Tanie i dobre.

Wiadomość
Autor
szumeq

Tanie i dobre.

#1 Post autor: szumeq »

Dobre kołowrotki w przystępnej cenie:
SPRO PASSION
SHIMANO CATANA
MISTRALL VIP
pozdro

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Tanie i dobre.

#2 Post autor: Jarek »

Jakiś czas temu kupiłem SPRO Red Arc ale czy to był dobry zakup to się dopiero okaże ...

szumeq

Re: Tanie i dobre.

#3 Post autor: szumeq »

bardzo dobry, ale nie tani

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Tanie i dobre.

#4 Post autor: Jarek »

szumeq pisze:bardzo dobry, ale nie tani
To pojęcie względne ... :)

szumeq

Re: Tanie i dobre.

#5 Post autor: szumeq »

nie jest tani.....jest super , ale kolor tragedia :D

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Tanie i dobre.

#6 Post autor: Jarek »

szumeq pisze:nie jest tani.....jest super , ale kolor tragedia :D
Kolor zajebisty :D :D

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Tanie i dobre.

#7 Post autor: Remek »

Moim zdaniem kolor to najmniejszy problem. Kołowrotek ma inne zadania niż rewia mody.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tanie i dobre.

#8 Post autor: Arunio1 »

Proponuję Ryobi Ecusima. Passion jest jego klonem. Ecusima jest ciut tańsza i ma zapasową szpulę! Do lekkiej spławikówki Carbonite 2M 35M OKUMA.
Arek

okonhel

Re: Tanie i dobre.

#9 Post autor: okonhel »

Jakoś nie ufam kołowrotkom z grafitową korbką. Passion przynajmniej ma metalową.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Tanie i dobre.

#10 Post autor: Jarek »

okonhel pisze:Jakoś nie ufam kołowrotkom z grafitową korbką. Passion przynajmniej ma metalową.
...a co sądzisz o SPRO Red Arc ? Tylko nie pisz o kolorze ;) :)

okonhel

Re: Tanie i dobre.

#11 Post autor: okonhel »

Niemęski.... :D :D
A tak poważnie - pierwszy wypust tych kołowrotków był świetny. później ludziska zaczęłi narzekać. W tej cenie wolę Zalt Arca.
Oba kołowrotki (jak to ostatnio w producenckiej modzie) mają mało smaru. W Redach dość szybko szumi rolka, proponuję zajrzeć tam i sprawdzić ile jest smaru i dać smar do łożysk. W Zalcie w rolce nie ma łożyska - jest ceramiczna tuleja - też trzeba smarować ale przynajmniej nic tam nie zardzewieje, co jest ważne przy łowieniu nie tylko w morzu. Jak na łożysku w rolce pojawią się mikro wżery - będzie już szumieć zawsze, żadne WD-40 nie pomoże, tylko wymiana łożyska.

okonhel

Re: Tanie i dobre.

#12 Post autor: okonhel »

Wracając do tematu głównego wątku: Shimano Catana (szczegółnie starsza szara wersja), Mistrall Amundson.
Ostatnio miałem w łapce ciekawy kołowrotek w jeszcze rozsądnej cenie (proponowano mi za nieco ponad 200 zł) - Daiwa Legalis, niestety nie mieli rozmiaru, który potrzebowałem...

gyver

Re: Tanie i dobre.

#13 Post autor: gyver »

Dawno nie widziałem młynka nasmarowanego tak jak powinien być. Mazną trochę w jeden punkt i ma to się niby rozejść po całości. Przynajmniej tak to wygląda po rozebraniu. Mam wrażenie że celowo to robią aby szybciej się zużywały. Swoje sam naprawiam i konserwuję.

okonhel

Re: Tanie i dobre.

#14 Post autor: okonhel »

Ostatnio rozkręcałem 2 szt Ryobi Arctica CF
Byłem zdziwiony ilością smaru - całkiem sporo - rzadkość u współczesnych kołowrotków.

konrado

Re: Tanie i dobre.

#15 Post autor: konrado »

Spro red arc, nawija fajnie ale hamulec (moc) nie jest jego mocna stroną oprucz tego trzeba go smarowac dość szybko bo chodzą na sucho a rolka tak jak mówi Jacek szybko szumi. Jak za tą cene mógłby być troszkę lepszy.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tanie i dobre.

#16 Post autor: Arunio1 »

Właśnie odnalazłem w czeluściach mego magazynu Centrepin-a Mede In CCCP. Kupiłem go swego czasu od kolegi z WMH Zandera. Wymagał małej kosmetyki i regulacji, ale chodzi bajka. Do tej pory nie zabrałem się za wypuszczankę. Muszę się w końcu zacząć spełniać. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tanie i dobre.

#17 Post autor: Arunio1 »

Ostatnio zakupiłem Okuma Ceymar. Muszę przyznać ze jak za taką cenę ma super nawój.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Tanie i dobre.

#18 Post autor: Arunio1 »

Wstawiam w tanio, bo to prezent. Podobno dobre. Podarunek od kolegi. Podepnę pod Tubertini Reflex Light 9ft
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

okonhel

Re: Tanie i dobre.

#19 Post autor: okonhel »

Wczoraj postanowiłem sprawdzić zakupiony w tym roku za 55 zł dla syna kołowrotek Linnhue z Aliexpress.
https://pl.aliexpress.com/item/33048419 ... 5c0fh8cEFq
Celowo kupiłem bardzo tani kołowrotek gdyż chciałem sprawdzić jak działa chińska taniocha z Ali w porównaniu z tym co nam wciskają w sklepach (również z Chin) za drugie tyle, syn nie chodzi zbyt często na ryby, więc cudów nie potrzebuje.
Rozmiar 2000 - na rotorze napis 12+1 łożysk, brak zapasowej szpuli, obudowa grafit, korbka metalowa. Pracuje całkiem płynnie, płynniej niż wiele kołowrotków za 100 czy 150 zł z naszych sklepów. Nie jest to Stella i nie pracuje zbyt lekko ale gdy zmienię mu smar na smar Shimano, pewnie będzie jeszcze lepiej. Spasowanie całkiem przyzwoite. Testowałem go na pstrągach głównie z obrotówkami. Zarzucało się nim dobrze (głównie rzut podjajeczny), pracował bez problemów, jedyne co mi się przytrafiło to wsuwanie się żyłki pod szpulę. Niestety łowiąc na obrotówki żyłka się skręca, nawiniętą miałem po rant, więc nie robię z tego tragedii ( w Daiwach czy Dragonach robiło mi się to samo) ale ani razu nie musiałem zdejmować szpuli - odkręcałem w drugą stronę i schodziła.
Podsumowując - za 60 zł (aktualna cena) otrzymujemy kołowrotek z metalowa korbką, przyzwoicie pracujący - dla niedzielnych wędkarzy, młodzieży rzadko wędkującej czy dla żony, do lekkiego spina zarówno jeziorowego jak i rzecznego oraz do spławika - w zupełności wystarczy. Szkoda tylko ze nei ma zpasowej szpuli ale za te pieniądze, trudno zęby miał.
kołAli.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Tanie i dobre.

#20 Post autor: glizdziarz »

Dzisiaj kurier przyniósł nowy młynek do UL. Mam nadzieję, że do ultracienkiej plecionki się nada i nie będzie robił bród jak Shimano Catana 1000. Nowy nabytek to kołowrotek Lizard w rozmiarze 1000. Pierwsze wrażenie dobre. Solidny 11 łożysk, jednolita korbka i płytka szpula. Waga to 200g deklarowane. Niestety szpula tylko jedna ale można dokupić. Czas pokaże czy dobry bo tani na pewno bo niecałe 59zł. Czas i testy pokażą czy był to dobry zakup.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kołowrotki”