My first knife

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
tomek170891

My first knife

#1 Post autor: tomek170891 »

Fotorelacja może nie jest zbyt obszerna i dokładna bo nie robiłem jej z myślą że gdzieś kiedyś się będę chwalił. A więc Dawno, dawno temu siedząc w pracy znalazłem kawałek blachy ze stali nierdzewnej i tak sobie myślę "hmmm... fajny nóż byłby z tego..." no i się zaczęło rzeźbienie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tomek170891

Re: My first knife

#2 Post autor: tomek170891 »

Po czasie stwierdziłem jakie to gów... jest twarde :) oczywiście można to było wrzucić na frezarkę i szlifierkę magnesową ale po pierwsze chciałem zrobić to przy użyciu jak najmniejszej ilości narzędzi i jak najwięcej ręcznej roboty a po drugie nie mam dostępu do frezarki i szlifierki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tomek170891

Re: My first knife

#3 Post autor: tomek170891 »

Z racji że było to zajęcie na nudę a nie szybko szybko trzeba zrobić trwało to z pół roku. Przez ten czas ostrze zmieniało swój kształt parę razy aż do finalnego efektu. Chodziło również aby nie wydać na to ani złotówki i się udało :) Ostrze ze starej blachy, wykończenie między rękojeścią a ostrzem ( nie wiem jak to się nazywa nie znam się ) z płytki mosiężnej, rękojeść to kij od miotły, koniec rękojeści to nypel mosiężny a końcowa zaślepka to część bezpiecznika topikowego. Wszystko za darmo ze śmieci :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: My first knife

#4 Post autor: okonhel »

Efekt końcowy jest fajny. Nie robiłbym tylko tych otworów. Zbiera się tam brud i trudniej domyć.

tomek170891

Re: My first knife

#5 Post autor: tomek170891 »

Każdy się właśnie pyta po co otwory... a mi się taki marzył. Następny na pewno będzie mniejszy o ile będzie

tomek170891

Re: My first knife

#6 Post autor: tomek170891 »

Teraz widzę że trochę złe miejsce na ten temat. Niby Hand Made ale tu o przynęty chodzi więc proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

DAW

Re: My first knife

#7 Post autor: DAW »

Ciekawie się zaczyna!
Widzę ,że masz talent do noży!


Powiem Ci ,że warto z tym tematem walczyć bo to chodliwy towar.
A pewnie wiesz jakie ceny twórcy mają za swoje ręcznie robione noże...
Mało ludzi się orientuje ale Polska słynie na świecie ze znakomitych ręcznie robionych noży.

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: My first knife

#8 Post autor: Janek »

A gdyby tak nożyk do strugania woblerów? Proste ostrze długości 2-3cm z jakiejś twardej stali? Szlif prosty, kąt krawędzi około 60o. Da radę?
Tomek

okonhel

Re: My first knife

#9 Post autor: okonhel »

Gdzieś na FB widziałem coś takiego hand made ale nie wiem kto to robił.
Możesz też kupić szwedzką Morę - ostrze twarde, tylko ciut dłuższe a nóż niedrogi jak na tą twardość.
https://laplander.pl/product-pol-2894-N ... g-122.html
https://laplander.pl/product-pol-2795-N ... g-106.html
https://laplander.pl/product-pol-2793-N ... g-120.html

tomek170891

Re: My first knife

#10 Post autor: tomek170891 »

Mam znajomego co zajmuje się tym "zawodowo" i robi na prawdę fajne nóżki. Czego tylko dusza zapragnie 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hand made tomek170891”