Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#1 Post autor: okonhel »

Ciekawie opisany poradnik na co zwracać uwagę przy kupnie silnika spalinowego:
http://www.zagle.com.pl/technika/techni ... 11060.html

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 286
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#2 Post autor: radzislaw251 »

Temat rzeka!
Sam stoję przed wyborem silnika, do mojej łupinki i odradzam dwu-suwy , moc mają większą są bardziej niezawodne, lecz są mniej przyjazne dla środowiska i np. w Szwecji pod przykrywką ochrony środowiska na niektórych akwenach nie popływasz. Ale do rzeczy, ma ktoś może YAMAHE mam kilka pytań o serwis itp. Zastanawiam się nad kupnem używanego, lecz rozsądek przemawia za nowym,ale kieszeń podpowiada używkę.
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#3 Post autor: okonhel »

Yamahy mamy w pracy (30, 50, 150 KM) oraz Mercury (80 i 225 KM)- złego słowa nie powiem o tych silnikach bo odkąd je mamy, nasze problemy z silnikami praktycznie przestały istnieć.
Wcześniej nasze problemy nazywały się Johnson - Evinrude. Zarówno na okrętach jak i w moim pododdziale silniki te sprawiały częste kłopoty a serwis Johnsona w Gdańsku - firma Taurus polecić mogę jedynie komuś kogo nienawidzę.
Sam używam Tohatsu 5 KM 4-ro suw i chwalę sobie, podobnie jak kilka osób które znam.
Poza Yamahą, Mercury, Tohatsu oglądaj Hondę i Suzuki.
Chińczyków typu Parsun czy Sea King sobie odpuść - niby wzorowane na w/w ale materiały użyte dużo gorsze, stąd niższa cena...

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#4 Post autor: Spinn76 »

Jak spalina to wyłącznie tylko Yamaha. Sam używam od kilku nastu lat 9,9km. Teraz bratu załatwiłem też Yamahe 8km. Silniki nie do zajechania. Jak dbasz o nie i no wymianę oleju to Ci posłużą przez lata.
27042016859.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 286
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#5 Post autor: radzislaw251 »

Spin 76 też celuję w Yamahe , 9.9 lub 15 km , jedną sprzątnęli mi bo dziś miałem po nią jechać. Mam dylemat novy vs. używany. Jestem ciekawy jak mają się roczniki 2009-2012 , jak jest z trwałością sprzętu, na ile jest zużyty itp. Na temat sprzętu spalinowego trochę wiem , od sześciu lat lat wycinam drzewa jako arborysta i wiem, że jak dbasz tak masz . Mam trzy piły spalinowe i po kilku latach użytkowania działają tak samo. Nie wiem jednak jak jest z silnikami zaburtowymi.
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#6 Post autor: okonhel »

Z silnikami zaburtowymi dobrych firm jest podobnie - robisz przeglądy, działają długo. Dlatego jeśli używka to szukaj serwisowanej.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Jak kupować spalinowy silnik zaburtowy

#7 Post autor: Spinn76 »

Radzisław tak jak mówi Okonhel. Ja swoja sprowadziłem i teraz drugą tez załatwiłem bratu tylko że Yamahe 8km. Nawet jego spalina ma jeszcze sznurek od manetki biały czyli że była mało używana. A obie wyglądają jak nówki.A okonhel ma racje to stary wyga w tych sprawach. ;) ;)
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki”