Salmo

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
TomaszB

Salmo

#1 Post autor: TomaszB »

Podyskutujmy o woblerach tej marki.

TomaszB

Re: Salmo

#2 Post autor: TomaszB »

Są to moje ulubione woblery przynoszące efekty nad wodą. Do tego dzięki "Akademii wędkarstwa Salmo" wiem co z nimi robić by spełniały swoją role. Nie mam ulubionego modelu ponieważ każdy z nich jest bardzo dobry. Po prostu trzeba dobrać kolor, wielkość model odpowiednio do warunków i ryby jaką chcemy złowić.

radzio

Re: Salmo

#3 Post autor: radzio »

a jakie kolory i modele polecasz na szczupaka

TomaszB

Re: Salmo

#4 Post autor: TomaszB »

Mogę polecić modele różnego rodzaju. Wybór kolorów pozostawiam Tobie. Z jerkbaitów polecam Slidera ponieważ występuje w różnych wielkościach (od okoniowych do naprawdę dużych) a także dlatego ,że osobiście je znam. Z crankbaitów myslę ,że dobrym wyborem na szczupaka jest Skinner. Również występuje w szerokim wachlarzu gramatur. Od małych szczupakowych do sumowych. Nie liczę woblerów typowo okoniowych, kleniowo-jaziowych i pstrągowych przy których szczupak jest przyłowem. Niedawno złowiłem 60 cm szczupaczka na Butchera. Powiem jeszcze o samym Butcherze... Wobler na rynku istnieje od 1991 roku i jest prawdziwym rzeźnikiem jeśli chodzi o pstrągi, okonie. Sam złowiłem na niego życiowego pstrąga o długości 49 cm. Pozdrawiam :)

glizdziarz

Re: Salmo

#5 Post autor: glizdziarz »

A co polecisz na płytki zarośnięty zbiornik. Zielsko to jak nie grążele to wychodząca pod wiech moczarka lub strzałka wodna. W oczkach siedzą fajne szczupłe ale klasyczny wobler czy blacha odpadają. Duuuzo zaczepów.

TomaszB

Re: Salmo

#6 Post autor: TomaszB »

Szczupaki z płytkiej wody... Zacznę od pierwszej pozycji z poprzedniego posta czyli Sliderka (może być nawet tonący ponieważ nie schodzi głęboko a dokładniejszy wybór pozostawiam wam). Sprawdzi się również pływający Fatso. Obydwa są jerkbaitami.

okonhel

Re: Salmo

#7 Post autor: okonhel »

Wychowałem się na woblerach Salmo. Ale jak każdy wędkarz mam inne doświadczenia ale też trochę wspólnych.
Szczupaki - dla mnie to Slider, Fatso, Sweeper, Jack, Perch, Roach, Pike. Na Skinnera w życiu nic nie złowiłem mimo wielu prób, podobnie na dużego Egzecutora.
Pstrągi to dla mnie kiedyś Hornet , później Minnow. Na Butchera też niewiele złowiłem. Sam nie wiem dlaczego - kupiłem kilka po lekturze artykułu w jednej z gazet a później słabo było....

TomaszB

Re: Salmo

#8 Post autor: TomaszB »

Już wcześniej napisałem co miałem napisać. Jedyne co mogę dodać to to ,że wszystkie spiningowe życiówki złowiłem na te oto woblery. Może dlatego ,że stanowią 80-90 procent moich przynęt. Co do wymienionych woblerów to dla mnie najbadziej wszechstronnym kolorem Butchera jest GS, Executory prowadzi się nierównym tempem a Skinnery albo się kocha albo nienawidzi (specyficzne wobki). Pozdrawiam.

okonhel

Re: Salmo

#9 Post autor: okonhel »

Wiele woblerów firmy Salmo różni się do siebie i różne jest ich prowadzenie. Przyznam się szczerze że za bardzo nie zgłębiałem tematu, wiec może dlatego nie mam efektów na Skinnera. Z resztą dostałem kiedyś do testów Sweepera od tego przesympatycznego pana w czapeczce Salmo. Efekt był taki że złowiłem kilka szczupaków między 50 a 60 cm. Niestety łowiący obok Mistrz Piotr zrył mi psychikę wyciągając wszystko w przedziale 80-90 cm i dziwiąc się czemu nie biorą mu metrówki.

Fot. Robert Taszarek
Piotr.jpg
Fot. J. Barczak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

spinn76

Re: Salmo

#10 Post autor: spinn76 »

Jacku a ten Pan w czapce Salmo to kto to jest??? On też spinninguję??Bo woblery Salmo to u mnie podstawa na rybki :-).

okonhel

Re: Salmo

#11 Post autor: okonhel »

Ten w czapce Salmo to tylko fotkę sobie ze mną zrobił.... Bardzo śmieszne...

Piotr - fajny człowiek, zawsze pomocny, zawsze ma czas pogadać, podpowiedzieć ale ... zawsze złowi więcej i większe :D :D :D
Chciałbym łowić tak jak On....

spinn76

Re: Salmo

#12 Post autor: spinn76 »

Moje ulubione woblery Salmo pod szczupaka.Ale pamiętajmy najważniejszą zasadę stosowania takich przynęt. Musi być pod nie odpowiednia woda z rybami odpowiedniej wielkości. Salmo Skinner 10,12 i 15cm .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Salmo

#13 Post autor: okonhel »

Wydaje mi się że ja po prostu nie umiem prowadzić Skinnera. Próbowałem prowadzić normalnie, poszarpywać, wręcz jerkować i nic. Wolę chłopaków ze zdjęć poniżej:
P9060239.JPG
P9060241.JPG
P9070367.JPG
P9070397.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TomaszB

Re: Salmo

#14 Post autor: TomaszB »

Też lubię Sliderki. A co do innych woblerów i w sumie też Sliderów to uwielbiam kolor GS - bardzo skuteczny i wszechstronny.

TomaszB

Re: Salmo

#15 Post autor: TomaszB »

Skinnera można próbować na rzece jeżeli ciężko idzie nim na jeziorze :)

okonhel

Re: Salmo

#16 Post autor: okonhel »

Na małej rzece nizinnej łowię rzadko, na Wiśle z resztą też a tam skinner może nie zejść tak głęboko jak stoją szczupaki u nas. Latem wychodzą w szybsze i płytsze miejsca w poszukiwaniu tlenu ale wtedy mam inne zajęcia wędkarskie... W sumie to nigdy nie pomyślałem nawet żeby skinnera wrzucić do rzeki - rzeka do dla mnie Alga (na małej) i gumy (na dużej) dodatkowo na obu woblery ale głębiej schodzące niż Skinner.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Woblery”