Wahadłówki

Wiadomość
Autor
glizdziarz

Re: Wahadłówki

#21 Post autor: glizdziarz »

Niestety. Tu muszę się z Tobą zgodzić. Nawet na targach staroci ceny podskoczyły. Czy moda to nie wiem ale faktycznie co raz mniej jest ofert starych blach a jak są to ceny chore. Być może ludziom przejadły się te wybajerzone nowości. Nawet znane i cenione firmy poszły w "innowacje" i ludzie po pierwszym zachwycie i być może braku wyników zaczynają z sentymentem wracać do starych przynęt, których używali lata temu gdy było więcej ryb. Przyczyn może być wiele.

okonhel

Re: Wahadłówki

#22 Post autor: okonhel »

Przyczyna jest jedna zasadnicza - kolekcjonerstwo. Ryb w naszych wodach jak na lekarstwo i część wędkarzy zaczęła kolekcjonować przynęty jak znaczki -są już grupy na FB. Podbiło to ceny strasznie - są już często oferty po 200 zł za wobler Salmo.

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Wahadłówki

#23 Post autor: Spinn76 »

Ostanio nawet gość na fb sprzedawał woblery Salmo a dokładnie miał slidera 16cm. Chciał za niego 275zł. Za 1szt...... :D :D :D :D :D :D A kolekcjonerów coraz więcej.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Wahadłówki

#24 Post autor: morrum »

Najwyższa cena za nowegp Slidera 16 o jakiej słyszałem to 350zł. Za to używane Slidery 10S w niektórych starych kolorach docierają już do granucy 3 stówek...

Grzesiu matryce w Polspingu są niezmienne od lat, nowe Algi są tak samo tłoczone jak w czasach Twojej matury, znajdź wersję "czysty mosiądz" i heja.
Michał

glizdziarz

Re: Wahadłówki

#25 Post autor: glizdziarz »

Mam z ostatnich zakupów nowe wypusty Alg. Niemniej stare gdzieś mi bardziej leżą. Może to przez patynę?

okonhel

Re: Wahadłówki

#26 Post autor: okonhel »

Grześ nie grymaś - wrzuć do octu i patyna się znajdzie albo posmaruj musztardą. :)
A jak chcesz bardziej profesjonalnie to:
https://allegro.pl/oferta/srodek-do-pat ... 8390251358

glizdziarz

Re: Wahadłówki

#27 Post autor: glizdziarz »

No widziałem, że Jacek się odezwie.
Te stare są jakieś takie bardziej obłe a nowe takie trochę kanciaste.
Z patyną nie ma problemu

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Wahadłówki

#28 Post autor: morrum »

Też wolałem stare. Ale jak z zapasów zostało tylko kilka sztuk to łowię na nowe. Nie ma różnicy.
Michał

okonhel

Re: Wahadłówki

#29 Post autor: okonhel »

glizdziarz pisze: 16 sty 2021, 18:06 Te stare są jakieś takie bardziej obłe a nowe takie trochę kanciaste.
Grześ - pilnik , imadełko i w 5 minut ogradujesz to co masz. Tylko weź "gładzik" żeby nie było ostrych krawędzi i zadziorów albo najpierw "zdzierak" później "gładzik". :D

glizdziarz

Re: Wahadłówki

#30 Post autor: glizdziarz »

Jacku... uważasz, że nie wiem jak pozbyć się ostrych krawędzi. Napisałem o kańciastości jako o ogólnym wrażeniu z nowymi blachami Polspingu. Chyba muszę zaprzestać używania przenośni bo prowadzi to do braku zrozumienia.

Awatar użytkownika
SVT
Karaś
Posty: 231
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:18

Re: Wahadłówki

#31 Post autor: SVT »

Też wolałem łowić starymi wahadłami, nawet pod względem ich ciężaru (były cięższe). Ale teraz nie widzę w tym problemu, jest tyle modeli i kolorów, że zawsze się w którąś wstrzelę. Dodatkową pracę w wahadłach, robi twister dozbrojony na kotwicy. Całkiem inna praca, można wtedy obławiać nawet płytkie odcinki.
Irek

glizdziarz

Re: Wahadłówki

#32 Post autor: glizdziarz »

Kolejna porcja klasycznych wahadełek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 286
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wahadłówki

#33 Post autor: radzislaw251 »

Czy stare wahadłówki były zbrojone w dodatkowy krętlik czy to taka modyfikacja posiadacza blach :D ;)
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wahadłówki

#34 Post autor: okonhel »

Część z tych blach (jeśli nie większość) jako nowe były sprzedawane bez krętlików. Widocznie właściciel kręcił za szybko i skręcały mu linkę.

Awatar użytkownika
radzislaw251
Okoń
Posty: 286
Rejestracja: 26 lut 2019, 14:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Wahadłówki

#35 Post autor: radzislaw251 »

okonhel pisze: 28 sty 2021, 17:59 Część z tych blach (jeśli nie większość) jako nowe były sprzedawane bez krętlików. Widocznie właściciel kręcił za szybko i skręcały mu linkę.
Pytam , bo wahadło to nie obrotówka, przecież mamy krętlik przy przyponie
Radek
nie sprzęt a technika...

okonhel

Re: Wahadłówki

#36 Post autor: okonhel »

Niektóre wahadła dość mocno skręcają linkę, np ABU Toby i są fabrycznie sprzedawane z krętlikiem. Niestety niewiele pomaga. ABU Toby musi być prowadzone wolno by nie skręcało, jeśli ciut szybciej to robi z żyłki świderek. Dlatego zrezygnowałem z używania tej wahadłówki na plaży za trocią bo z jednej strony nieźle leciała ale jak tylko zwolniłem prowadzenie to ryła dno lub łapała zaczepy a jak poprowadziłem szybciej to skręcała plecionkę.
Dlatego Toby zawsze sprzedawana jest z krętlikiem:
Toby.jpg

Fakt że poprzedni właściciel założył krętliki na Algi, Gnomy i im podobne, Spinex: Salmon, Pike, Lady, Perch, Atom i wahadła rosyjskie (sprzedawane bez krętlika) świadczy o tym że lubił szybsze prowadzenie a wtedy większość wahadeł wiruje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Wahadłówki

#37 Post autor: morrum »

Ja prawie zawszę dodaję krętlik. Wcale nie łowię "za szybko" a bardzo mocno - w porównaniu do innych wedkarzy - urozmaicam pracę wahadłówki przez animację szczytowką i tempem prowadzenia. Uważam, że krętlik ... w niczym nie przeszkadza a może pomagać.
Michał

okonhel

Re: Wahadłówki

#38 Post autor: okonhel »

Nie pisałem że krętlik przeszkadza ale że przy ABU Toby to i krętlik nie pomoże...
Coś z klasyki szczupakowej - Heintz.
PB022479.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
morrum
Flądra
Posty: 338
Rejestracja: 29 sie 2019, 16:56
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Re: Wahadłówki

#39 Post autor: morrum »

Śliczności. Mam dwie, ciensza igrubsza. Miałem polspingowskiego z czapla, oddałem Bob'owi z Jerka do jego Szafy.
W Toby pomogłby kretlik łożyskowany z ciężarkiem mimośrodowym. Ale to piekielnie łowne blaszki, mimo skręcania.
Michał

okonhel

Re: Wahadłówki

#40 Post autor: okonhel »

Jakoś na Toby sukcesów nie miałem ani na trociach z plaży ani w innych sytuacjach. A próbowałem oryginalnych, próbowałem cięższych i lżejszych imitacji. Ze smukłych wahadeł lepsze wyniki miałem na Rewy Kaczmarka, Jaxon Sea Trout Ace, Jaxon Ukla, Spinex Salmon, Mors 3 Polspingu.
Co do cienkich Heintzów - jednego gdzieś miałem, na zdjęciu poniżej wśród innych cienkich blach na płytką wodę.
lekkie wahadła.JPG
Poniżej niedoceniane Jaxon Karaś
Karaś.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Błystki wahadłowe”