( Zazdraszczam.
Arek

okonhel

Re: Grzyby

#83 Post autor: okonhel »

Dziś przy obiedzie nieco się przejaśniło i powstał pomysł by jechać na grzyby. Pojechałem, aczkolwiek niechętnie. Po drodze 2 razy padało, więc jeszcze bardziej mi się nie chciało. Oczywiście w lesie 2 razy też nas złapało mimo że wg prognozy po 14:00 miało przestać. Oczywiście na parkingu sporo aut i wielu już wracało ale we dwoje z żoną coś tam nazbieraliśmy, tylko z noszeniem słabo bo po deszczu grzyby ciężkie a odeszliśmy dość daleko.
20180923_160710.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grzyby

#84 Post autor: glizdziarz »

Ładny zbiór. Znów hamerykańskie borowiki. U nas jakoś nie występują.

okonhel

Re: Grzyby

#85 Post autor: okonhel »

Może nawet nie wiesz że występują tak jak ja 20 lat temu nie wiedziałem że występują w rejonie Helu. Nie wiedziałem co to za grzyb i wywalałem bo był wtedy bardzo rzadki.
Mam info że na Mazowszu są to i do Was dotrą jeśli macie lasy sosnowe z dużą ilością ściółki lub wrzosu...

okonhel

Re: Grzyby

#86 Post autor: okonhel »

Część została przetworzona.
GRZ.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grzyby

#87 Post autor: okonhel »

Dziś po pracy korzystając z delikatnego ocieplenia, wyskoczyłem z żoną na grzyby. To już chyba ostatni raz w tym roku bo znów straszą ochłodzeniem, ludzi w lesie już mniej, grzybów też już mniej (zimne noce) ale 2 wiaderka z żoną nazbieraliśmy. Nawet w trudno dostępnych miejscach już słabo z grzybami, młodych niewiele a starsze osiągnęły maksymalną wielkość i przysychają. Zostawiłem je - niech rozsieją trochę zarodników.
20180928_163901.jpg
20180928_171245.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarcinK
Płotka
Posty: 144
Rejestracja: 28 maja 2017, 20:21

Re: Grzyby

#88 Post autor: MarcinK »

Dzisiaj wybrałem się na spacer do lasu z psiakami nie nastawiając się że coś znajdę :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marcin

glizdziarz

Re: Grzyby

#89 Post autor: glizdziarz »

Wczoraj byłem w lesie 2 godzinki i uzbierałem trochę podgrzybków i maślaków. na małą smażonkę będzie. Niestety ludzi masa w lesie. Drą ryje, niszczą ściółkę, masakra. Jeden wczoraj to miał gwizdek sędziowski i gwizdem zwoływał swoją watahę. Porażka.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#90 Post autor: Arunio1 »

Grześ, takie zbydlęcenie zachowań, to chyba w każdym aspekcie życia się teraz odbywa. Palanciarnia przyjedzie i czuje się jak u siebie na folwarku, którego nigdy nie miała. Czy to wszędzie na świecie? Czy tylko u nas?
Arek

okonhel

Re: Grzyby

#91 Post autor: okonhel »

Takie czasy i to nie tylko u nas.
Tymczasem mijający tydzień był dość u nas ciepły i pojawiło się trochę prawdziwków.
Niestety praca nie pozwoliła mi wybrać się do lasu a od dziś mocne ochłodzenie.

okonhel

Re: Grzyby

#92 Post autor: okonhel »

Pojechałem dziś sprawdzić jak tam łódka na Żarnowcu bo dawno nie łowiłem (za bardzo nie ma z kim). Przy okazji chciałem sprawdzić co w lesie po drodze. Niestety ostatnie burze ominęły okolice i w lesie sucho (choć przy samym jeziorze ślady deszczu były). Znaleźliśmy trochę niedużych kurek na sosik i 2 inne grzyby a tak pustynia i tylko liście szeleszczą. Niestety w najbliższym czasie ma u nas być sucho i bez deszczu.
20190622_091358.jpg
20190622_084742.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Grzyby

#93 Post autor: Remek »

Ładne, u nas też kurki już się pokazały ale jakoś strach do lasu jechać. Sporo kleszczów u nas i ta susza.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Grzyby

#94 Post autor: okonhel »

Kleszcze są wszędzie, nasze koty co drugi dzień coś przynoszą. Trzeba się opryskać Ultrathonem i do lasu, póki coś rośnie bo znów mają być upały.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Grzyby

#95 Post autor: Remek »

okonhel pisze: 27 cze 2019, 16:02 Kleszcze są wszędzie, nasze koty co drugi dzień coś przynoszą. Trzeba się opryskać Ultrathonem i do lasu, póki coś rośnie bo znów mają być upały.
Namówiłeś mnie. Niestety nic nie było oprócz trochę jagód, które posmakowaliśmy. Znalazłem tylko tego kozaka na zdjęciu żadnych kurek. Przy drogach już też nikt nie sprzedaje. Trzeba czekać na ulewy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Grzyby

#96 Post autor: okonhel »

Bez deszczu się nie da , u nas było sucho w lesie jak te kurki zbierałem. Od tej pory dopiero wczoraj i dziś rano trochę deszczu spadło ale to ciągle mało.

okonhel

Re: Grzyby

#97 Post autor: okonhel »

Byłem dziś z synem w lesie, kilka kurek, wysyp maślaków (zabraliśmy trochę ale i tak dałem sąsiadowi) i całkiem przyzwoita ilość prawdziwków. Niestety mimo że grzyby młode to już robaki w nich urzędują, więc część poszła do kosza. Znalazłem też dość ciekawego grzyba - murszaka rdzawego, do tego bardzo ładny okaz, te w atlasach są brzydsze. :)
g1.jpg
g2.jpg
g3.jpg
g4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Grzyby

#98 Post autor: Remek »

Niezłe zbiory u nas nadal susza, że aż strach do lasu iść.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grzyby

#99 Post autor: Arunio1 »

Weźcie Mnie nie rozp..............e. Ja już nawet mam zmazy nocne, tak mi się na grzyby chce, a u Nas pustynia. :oops:
Arek

okonhel

Re: Grzyby

#100 Post autor: okonhel »

Jednak nie popłynąłem na dorsze więc pojechałem z synem na chwilę na grzyby. Było mniej niż w poniedziałek za to więcej komarów, do tego sporo prawdziwków, nawet tych najmniejszych było robaczywych - do domu wzięliśmy mniej niż połowę znalezionych a w domu połowa jeszcze odpadła jak im się przyjrzałem w okularach.
20190724_074252.jpg
20190724_074235.jpg
20190724_083314.jpg
20190724_103436.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przyroda i ekologia”