Przypony spinningowe

Wiadomość
Autor
szumeq

Przypony spinningowe

#1 Post autor: szumeq »

Ciekawi mnie jakich przyponów używacie, dlatego zakładam ten wątek. Osobiście uważam że jest to część zestawu na której nie warto oszczędzać. W tym roku mam zamiar przetestować fluocarbon, wiele osób na innych forach poleca. Do tej pory stosowałem Dragon 7x7 dł 30 cm, krótszych nie stosuje. Odradzam wolfram, np KONGERA. BADZIEWIE jakich mało.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Przypony spinningowe

#2 Post autor: Remek »

Ja również używam. Dragona 7x7 lecz długość 20 cm.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

wiktor

Re: Przypony spinningowe

#3 Post autor: wiktor »

ja osobiście stosuje przypony zrobione z czegoś na wzór plecionki, plusem jest to że nie usztywniają zestawu ale niestety jest w kolorze innym niż żyłka i to jest lekka wada ale póki co okonie i szczupaki nie narzekają. do klasycznego spiningu polecam jak najbardziej, do bocznego troku także ale drop shot niestety już na tym nie daje rady

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#4 Post autor: szumeq »

Skoro okonie i szczupaki nie narzekają , wytłumacz mi na czym polega ta wada?
pozdro......

goral3518

Re: Przypony spinningowe

#5 Post autor: goral3518 »

Na spiningu miałem żyłkę, jak był jakiś zaczep to traciłem przynętę bo żyłka nie wytrzymywała. Kupiłem plecionkę to teraz przypony nie wytrzymują większych zaczepów i też tracę przynętę. Ma ktoś jakieś przypony sprawdzone które sie nie zrywają i nie skręcają? Jakiej firmy i z czego zrobione?

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#6 Post autor: szumeq »

przypony zawsze słabną na węźle ...........

pkaaz20

Re: Przypony spinningowe

#7 Post autor: pkaaz20 »

Ja zawsze do przyponów i węzłów dodaje dwie krople kleju Kropelka lub superglu i jakoś nigdy nie zerwałem , mam 20 cm ale jakiej firmy to nie wiem - grunt ze trzyma dobrze :)

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#8 Post autor: szumeq »

nie osłabiaj mnie z tym klejem kolego....

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#9 Post autor: szumeq »

goral3518....Przypon DRAGON SURFSTRAND LIGHT 7x7 30cm.....
Tańsza opcja to Mistrall WIRE LEADERS .... pozdro...

goral3518

Re: Przypony spinningowe

#10 Post autor: goral3518 »

Z klejem to chyba przesada. I co ten klej na przyponie powoduje większa niz 10 kilo wytrzymałośc przyponu? To nie ma sensu jak dla mnie.

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#11 Post autor: szumeq »

wiktor pisze:ja osobiście stosuje przypony zrobione z czegoś na wzór plecionki, plusem jest to że nie usztywniają zestawu ale niestety jest w kolorze innym niż żyłka i to jest lekka wada ale póki co okonie i szczupaki nie narzekają. do klasycznego spiningu polecam jak najbardziej, do bocznego troku także ale drop shot niestety już na tym nie daje rady
Do bocznego stosuje się FLUOCARBON.....

fischerman7

Re: Przypony spinningowe

#12 Post autor: fischerman7 »

Oczom nie wierzę, klej na przyponie :shock: kolego pkaaz20 Ty chyba jesteś bardzo Hardcorowym wędkarzem

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Przypony spinningowe

#13 Post autor: Remek »

To, że kolega pkaaz20 używa kleju do węzłów to mnie również zdziwiło bo pierwszy raz o tym słyszę, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma swoje zastosowania, metody a przede wszystkim każdy ma inne zdanie i to w tym jest piękne. pkaaz20 życzę sukcesów na ten klej.

Co do zaczepów to ja już mam problem z głowy i nic nie zrywam. Wystarczy zaopatrzyć się w wyczepiacz do przynęt. Kiedy mammy zaczep montuje się go na żyłce spuszcza w dół do przynęty a zapadka mechanizmu łapie przynętę i ciągniemy za linkę z wyczepiacza. Nie raz prostują się haki ale chociaż przypon i guma nie zostają w wodzie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

pkaaz20

Re: Przypony spinningowe

#14 Post autor: pkaaz20 »

Wiem ze wszystkich szokowałem ,ale mam taka książkę łowienie na przynęty sztuczne - autor Dick Sternberg wyd 1996 roku i tam jest wyraźnie zasugerowane nie zawsze trzeba z tego korzystać - to taka sugestia , lecz mój brat tak robił i żadnej krzywdy się nie stało to takie zabezpieczenie ,a wyciągasz do zaczepów to tez już widziałem, ale wiecie sam już taki zrobiłem wystarczy długa tyska lub najlepiej połamany wędzisko coś podobnego - skreczowany drut mocny zrobić taka jakby sprężynę i efekt jest tren sam. Tym sezonie go wypróbuje jeśli nadarzy się taka sposobność :) Jak ktoś nie ma takich rzeczy to warto zakupić ale jak ma się troskę pomysłu i czasu wolnego to czemu nie grunt ze dobry stalowy drut lub inny metal który się nie wygnie :)

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Przypony spinningowe

#15 Post autor: Remek »

No tak można coś takiego samemu wykonać wystarczy trochę wolnego czasu i pomysłu.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

goral3518

Re: Przypony spinningowe

#16 Post autor: goral3518 »

Remek pisze:To, że kolega pkaaz20 używa kleju do węzłów to mnie również zdziwiło bo pierwszy raz o tym słyszę, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma swoje zastosowania, metody a przede wszystkim każdy ma inne zdanie i to w tym jest piękne. pkaaz20 życzę sukcesów na ten klej.

Co do zaczepów to ja już mam problem z głowy i nic nie zrywam. Wystarczy zaopatrzyć się w wyczepiacz do przynęt. Kiedy mammy zaczep montuje się go na żyłce spuszcza w dół do przynęty a zapadka mechanizmu łapie przynętę i ciągniemy za linkę z wyczepiacza. Nie raz prostują się haki ale chociaż przypon i guma nie zostają w wodzie.
Ten patent niestety nie działa jeśli zaczep jest daleko i łapiesz z brzegu, za mała pochylnia aby zjechał wyczepiacz. Z łodzi to inna bajka bo nawet wyczepiacza nie potrzeba, jest jeden sposób wyczepiania którego sie ostatnio nauczyłem, ale to tylko wychodzi na plecionce, na żyłce zapomnijcie.

wiktor

Re: Przypony spinningowe

#17 Post autor: wiktor »

szumeq pisze:Skoro okonie i szczupaki nie narzekają , wytłumacz mi na czym polega ta wada?
pozdro......
chodzi głównie o kolor, czasami wybrednym okoniom przeszkadzają te różnice w kolorach
ale takie już są te okonie, że czasami niewielkie detale robią ogromną różnice

szumeq

Re: Przypony spinningowe

#18 Post autor: szumeq »

Jak nastawiasz się typowo na okonie stosujesz tylko żyłkę...

wiktor

Re: Przypony spinningowe

#19 Post autor: wiktor »

pewnie ale bojąc się szczupaczych zębów używam przyponu, nie chcę tracić przynęt

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Przypony spinningowe

#20 Post autor: Remek »

goral3518 pisze:
Remek pisze:To, że kolega pkaaz20 używa kleju do węzłów to mnie również zdziwiło bo pierwszy raz o tym słyszę, ale pamiętajmy, że każdy z nas ma swoje zastosowania, metody a przede wszystkim każdy ma inne zdanie i to w tym jest piękne. pkaaz20 życzę sukcesów na ten klej.

Co do zaczepów to ja już mam problem z głowy i nic nie zrywam. Wystarczy zaopatrzyć się w wyczepiacz do przynęt. Kiedy mammy zaczep montuje się go na żyłce spuszcza w dół do przynęty a zapadka mechanizmu łapie przynętę i ciągniemy za linkę z wyczepiacza. Nie raz prostują się haki ale chociaż przypon i guma nie zostają w wodzie.
Ten patent niestety nie działa jeśli zaczep jest daleko i łapiesz z brzegu, za mała pochylnia aby zjechał wyczepiacz. Z łodzi to inna bajka bo nawet wyczepiacza nie potrzeba, jest jeden sposób wyczepiania którego sie ostatnio nauczyłem, ale to tylko wychodzi na plecionce, na żyłce zapomnijcie.
No niby prawda. Niby bo nigdy jeszcze nie miałem zaczepu daleko od brzegu jak już to zawsze blisko więc wyczepiacz się sprawdzał. Ale prawdę mówisz bo każde jezioro jest inne i na innych akwenach mogę mieć daleko zaczepy i wtedy pochylnia będzie za mała i lipa :(
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żyłki i plecionki”