Jezioro Skulska Wieś

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Jezioro Skulska Wieś

#1 Post autor: okonhel »

Jezioro Skulska Wieś - położone w północnej Wielkopolsce, kilka km na południe od j. Gopło.
Byłem na wczasach 3 lata temu - z marszu można połowić białej ryby (płoć, okoń), przez 5 dni wędkowania złowiłem 5 wymiarowych szczupaków, trochę więcej skrótów, sporo okonia, największe 30 cm. Nie pytałem nikogo o miejscówki, nie miałem echosondy, więc wiedzy o zbiorniku niewiele - miałem łódź. W Skulsku w dwóch sklepach są podstawowe artykuły wędkarskie, porządniejszy sklep w pobliskim Ślesinie.

glizdziarz

Re: Jezioro Skulska Wieś

#2 Post autor: glizdziarz »

Jezioro doskonałe dla łowców białorybu. Dość głębokie i to w niewielkiej odległości od brzegu. Linia brzegowa porośnięta pasem trzcin, w którym są wydeptane stanowiska lub zbudowane pomosty. Nad jeziorem są dwa ( o tylu wiem) gospodarstwa agroturystyczne z dobra bazą noclegową. Rezerwacje na okres wakacyjny trzeba robić już w styczniu. Jezioro we władaniu Gospodarstwa Rybackiego Gosławice.
Co do białorybu to przyzwoity leszcz, duża płoć, sporo krąpia, liny,wzdręgi i wszędobylska ukleja. Z drapieżnika jak pisał Jacek szczupak, okoń, węgorz i sum.

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

High Rated Product Website

#3 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Great Product Blog 0_595dd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeziora”