Wirujący ogonek

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
glizdziarz

Wirujący ogonek

#1 Post autor: glizdziarz »

Spinmady bo o nich mowa. Używam od niedawna i jestem pozytywnie zaskoczony. Doskonale sprawdza się na rzece i ładnie prowadzi się z prądem a pod prąd można je przytrzymać jak woblery. Okonie szaleją a i szczupły potrafi walnąć. Na wodzie stojącej również są niezłe efekty. Przynęta ciężka przy małych wymiarach i przy wietrze pozwala na dość precyzyjne rzuty. Co do kotwic to oryginalne z dwoma grotami doskonale sprawują się na zarośniętych wodach. Ich minusem są puste pobicia od czasu do czasu. Wymiana na trójramienną kotwicę rozwiązuje ten problem ale niestety odpada łowienie w zarośniętej i płytkiej wodzie.
Rozmiarem 10g w barwach okoniowych łowiłem nawet na wodzie kilkunastocentymetrowej z zielskiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Wirujący ogonek

#2 Post autor: Remek »

Ja również kiedyś używałem tej przynęty nad jeziorem. Bodajże 7g ten listek był mniejszy. Przynętę zarzucałem dalej jak łowiłem z brzegu niestety po kilku dniach odleciał mi ten listek i nigdy już nie kupiłem tego wirującego ogonka. Może zaopatrzę się jeszcze o taką przynętę na okonia.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

glizdziarz

Re: Wirujący ogonek

#3 Post autor: glizdziarz »

Zdecydowanie polecam. Przed kupnem sprawdź jaki krętlik jest przy ogonku. Najlepszy walcowy

radzio

Re: Wirujący ogonek

#4 Post autor: radzio »

też już łapałem na tą przynętę i powiem szczerze więcej szczupaków złapałem niż okoni

pkaaz20

Re: Wirujący ogonek

#5 Post autor: pkaaz20 »

O znam to mam to w domu bardzo ciekawe małe a potrafi lepiej i daleko wyrzucić niż blachę parę okonków kiedyś się nadziało :)

okonhel

Re: Wirujący ogonek

#6 Post autor: okonhel »

radzio pisze:też już łapałem na tą przynętę i powiem szczerze więcej szczupaków złapałem niż okoni
Okonie tez na to biorą ale skubiąc przynętę twardą, łatwo się zniechęcają. Na okonie lepiej użyć małego spinnerbaita z twisterem na główce.

DAW

Re: Wirujący ogonek

#7 Post autor: DAW »

Złowiłem na te ogonki kilkanaście pasiaków.
Fajne przynęty.
Miałem tylko dwie sztuki tych przynęt i szybko zostały na zaczepach ;-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Błystki obrotowe, wirówki, spinnerbaity i inne”