Nietypowe patenty

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
okonhel

Nietypowe patenty

#1 Post autor: okonhel »

Sam nie wiedziałem czy wstawić to w woblerach czy błystkach.
Kiedyś Rapala wypuściła połączenie obrotówek i woblerów, z tą różnicą że było to połączenie sztywne - z woblera wychodził drut, na którym ukręcona była błystka.
Korzystając ze starych korpusów, połączyłem je na próbę z dwoma błystkami za pomocą kółka łącznikowego. Łatwiej to schować w pudełku przy dużym korpusie bo można złożyć w pół. W weekend pierwsze eksperymenty, mam nadzieję że nie będzie problemów z zarzucaniem.
obrw.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Nietypowe patenty

#2 Post autor: Jarek »

Bardzo ciekawe połączenie. Nigdy nie widziałem takiego połączenia. Znam trochę przynęty Rapali ale nie widziałem tego typu. Bardzo jestem ciekawy Twoich testów.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#3 Post autor: okonhel »

Może ciut źle napisałem bo to było ćwierć wieku temu. Robił je Vibrax (firma należąca do Rapali), korpus był od woblera Rapala Original , korpus i skrzydełko od Vibraxa Blue Fox nr 1 lub 2, większych nie widziałem.
Wyglądało to tak:
s7_135157_renderset_02.jpg


W sklepie Cebelasa nadal w sprzedaży:
http://www.cabelas.com/product/BLUE-FOX ... T.tsrc=AFF
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#4 Post autor: okonhel »

Pogoda do bani więc nuda. Podpatrzyłem w jednym z internetowych sklepów wędkarskich i zrobiłem lekko inne. Główka do kogutów, koraliki, strzemiączko , skrzydełko i gotowe. Ciekawe czy będzie pracować czy dać większe skrzydełko i w jakim stopniu spowolni opad przynęty.
20170702_114841.jpg
20170702_115244.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Nietypowe patenty

#5 Post autor: glizdziarz »

Się naprawdę nudzisz. To może być ciekawy patent

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Nietypowe patenty

#6 Post autor: Remek »

Potrzeba matką wynalazków. Bardzo ciekawe pomysły. Czekam z niecierpliwością na wiadomość po zrobionych testach
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

DAW

Re: Nietypowe patenty

#7 Post autor: DAW »

okonhel pisze:Sam nie wiedziałem czy wstawić to w woblerach czy błystkach.
Kiedyś Rapala wypuściła połączenie obrotówek i woblerów, z tą różnicą że było to połączenie sztywne - z woblera wychodził drut, na którym ukręcona była błystka.
Korzystając ze starych korpusów, połączyłem je na próbę z dwoma błystkami za pomocą kółka łącznikowego. Łatwiej to schować w pudełku przy dużym korpusie bo można złożyć w pół. W weekend pierwsze eksperymenty, mam nadzieję że nie będzie problemów z zarzucaniem.
obrw.jpg
Zajebiste!!!
Testowałeś już?
Będą szczupłe je bankowo atakować!

Lukas

Re: Nietypowe patenty

#8 Post autor: Lukas »

Co do takich połączeń, mam na myśli błystka plus rybka to stosowałem z ogromnym powodzeniem pczy połowie okoni i szczupaków patent Mepps Aglia TW plus gumowa rybka. To było apitalne łowienie. W pewnym sensie nawet ułatwiała ta rybka łowienie w bardziej zarośniętej wodzie.
Miałem dwie wielkości nr 1 i nr 2. Często większą rybkę z nr 2 dawałem do Meppsa nr 1.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#9 Post autor: okonhel »

Łukasz - ja na taki tandem, tylko że Wirka łowiłem kiedyś szczupaki na stawach koło Pucka. Niestety tak głęboko zażerały ta przynętę że we dwóch musieliśmy robić długie operacje by w dobrej kondycji wypuścić "skróty". Ale faktycznie fajna przynęta na zarośnięte łowiska - tam było sporo grzybieni.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#10 Post autor: okonhel »

Nie wiedziałem gdzie to wstawić bo ani to błystka ani jig, więc wstawiam tutaj.
Kupiłem odlewy, pomalowałem na czerowno, różowo, green tiger i pearl blue, uzbroiłem i mam taniej niż spinmada.
20180904_085844.jpg
20180910_172515.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

glizdziarz

Re: Nietypowe patenty

#11 Post autor: glizdziarz »

Ładne stadko. Kolory na okonia a i szczupły może przywalić. Dobra robota.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#12 Post autor: okonhel »

No właśnie - szczupak. W niedzielę jeden przywalił mi w oryginalnego Spinmada, na szczęście nie przeciął żyłki 0,16 i dał się wyholować.

okonhel

Re: Nietypowe patenty

#13 Post autor: okonhel »

Zachęcony czerwcowymi rybami (jaź i pstrąg) zmontowałem sobie kilka spinnerbaitów na różnych listkach zarówno jeśli chodzi o kolor jak i kształt.
20210629_122903.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hand made Okonhela”