Mój kurnik, narzędzia i inne.

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
mikador

Mój kurnik, narzędzia i inne.

#1 Post autor: mikador »

Moje koguty

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mikador

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#2 Post autor: mikador »

A to część moich noży do strugania woblerów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

okonhel

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#3 Post autor: okonhel »

Na nożach za mocno się nie znam, więc napiszę tylko że fajne choć jak dla mnie za krótka klinga - pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Za to "pierzaki" pierwsza klasa a do tego inne niż większość ciągle powiela. :).

mikador

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#4 Post autor: mikador »

Ostrze musi byc 3 cm bo to do rzeźbienia i jest to juz sprawdzone przez znanych strugaczy woblerowców . Nie chce się wypowiadać na temat moich nożny, ale z pewnością gdzieś na Facebooku znajdziecie opinie :-) A kurcoki cały czas trenuje i kręcę.Dziekuje za mile słowa, ktoś mi juz mówił ze koguty są jakieś inne, ale sam nie wiem w sumie chyba dobrze.

okonhel

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#5 Post autor: okonhel »

mikador pisze:Ostrze musi byc 3 cm bo to do rzeźbienia i jest to juz sprawdzone przez znanych strugaczy woblerowców . Nie chce się wypowiadać na temat moich nożny, ale z pewnością gdzieś na Facebooku znajdziecie opinie :-) A kurcoki cały czas trenuje i kręcę.Dziekuje za mile słowa, ktoś mi juz mówił ze koguty są jakieś inne, ale sam nie wiem w sumie chyba dobrze.
Ja bym miał kłopot z ostrzeniem tak krótkiego ostrza ale skoro inni już sprawdzili to nie pozostaje nic innego jak się z nimi zgodzić. Tak myślałem sobie o tym i wymyśliłem ze może wynika to z tego, że wcześniej strugali nożami do tapet i innymi tego typu z wyłamywanymi ostrzami. Mi te noże nigdy nie pasowały to i teraz się dziwię. :)
A jeśli chodzi o pierzaki to wielu wiąże ze zdjęciem przed imadłem i powiela utarte wzorce. I choć niewiele już w tym można wymyślić, Ty masz swój styl i fajnie wyglądają - reszta w rękach wędkarza.
Jedno pytanko - u Was na przynęty z jednym hakiem też mówią koguty? Bo u nas koguty mówią na te z kotwiczką a na te z hakiem mówią jigi. Napisz jak jest u Was. :)

mikador

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#6 Post autor: mikador »

Niech i tak będzie jigi i koguty na kotwiczkach tez robię. A jesli chodzi o noże to ostrzem wzorowałem sie na tym do tapet tylko wiadomo wersja mikador :-)

okonhel

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#7 Post autor: okonhel »

Z jakich rodzajów drewna robisz rękojeści ?

mikador

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#8 Post autor: mikador »

Drewno egzotyczne rózne, oraz owocowe lub orzech włoski

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Mój kurnik, narzędzia i inne.

#9 Post autor: Janek »

Fajne nożyki, sam je robiłeś? Do tej pory moje woblery strugałem nożem do tapet, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą na coś trwalszego.
Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jigi i inne pierzaki”