Zalew Koszycki I i II

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
zwolin4

Zalew Koszycki I i II

#1 Post autor: zwolin4 »

Zalew Koszycki I
Zbiornik Koszycki jest sztucznym akwenem. Położony jest w granicach Piły, tuż obwodnicy łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem. Powstał w wyniku wybudowania zapory i podpiętrzenia rzeki Rudy oraz zalania 104 ha byłych bagien i nieużytków. Akwen wyposażony jest w pompownię służącą do utrzymania stałego poziomu wody w rezerwacie "Kuźnik". Średnia głębokość Zbiornika Koszyckiego wynosi 3,3m, spiętrzenia na zaporze 5,92m, długość lini brzegowej 10,6 km.

Brzeg jest pokryty roślinnością i posiada dużo miejsc dla wędkarzy.
Ryby: Głownie leszcz, sum,szczupak,okoń,karaś,lin,karp i dużo więcej.
Zawody właśnie są na tym zbiorniku organizowane główną rybą na zawodach jak dla mnie jest leszcz i zawsze na niego się nastawiam.
Największą rybę jaką na tym zbiorniku złapałem to jest leszcz ok.50cm ,ale znajomy złapał suma ok 20kg i szczupaka 70cm i parę karasi na wiosnę.
Na ten akwen chodzę zawsze na wiosnę obok tak zwanej ,,rury'' gdzie nie jest szeroki przepływ i głębokość od 1 metra do 2 metrów. Ryba zawsze tam żeruje jak się robi cieplej.

Zalew Koszycki II
Zbiornik bardzo fajny z tego względu że ryby jest dużo zakaz pływania ze środków pływających.
Ryby: Leszcz,okoń,szczupak,sandacz,karp,sum,lin,karaś, i dużo więcej.
Moje okazy: Leszcz 50cm ,szczupak ok.50 cm, karaś złoty 0,7kg , sandacz 1,4 kg , lin 40cm, karpie kolegi który był ze mną na nocce 10kg 6kg 6kg.

Jak najbardziej polecam te Zbiorniki ,a szczególnie II. Ja osobiście mam bliżej na I zbiornik ale wybieram zawsze II. Dlatego więcej też nie powiem na temat I zbiornika. Zbiornik II jest otoczony lasami i z jednej strony idzie droga krajowa na Wałcz. Zawsze jest tam cisza i spokój.

Polecam Zwolin4

zwolin4

Re: Zalew Koszycki I i II

#2 Post autor: zwolin4 »

Zdjęcia z mapy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeziora”