J. Borówno w Kujaniu

Wiadomość
Autor
goral3518

J. Borówno w Kujaniu

#1 Post autor: goral3518 »

Czy wato tam łapać od tej pory jak w ręce wziął to jakiś prywaciarz? I robi z jeziorem rozbój w biały dzień. Czy jeszcze nie jest tak źle i jeziorko jest bogate jeszcze w jakieś okazy które czekają na złapanie?

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: J. Borówno w Kujaniu

#2 Post autor: Jarek »

goral3518 pisze:Czy wato tam łapać od tej pory jak w ręce wziął to jakiś prywaciarz? I robi z jeziorem rozbój w biały dzień. Czy jeszcze nie jest tak źle i jeziorko jest bogate jeszcze w jakieś okazy które czekają na złapanie?
Zgadzam się z tym, że to rozbój ...To temat na długą dyskusję

goral3518

Re: J. Borówno w Kujaniu

#3 Post autor: goral3518 »

Czyli temat rzeka?...

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: J. Borówno w Kujaniu

#4 Post autor: Jarek »

goral3518 pisze:Czyli temat rzeka?...
Jestem przeciwnikiem dzierżawienia jezior prywatnym podmiotom tym bardziej, że często prowadzona jest przez nich rabunkowa gospodarka. Szczególnie tak cenne jeziora jak wymienione wyżej nie powinny być zarządzane w taki sposób. Na pewno wędkarze tak nie zdziesiątkują ryb. Zresztą to rzeczywiście temat rzeka...Ale niech się wypowiedzą inni w tym temacie.

radzio

Re: J. Borówno w Kujaniu

#5 Post autor: radzio »

Łapię na tym jeziorze około 20 lat i z roku na rok jest coraz gorzej :D Będąc w niedziele na rybach to mi ręce opadły jak widziałem jak rybacy mieli sieci na stawiane jedno koło drugiego .a jeszcze widząc jak są wyłapywane szczupaki dla ikry to już całkiem jest przykro nic dziwnego że jest gorzej chociaż i tak jeszcze idzie niekiedy połapać niezłe okazy na Borównie.

fischerman7

J. Borówno w Kujaniu

#6 Post autor: fischerman7 »

Jezioro Borówno jest obecnie dzierżawione przez pana C. Generalnie stan obecny tej wody tak jak kolega radzio piszę jest przytłaczający, sam byłem wielokrotnym świadkiem grabieży a konkretnie zarzucaniu sieci. W latach 90-tych klasa czystości I, widać było brania ryb. Teraz jak jest każdy widzi, są jeszcze miejsca szczupakowe ale trzeba wiedzieć gdzie się udać :lol:

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

J. Borówno w Kujaniu

#7 Post autor: Remek »

Dopóki będzie to jezioro dzierżawione to tak będzie. Ponieważ dzierżawca wiadomo odławia większe sztuki. Efektem tego może być skarłowacenie ryb i o duży okaz będzie z roku na rok coraz ciężej.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

radzio

J. Borówno w Kujaniu

#8 Post autor: radzio »

Z drugiej strony nie wiadomo kto po panu C przejął by to jezioro i nie jest powiedziane że było by lepiej a nawet gorzej :D

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#9 Post autor: pkaaz20 »

Hmm faktycznie coraz gorzej na tym Jeziorze. Tym roku planuje kupno na łódkę zezwolenie. Jeżeli nie ma ryb to nie ma sensu. Umie jezior Proboszczowskie jest prywatne - pan Kluczka rządzi, ale sprawiedliwie. Na to miast Borowno hmn, ja zawsze łowię nad kanałem jak się jedzie do Werska - tam są te szczupaki i Okonie. Każdym razie pewności nie mam , gdy złowię to powiem. Póki co mam czas do 16 czerwca czy kupić te zezwolenie ?

radzio

J. Borówno w Kujaniu

#10 Post autor: radzio »

Czemu do 16 masz czas możesz przecież teraz już na łódkę kupić :D

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#11 Post autor: pkaaz20 »

Mogę ale 210 zł to za dużo na sezon po 16 czerwca będzie 160 zł normalna cena :)

radzio

J. Borówno w Kujaniu

#12 Post autor: radzio »

No rozumiem :D i jeszcze to jest tylko od maja do października szkoda że nie jest to tak jak na PZW że kupuje się na cały rok od stycznia do grudnia :D pozdrawiam

goral3518

J. Borówno w Kujaniu

#13 Post autor: goral3518 »

Jeziora w Zakrzewie są dzierżawione przez pana Kluczkę. Łapałem tam szczupaki parę razy, też się zastanawiam nad tymi jeziorami bo akurat tak się składa że to jest teść mojego szwagra i da mi może jakąś zniżkę?

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#14 Post autor: pkaaz20 »

Mam na to Jezioro na cały sezon - jak na razie te szczupaki tam wyławiam martwe nie wiem jakaś plaga zdychają. od 1 maja do 20 maja wyłowiłem juz dwa martwe takie tam 40 cm. Pytałem juz Pana Kluczkę mówił ze to normalne, ale ostatnio tez wyłowiłem troskę płotek martwych nie wiem co sie dzieje na tym jeziorku. Inni twierdzą że na nim juz nie ma ryb ja jakość udowodniłem ze są. Np mawiali ze pan Kluczka wyłowił juz te karpie ,a mi jakim cudem się udało. Skoda ze nie można łowić na tym drugim jeziorku tam są karpie specjalne, lecz po ostatnim wybryku 17 maja one pouciekały. Jest tam rzeczka ,która płynie do Borowna. Przed tym jeziorem Bobry zrobiły tamę i tam karpie utknęły, lecz szedł myśliwy i wyłowił zamiast upolować to wyłowił. Znajomy pod wieczór tez wyłowił 2 sztuki. Jak się o tym dowiedziałem tez pojechałem , lecz żadnej juz nie było. Niedługo planuje jechać nad jezioro Stołyńskie

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#15 Post autor: pkaaz20 »

Nom czy ktoś się orientuje czy poziom wody w tym jeziorze się podniósł , bo umie na J Proboszczowskim to pół metra ze ładnie mi zalało dojścia do pomostów, jak tylko po tych burzach i gradach poziom wody się gwałtownie podniósł. Mam tez wrażenie ze krajobraz się tez zmienił tam gdzie było dla mnie płytko to już troskę głębiej i w ogóle. Natura jednak robi swoje :)

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#16 Post autor: pkaaz20 »

Wiecie gdzie jest dobre miejsce na tym Jeziorze na szczupaki i Okonie , pytam miejscowych weteranów i tez tak niby powątpiewają ze ryby tam większość wyginęła jak dinozaury :) Szukam dobrego miejsca gdzie łódkę miarę dobrze było wodować :) ????

radzio

J. Borówno w Kujaniu

#17 Post autor: radzio »

a na jakim jeziorze :D

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#18 Post autor: pkaaz20 »

No jak to jakim na Borównie ma się rozumieć :)

radzio

J. Borówno w Kujaniu

#19 Post autor: radzio »

Ja mam łódkę od strony Kujania i nie ma problemu :D

pkaaz20

J. Borówno w Kujaniu

#20 Post autor: pkaaz20 »

Nom ja planuje od strony jak się jedzie do Werska nad kanał, ale może jednak spróbuje od strony Kujania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeziora”