Rosówki fluo

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Rosówki fluo

#1 Post autor: Remek »

Witam
Od dawna zastanawiałem się czy kupić to na węgorze czy małe sumy co myślicie o tych rosówkach ?
Producent piszę: "Specjalnie kolorowana rosówka fluo, zielony kolor jest bardziej zachęcający dla ryb zwłaszcza w mętnej wodzie."
Producent nie piszę ile sztuk jest w środku ale jak cena jest 7 zł to podejrzewam 5 szt. max 10.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Rosówki fluo

#2 Post autor: okonhel »

Wszystko do przetestowania. Jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Tylko zrób tak ze na jednej wędce masz zwykłe a na drugiej te wynalazki żeby test był miarodajny. Może być tak że ten kolor (inny od naturalnego) sięnie sprawdzi, może być tak że zmiana koloru spowoduje ze przyneta będzie mieć inny zapach, inny smak, krócej żyć na haku czy inne skutki uboczne. A tak naprawdę to czy węgorz cokolwiek widzi w nocy? Niby wzrok ma niezły ale nie taki jak sandacz. Posłużę się cytatem z innego forum: "Choć węgorz ma dobry wzrok, to jednak jego najwrażliwszym zmysłem jest zmysł węchu. Węch węgorza jest doskonalszy od węchu psa, rekina czy karpia".
Mamy dużo gorszy węch niż zwierzęta ale powąchałbym naprzemian pudełko z rosówkami i pudełko z fluo rosówkami.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Rosówki fluo

#3 Post autor: Remek »

Wydaje mi się, że te fluo nie różnią się zapachem od zwykłych tylko barwą ale gwarancji nie daje
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Rosówki fluo

#4 Post autor: okonhel »

Skad się to fluo wzięło czyli ktoś ich potraktował chemią. A skoro tak to mogła mieć inny zapach lub w rosówkach pod jej wpływem mógł zmienić się ich zapach. Jeśli nie to spoko choć podejrzewam że na brania węgorza za wielkiego wpływu to fluo mieć nie będzie. Ale za to możesz mieć więcej przyłowów w postaci innych ryb. Czy to dobrze czy źle to już Ty ocenisz. Na razie tak sobie teoretyzuję bo nigdy nie miałem do czynienia z takimi fluo robakami. Trzeba to sprawdzić "w boju" i zobaczymy czy "gra warta świeczki" czy nie. Może faktycznie będzie lepiej....

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Rosówki fluo

#5 Post autor: Remek »

No właśnie problem może być w krąpiach, płociach. Bo jak nie dadzą leżeć fluo to pozamiatane i szkoda kasy. No ale to trzeba wypróbować na łowisku.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

radzio

Re: Rosówki fluo

#6 Post autor: radzio »

no właśnie krąpie przekleństwo łapania na rosówki na węgorza raczej 1 paczka może szybko ci się skończyć
wkurzają mnie te ryby w nocy :D

okonhel

Re: Rosówki fluo

#7 Post autor: okonhel »

Jest wybór - albo selektywna przynęta i przysypianie przy wędkach albo rosówki i co jakiś czas "darmowy zastrzyk adrenalimny" a później kolejny krąp... :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przynęty naturalne”