Grille, ogniska itp

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Arunio1
Dorsz
Posty: 985
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Grille, ogniska itp

#21 Post autor: Arunio1 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale jak by ktoś chciał przyprawy w większych ilościach i dobrych cenach, go ja brałem stąd. https://allegro.pl/uzytkownik/kol-pol_p ... p-1-5-0218
Arek

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#22 Post autor: okonhel »

KIlka lat temu znalazłem w necie zdjęcia paleniska z felg. Chciałem zrobić sobie podobne, co jakiś czas z kimś o tym gadałem ale jak to zwykle bywa "słomiany zapał" i kończyło się na gadaniu. Nawet miałem 4 felgi od starej Skody ale raz leżały na strychu, później w garażu, nie wiedziałem czy moją zwykłą spawarka nie wypalę w tym dziur mimo spawania przerywanego. Wreszcie rozmawiając o ogniskach i grillach z sąsiadem podpuściłem go na coś takiego (wiedząc że ma półauotmat spawalniczy) i pokazałem mu jak to wygląda na zdjęciu. Podpalił się do pomysłu i...zgasł... Umawialiśy się kilka razy ( w międzyczasie kupiłem kociołek węgierski czyli garnek na ognisko z pałkiem i pokrywą) aż w końću dziś z kolejnym opóźnieniem wziąliśmy się wreszcie do roboty. Okazało się że więcej było gadania, rozkładania przedłużaczy itp jak roboty przy tym. Sąsiad pospawał ,wycięliśy "okienka" na opał i po robocie, filozofii z tymżadnej nie ma. Jeszcze wypalić to z pozostałości kleju do opon i można gotować, palić w tym stare rachunki itp.
kociołek.jpg
pal.jpg
pal2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grille, ogniska itp

#23 Post autor: glizdziarz »

Bajeranckie. Będzie Pan zadowolony. Kumpel ma i sobie chwali. I nie potrzebuje stojaków, trójnogów i innych wynalazków. Stawia na tym kociołek i ogień.

marek j

Re: Grille, ogniska itp

#24 Post autor: marek j »

Bardzo dobra rzecz. Na wolnym powietrzu można cos ugotować a nie palisz otwartego ogniska bo często jest zakaz. Masz ogień zamknięty w piecyku z felg, super.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#25 Post autor: okonhel »

Dziś pierwsze, jak to Marek nazwał "techniczne" rozpalanie celem wypalenia farby i kleju do opon. Zaczęło się niewinnie ale później wyraźnie było czuć "chemię".
Palenisko.jpg
Jak palenisko się nagrzało i zaczęło porządnie śmierdzieć, pojawiły się bąbke z farby, których część na bieżąco szczotkowałem. Z czasem powierzchnia zrobiła się jasna. Jutro zobaczę jak jest od spodu i ewentualnie obrócę spodem do góry i wypalę jeszcze raz.
Palenisko1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#26 Post autor: okonhel »

Po wczorajszym wypalaniu, dziś zrobiłem sobie zupkę. Coś podobnego jak Jarek robił w Skulsku, tylko mniej pikantne: mięso wieprzowe, boczek wędzony, trochę karkówki pieczonej z wczorajszego obiadu, kiełbasa pucka, kiełbasa niedźwiedzia, 2 pęczki włoszczyzny, trochę ziemniakó pokorjonych w kostkę, puszka pomidorów, 2 papryki, łyżeczka koncentratu, 4 łyzeczki papryki słodkiej mielonej, pół łyżeczki ostrej, sól, pieprz i chyba wszystko. Zapomniałem o jeszcze jednym - zapach ogniska.... :D
Jak na pierwszy raz wyszło super, pojedliśmy z żoną, jutro poprawię bo trochę zostało :)
Zupka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#27 Post autor: okonhel »

W weekend wiało ale zastawiłem palenisko i dało się
20210424_120744.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#28 Post autor: okonhel »

Dziś obiadek grillowy:
gr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#29 Post autor: okonhel »

Robiąc dziś obiad w kociołku, przypomniałem sobie że dzięki Jarkowi stałem się posiadaczem stojaka z rusztem do ogniska. Nie byłem przygotowany na grillowanie ale zrobiłem "pierwszy rozruch" tego urządzenia. Fajna, składana konstrukcja, można spokojnie wozić w samochodzie.
Ustwiłem, upiekłem kilka kiełbasek niedźwiedzich - stojak super - dzięki Jarek.
stojak.jpg
Niedźwiedzia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#30 Post autor: okonhel »

Różnica między dwiem karkówkami z Lidla.
Zdjęcie pierwsze -firma Grill&Fun - zalewa z małą ilością oleju, płacimy za mięso, niewiele z niego wypływa - troszkę tłuszczu.
GF.jpg
Zdjęcie drugie - ta sama firma Grill&Fun- z kurczaka też niewiele wypływa:
GF2.jpg
Zdjecie trzecie - Morliny. zalewa jakby woda (wylałem, doprawiłem), przypraw mało a z karkówki wypływa jakaś biała ciecz (jak z karkówki z Biedronki)
Morliny.jpg
Karkówka Morliny po odwróceniu:
Morliny 2.jpg
Wychodzi na to że Morliny "chrzczą" karkówkę zanim trafi do sklepów.
Wcześniej w Lidlu były tylko produkty Grill&Fun, niestety teraz mają drugiego dostawcę a ja się pomyliłem nie oglądając dokładnie tego co kupuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Grille, ogniska itp

#31 Post autor: glizdziarz »

Dobrze wiedzieć. Kurcze człowiek sięga odruchowo po coś co zawsze kupował a tu niespodzianka. Czyli omijamy Morliny

okonhel

Re: Grille, ogniska itp

#32 Post autor: okonhel »

Do tej pory byłem uprzedzony do karkówki z Biedronki bo nie dość że wypływało z niej coś podobnego to zdarzało się że psuła się na 2-3 dni przed upływem terminu przydatności do spożycia.
Zazwyczaj sam przyprawiam karkówkę ale czasem jest "szybki spontan" i wtedy brałem z Lidla bo na produkty Grill & Fun narzekać nie mogłem. Przyprawione ok, mieli wersje neutralne i pikantne, różne marynaty, mało oleju, niewiele z nich wypływa przy grillowaniu. Niestety Lidl ma też od niedawna drugiego dostawcę - Morliny. To co wypływa z ich produktów, w mojej skromnej ocenie dyskwalifikuje ich produkty jako przydatne do spożycia, (nie tylko grillowane) bo jak to się wrzuci do piekarnika to zamiast piec, będzie się dusić w tym białym płynie. Ponadto wolę płacić za mięso i troszkę marynaty na oleju (G&F) niż za jakąś wodę, w której mięso w paczce się pluskało a której sporo wylałem z opakowania i za biały płyn intensywnie wypływający na tackę w czasie grillowania (Morliny).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wędzarnie, grille, paleniska, kociołki i potrawy z tych urządzeń”