Pellety.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Pellety.

#1 Post autor: Arunio1 »

W minionym sezonie zakupiłem kilka smaków pelletu Profess. Stosowałem go i na komercji i na wodach związkowych. Powiem że się rozczarowałem. Efekty mierne a przygotowanie trudne. Trzeba bardzo uważnie i stopniowo namaczać. Inaczej zrobi nam się beton. Alternatywa i to w dobrej cenie to Granulat dla ryb hodowlanych. Stosuję od 2 sezonów. Nazwa to Aller Aqua karpiowy tonący. Ten z czystym sumieniem polecam. Tylko ostrożnie ,jest bardzo sycący. http://allegro.pl/pellet-aller-aqua-pri ... 41100.html . Do tego polecam również pellety Lorpio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Arek

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pellety.

#2 Post autor: Arunio1 »

Od niedawna jestem w posiadaniu pelletu Coppens.
Dzięki koledze z innego forum,dokonaliśmy zakupu do podziału.
Jak dla mnie cena spoko. Bez przesyłki 10pln za kilo. Gdzie za dedykowany o podobnej,jak nie tej samej jakości,trzeba dać więcej za 700g.
Zapodaję link. Nie jako reklama. Inaczej nie mam jak.
http://www.coppens.pl/PREMIUM-COARSE-2- ... 86%29.aspx
Arek

okonhel

Re: Pellety.

#3 Post autor: okonhel »

Rzadko łowię na wodach gdzie można użyć pellet i nie przekarmić nielicznych ryb ae dobrze wiedzieć co jest dobre a co niekoniecznie.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pellety.

#4 Post autor: Arunio1 »

Na komercji,stosuję w całości. Na wodach otwartych? Mielę do 1/3 objętości bazy. ,jako dopalacz.
Arek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Pellety.

#5 Post autor: Remek »

Ja stosowalem granulat zanetowy professa. Dorzucalem go kiedy ryby odchodzily z lowiska a nie chcialem zanecac aby nie przekarmic. Granulat dobrze sie sprawowal na liny i male karpie (40 cm)
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

zwolin4

Re: Pellety.

#6 Post autor: zwolin4 »

Ja stosowałem u siebie właśnie pellet professa o smaku truskawka 2mm z dodatkiem zanęty leszcz 50/50 i powiem ,że efekty były i to nawet spore.

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pellety.

#7 Post autor: Arunio1 »

Oczywiście koledzy ,ja nie podważam waszych doświadczeń. Opisałem tylko własne,na swoich łowiskach,gdzie stosowałem ten granulat przez pełny sezon,zanim coś o nim zdecydowałem się pisać.
Ja ,albo nie potrafiłem go w pełni wykorzystać,albo nie trafiałem w dzień,gdy mógł by zadziałać.
Troszkę odstręczył mnie od niego sztuczny zapach,jaki jest nasączany.Ja bardziej ufam pelletom o zapachu naturalnym(czyli typowym śmierdziuchom) zawsze mogę je za dipować po swojemu.
Arek

zwolin4

Re: Pellety.

#8 Post autor: zwolin4 »

Arku każdy ma swoje doświadczenie ale za pierwszym razem jak pojechałem sobie nad wodę z tym o to pelletem to ci powiem nie wiedziałem jak się za niego zabrać i poczytałem troszeczkę na internecie i pisali że grubość 2mm to 2 min w wodzie i to był błąd bo zrobił się jak beton i wszystko na marne i brań nie było. Na drugi dzień się zdenerwowałem i zabrałem jeszcze zanętę leszcz i zrobiłem mieszankę 50/50 i już efekty były i za to rybka dużej w łowisku była. Takie jest moje doświadczenie z tym pelletem

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pellety.

#9 Post autor: Arunio1 »

Wiem o czy piszesz z tym betonowaniem. Nawet jak dasz mało wody,to ten pellet betonuje z początku,ale można go spokojnie rozbić.
To pomijam przy mojej ocenie. Opisuję jedynie działanie smakowe. Każda woda ma swój klimat.
Arek

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Pellety.

#10 Post autor: Remek »

Ze smakow u mnie sprawuja sie zapachy rybne, halibut lub marcepan ktory uwielbiaja liny z jeziora Borówno z Kujana
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

Awatar użytkownika
salto
Płotka
Posty: 142
Rejestracja: 26 mar 2018, 09:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Pellety.

#11 Post autor: salto »

Ja stosuje pellety Stalomax, smaki to Monster Fruit lub Morwa.Całkiem niezłe efekty mam.W tym sezonie kupiłem pellet Profess Morwa, zobaczymy czy też będzie skuteczny.
Robert

Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pellety.

#12 Post autor: Arunio1 »

Ja, jakoś nie mogę się przekonać do pelletów smakowych. Stosuję Allera, Coppensa. Ewentualnie dosmaczam w/w. Z zasady rozrobioną melasą, z rzadka aromatami. Jakoś tak ichni naturalny posmak mi odpowiada. Możliwe że skuszę się na tą Morwę. Już nie wy pierwsi piszecie o jej skuteczności.
Arek

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Top Rated Product Blog

#13 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Excellent Product Blog daa26c7

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Best Product Tips

#14 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Cool Product Guide c632bff

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanęty, kulki i pellety”