Wędkarska kuchnia

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
szumeq

Wędkarska kuchnia

#1 Post autor: szumeq »

Prosta tania zanęta na leszcza, ściągnęła też w łowisko piękne liny które wyciągnął kolega. Nie będę pisał o proporcjach bo sam ich nie znam. Łubin zółty słodki moczę 24h w zimnej wodzie. Następnie gotuje go ok 20 min na średnim ogniu , odlewam wodę , i teraz zaczyna się zabawa.Możecie dodać wszystkiego. Np: miód, biszkopty, sprasowany czosnek, kukurydza, pęczak, płatki. Tu nie ma ograniczeń , trzeba się tym bawić, eksperymentować,eksperymentować, i jeszcze raz eksperymentować. Życzę miłej zabawy ....pozdro

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Wędkarska kuchnia

#2 Post autor: Jarek »

Zasłyszałem kiedyś w pewnym sklepie wędkarskim słowa skierowane od sprzedającego do kupującego "panie wszystko jest dobre byle tylko pan gipsu do wody nie wrzucał" :lol:

szumeq

Re: Wędkarska kuchnia

#3 Post autor: szumeq »

trzymajmy się tematu......

fischerman7

Re: Wędkarska kuchnia

#4 Post autor: fischerman7 »

Dokładnie trzymajmy się tematu, bo schodzimy na boczny tor.
Jestem takiego zdania, jeśli chcesz połapać ładne okazy należy karmić grubo, tłusto i oczywiście regularnie(co 2-3 dni), chyba że lubisz łapać drobnicę to zaopatrz się w najzwyklejszą zanętą proszkową, nie powiem drobnica też może być fajną zabawą.
Bobik, łubin, makaron kolanka- ugotować, pellet, atraktory wg uznania, wanilia , truskawka, można dodać melasy. Ja łowię na pół metrowym gruncie, leszcz, lin i karp, duża wzdręga i płoć podchodzą bez żadnego problemu, i najlepiej na haczyku mieć czerwonego bądź gromadę białych, błędem będzie założenie składnika z zanęty.
Pozdrawiam koledzy po kiju :)

goral3518

Re: Wędkarska kuchnia

#5 Post autor: goral3518 »

fischerman7 widze że znasz sie tu chyba najlepiej na wędkowaniu i na zanętach

dawidaol

Re: Wędkarska kuchnia

#6 Post autor: dawidaol »

Jak nęcenie dłużej to najlepiej regularnie co dzień wsypywać niewielką ilość grubego żarcia.
Chłopaki rzepak kwitnie, więc moczyć ziarna i na lina ruszać !!

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wędkarska kuchnia

#7 Post autor: Arunio1 »

Arek

okonhel

Re: Wędkarska kuchnia

#8 Post autor: okonhel »

Arek - testowałeś już tą mieszankę ? Raczej będzie się wolno uwalniać (może to i dobrze na rzekę), więc na jezioro wskazane zmieszać z zanętą, pytanie w jakich proporcjach.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wędkarska kuchnia

#9 Post autor: Arunio1 »

Nie Jacku. Wstawiłem jako ciekawostkę. Osobiście, jeśli już, miksuję samą kuku, wraz z zalewą. Robi się taka zawiesina i raczej klei zanętę więc warto uważać. Nie jestem fanem aromatyzowania zanęt.
Arek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”