Plecionka czy żyłka?

Wiadomość
Autor
okonhel

Re: Plecionka czy żyłka?

#21 Post autor: okonhel »

A ja kiedyś na Fine Braid się naciąłem. Kupiłem przez pomyłkę zamiast Octa Braid - Fone Braid i na 300 m miała 2 przegrubienia. Używam Octa Braid i za tą cenę jest ok. Owszem, to nie żaden cud ale solidna, dość gładka i cicha plecionka a ja nie mam zbyt wygórowanych wyagań bo kto ma wygórowane wymagania to niech płaci wygórowane kwoty.
Przócz Octa Braid używam też Daiwy Tournament 8 Braid i Daiwy J-Braid 8x.
Odkąd zacząłem używać plecionek 8-mio włóknowych , plecionki 4-ro włóknowe trochę drażnią mnie ale czasem też używam, szczególnie na Wiśle, choć tam bardzo rzadko bywam z racji odległości.

DAW

Re: Plecionka czy żyłka?

#22 Post autor: DAW »

okonhel pisze:A ja kiedyś na Fine Braid się naciąłem. Kupiłem przez pomyłkę zamiast Octa Braid - Fone Braid i na 300 m miała 2 przegrubienia. Używam Octa Braid i za tą cenę jest ok. Owszem, to nie żaden cud ale solidna, dość gładka i cicha plecionka a ja nie mam zbyt wygórowanych wyagań bo kto ma wygórowane wymagania to niech płaci wygórowane kwoty.
Przócz Octa Braid używam też Daiwy Tournament 8 Braid i Daiwy J-Braid 8x.
Odkąd zacząłem używać plecionek 8-mio włóknowych , plecionki 4-ro włóknowe trochę drażnią mnie ale czasem też używam, szczególnie na Wiśle, choć tam bardzo rzadko bywam z racji odległości.
Z tymi droższymi to ... różnie bywa.
Ludzie kupują na pokaz pletki za 300zeta a potem płaczą.
Lepiej taniej a mieć w zapasie.

okonhel

Re: Plecionka czy żyłka?

#23 Post autor: okonhel »

Mikado Nihonto Octa Braid i Daiwa J-Braid są tanie - niewiele droższe niż Mikado Fine Braid.

DAW

Re: Plecionka czy żyłka?

#24 Post autor: DAW »

okonhel pisze:Mikado Nihonto Octa Braid i Daiwa J-Braid są tanie - niewiele droższe niż Mikado Fine Braid.
Chodziło mi o te dużo droższe polecane przez sprzedawców...

glizdziarz

Re: Plecionka czy żyłka?

#25 Post autor: glizdziarz »

Też używam tej plećki i jestem zadowolony. Używam do spina jak i na dorsze. Stosunek jakości do ceny dobry i śmiało mogę polecić.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Plecionka czy żyłka?

#26 Post autor: Remek »

Po przeczytaniu wiadomości w temacie nadal zastanawiam się czy pletka czy żyłka. Do tej pory używałem żyłki 0,22 łowiąc na jeziorach max 5 metrów głębokości. Nie łowie dużych szczupaków ale ostatnio częściej łowie na małym jeziorze, które jest zarośnięte i się zastanawiam czy nie kupić plecionki. Nie jestem zaawansowanym wędkarzem i żyłka pewnie pomaga mi w błędach jakie popełniam. Chyba kupie plecionkę i popróbuje tak będzie najlepiej. Znacie może jakąś plecionkę dla osób zaczynających łowić na plecionkę ?.

Znalazłem coś takiego:
Mikado plecionka nihonto octa 014 fluo 8 splotowa - 45zł + dostawa.
Może być na start ?
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

glizdziarz

Re: Plecionka czy żyłka?

#27 Post autor: glizdziarz »

Na start idealna a nawet na zawansowane łowienie. Mam i używam. Poszukaj na OLX czasem trafia się taniej niż na alledrogo. Szukaj w szpuli 300m.

okonhel

Re: Plecionka czy żyłka?

#28 Post autor: okonhel »

Nihonto Octa Braid ma dobry stosunek jakości do ceny - jedna z tańśzych 8-mio splotowych plecionek, dość gładka i cicha. Jeśli nie łowisz na dużej rzece nizinnej, gdzie 8-mio splotowe dostają w kość trąc o kamienie na ostrogach, tylko na jeziorze to będzie dobry wybór. Alternatywą jest Daiwa J-Braid X 8 ale w tej cenie nie dostaniesz ewentualnie Konger Braider 8 X, Cormoran Cora Stron 8 Braid, Mistrall Shiro X 8 oraz 8-mio włóknowe plecionki z Aliexpress typu Monster W 8 czy Kastking Mega 8.
Nie kupuj przypadkiem Mikado Nihonto Fine Braid - to plecionka 4-ro włóknowa i zdarzają się felerne z przegrubieniami - sam się raz naciąłem bo w sklepie na półce klienci wymieszali a opakowania są bardzo podobne....

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Plecionka czy żyłka?

#29 Post autor: Remek »

Ok, dzięki za info Jacek ten Cormoran Cora Stron 8 braid też fajny.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
Spinn76
Karaś
Posty: 223
Rejestracja: 19 sie 2018, 14:17

Re: Plecionka czy żyłka?

#30 Post autor: Spinn76 »

Jak chodzi o szlachetnego naszego pstrąga to zawsze będę powtarzał. Tylko i wyłącznie żyłka. O wiele jest lepszy hol tych ryb , mówię tu nawet o tych większych osobnikach 45+. Bardziej spokojniejszy i mniej nerwowy.Sami wiecie że o tym można rozmawiać godzinami lub nawet więcej a każdy z nas jak je łowi ma swoje zdanie jak i doświadczenie w tej sprawie. Użyłem kiedyś sam plecionki na pstrąga. Może się nie znam ale z niej zrezygnowałem.Oczywiście że straty są mniejsze jak chodzi o przynęty używając plećki. Ale czy to można tak usprawiedliwiać użycie plecionki bo straty będą mniejsze. Dla mnie to bardzo słabe usprawiedliwienie.
Krzysztof
Team Dragon Polska. Kriss.

glizdziarz

Re: Plecionka czy żyłka?

#31 Post autor: glizdziarz »

Krzyś żyłka na pstrąga ok ale przy ujemnych temperaturach. Odpowiedni kij i ustawiony hamulec załatwiają sprawę.
Ja wiem, że są puryści w tej materii.

okonhel

Re: Plecionka czy żyłka?

#32 Post autor: okonhel »

Osobiście łowię i tak i tak. Jak plećka to miękki kij, jak żyłka może być szybszy, zależy też od przynęty . Przy sztywnej wędce i plecionce często jest branie i spad.

Serwis kołowrotków

Re: Plecionka czy żyłka?

#33 Post autor: Serwis kołowrotków »

Pod pstrągi zdecydowanie dobra jakościowo żyłka Balzer Platinum Royal.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Plecionka czy żyłka?

#34 Post autor: okonhel »

Przemek - jaka jest ta żyłka - miękka czy bardziej sztywna, rozciągliwa czy nie? Pytam bo u nas w sklepach jej nie widziałem.

Serwis kołowrotków

Re: Plecionka czy żyłka?

#35 Post autor: Serwis kołowrotków »

Miękka o średniej uciągliwości, ładnie amortyzuje skoki i odjazdy pstrąga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żyłki i plecionki”