Jaki spining na drapieżniki?

Wiadomość
Autor
goral3518

Jaki spining na drapieżniki?

#1 Post autor: goral3518 »

Jestem ciekaw jakich kijków używacie na spining? Chodzi o gramaturę i długość. Ja używam 2,75 i cw 7-35 a wy?

radzio

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#2 Post autor: radzio »

2,70 m :D 5-25 cw

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#3 Post autor: szumeq »

Ja stosuje kija o długości 279, i gramaturze 10-34g . Trzeba zwracać uwagę na akcje szczytową . Miałem w rękach kijki z mniejszym cw od mojego, a były sztywniejsze. Pamiętajmy też że nie ma kija uniwersalnego.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2013, 10:55 przez szumeq, łącznie zmieniany 1 raz.

fischerman7

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#4 Post autor: fischerman7 »

Kolega goral3518 nie pyta o firmę, ja z kolei posiadam wędkę 2,4m i cw 10-40, chociaż mogłaby być 2,7 ale jeszcze się w takową zaopatrzę.

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#5 Post autor: goral3518 »

Dokładnie fischerman, chodziło o dane wędziska a nie kto co ma za kij. Marka tu nie gra roli, 70 - 80 procent to umiejętności, czyli precyzja rzutów, prowadzenia przynęt i poznanie łowiska. Reszta to sprzęt jakim dysponujemy

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#6 Post autor: Remek »

goral3518 pisze:Dokładnie fischerman, chodziło o dane wędziska a nie kto co ma za kij. Marka tu nie gra roli, 70 - 80 procent to umiejętności, czyli precyzja rzutów, prowadzenia przynęt i poznanie łowiska. Reszta to sprzęt jakim dysponujemy
Zgadzam się z przedmówcami.
Mój kij 2,4m cw 5-25g - wędka do dużych okazów nie jest przystosowana. Bardziej na okonia i mniejszego szczupaka.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#7 Post autor: szumeq »

chciałem być precyzyjny... a o akcji nikt nic nie napisze?

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#8 Post autor: goral3518 »

O akcji nikt nie napisze bo pytanie było o cw i długość kija

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#9 Post autor: szumeq »

CW się ma nijak jak ktoś nie zna akcji kija ...........

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#10 Post autor: goral3518 »

Akcje kija to możesz sprawdzić sam.
Akcja wędziska to nic innego jak sposób jego ugięcia, od którego zależy szybkość zacięcia. Akcja A to najszybsza akcja. Charakteryzuje się szczytowym ugięciem sięgającym maksymalnie 1/4 długości wędziska. Kije oznaczone w ten sposób charakteryzują się błyskawiczną reakcją. Ma to jednak swoje minusy - im szybszy kij tym mniejsza amortyzacja podczas holu ryby. Kolejne akcje oznaczane są jako B,C i D. Każda z nich jest odpowiednio wolniejsza, ale jednocześnie lepiej amortyzująca zrywy ryby podczas holu. Na tej podstawie dobieramy wędzisko do łowiska, ryby, przynęty, a także (a może przede wszystkim) do swoich umiejętności i preferencji.
Akcja wędziska.
Jest też inny sposób oznaczania akcji kija za pomocą liczb. Skala tego oznaczenia sięga od 1 do 5.
Tu jest inaczej - wędzisko oznaczone nr 1 to klucha, czyli kij najwolniejszy, uginający się niemal do samej rękojeści, natomiast nr 5 to akcja bardzo szybka o minimalnym ugięciu.

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#11 Post autor: goral3518 »

szumeq pisze:CW się ma nijak jak ktoś nie zna akcji kija ...........
A i jeszcze jedno. Cw masz podane zawsze na blanku a odnosnie akcji, w Polsce raczej trudno Ci się będzie spotkać z takim opisem na blanku.

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#12 Post autor: szumeq »

opis kija na "metce" , ewentualnie katalog.

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#13 Post autor: szumeq »

Rozumiem kolego ze kupujesz kija w ciemno bez tej wiedzy :D .......no ok .........
http://www.okonek.com.pl/okuma-wdka-bla ... -6059.html
MOŻNA? MOŻNA :D

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#14 Post autor: goral3518 »

Nie nie kupuję w ciemno.Wystarczy że wezmę dana wędkę do ręki i już wiem czy jest odpowiednia i co od niej oczekuję, a jak ktoś nie ma doświadczenia to musi bazować na tego typu opisach, pozdrawiam

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#15 Post autor: szumeq »

Akcji do końca nie określisz na sucho (bez żyłki).
Chcesz powiedzieć że opisy na kijach są zbędne? Wiadomo że wzięcie kija do ręki wiele nam może powiedzieć, ale tak naprawdę dopiero wędkowanie nad woda wszystko zweryfikuje.

goral3518

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#16 Post autor: goral3518 »

Jakbym uważał że sa zbędne, to bym nie zakładał postu na ten temat. NIe rozumiesz go?
Na sucho określe na tyle ile potrzebuję, wedkowanie nad woda chyba zweryfikuje ci akcje przy zaczepach...

pkaaz20

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#17 Post autor: pkaaz20 »

Moja teleskopowa połamała się wiele lat temu tym sezonie kupiłem specjalnie do spinningu ale i tak ją używam uniwersalnie - spławik , koszyk , i woblery. Kupiłem wędzisko 2,40 Firmy Mikado. Jestem zadowolony bo jest leciutka i wygodna juz sprawdziłem ją na większych rybach tym sezonie - m.in. Karaś i Karp. Mam nadzieje ze wytrzyma ten sezon i szczupak nie połamie. Żyłka dość wytrzymała do 7 kg. Nie długo dokupię super zestaw woblerów na razie mam wibracyjny firmy Japońskiej Yo-Zuri ( troskę kosztował) mam nadzieje ze nie zawiedzie tym sezonie.

dawidaol

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#18 Post autor: dawidaol »

CW na kijach często nie ma nic wspólnego z CW rzeczywistym, więc warto poczytać opinie o danym modelu.

pkaaz20

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#19 Post autor: pkaaz20 »

Czy słyszeliście lub coś wam wiadomo o przynętach sztucznych np. Koguty - niby taka przynęta muchowa lecz także na sandacze i szczupaki :) co o tym sądzicie :??? Na allegro tam takie pierdółki znajduje o to link :
http://allegro.pl/2-koguty-kogut-predat ... 95799.html

szumeq

Re: Jaki spining na drapieżniki?

#20 Post autor: szumeq »

Nie ten dział...............
Koguty stosuje się z opadu na sandacza, czasami szczupły się zaczepi ale to raczej przypadek.
Na okonie polecam Jigi....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędziska”