Jezioro Godziszewskie

Wiadomość
Autor
dorszolap

Jezioro Godziszewskie

#1 Post autor: dorszolap »

Witam wszystkich !
Dzisiaj chciałbym wam przytoczyć kilka słów o Jeziorze Godziszewskim które znajduje się 2 km ode mnie w miejscowości Godziszewo w woj. Pomorskim droga nr.222 kierunek Gdańsk-Starogard Gdański. Dlaczego o tym pisze ? Mam wielki sentyment do tego jeziora w wcześniejszych latach wybierałem się tam na rowery,dziewczyny w wakacje z chłopakami popływać, ale i zarzucaliśmy tam często wędkę !;) Od strony cmentarza w Godziszewie znajdują się 2 pomosty i od strony Demlina gdzie spokojnie można fajnie połowić ale idąc w kierunku lasu jest co chwilę miejsce gdzie można wbić się w trzciny i każdy kto lubi ekstremalne warunki na pewno nie będzie żałował.
Brak "dobrego" sprzętu i jakiś tam umiejętności, wiedzy spowodowany był tym ,że udawało nam się tam złapać jakieś płocie jakieś podleszczyki .. Ale chodziło o piękną zabawę ! przecież... ;D. Do czego zmierzam.. rozmawiając z miejscowymi wędkarzami czy czasami widząc na własny oczy dowiedziałem się że można na prawdę dobrą rybę tu złowić.. Bywają tu Liny 20,30cm.. ale i Leszcze 2kg , 3kg, okonie 20cm .. . Osobiście zdarzyło mi się raz wyciągnąć leszcza możę nie był to jakiś mega okaz ale pierwsza "porządna" ryba ;). Może udało by się zorganizować jakieś spotkanie na tym łowisku nas wszystkich i pokazać wszystkim jak się łowi ;) można by zabrać namioty, zrobić ognisko przy jeziorze ? .. Krążą plotki że ciężko teraz coś tu złapać. Nie wierzę w to! Czy pomożecie obalić MIT ? Jeśli chodzi o sprawy prawne to jezioro kiedyś należało do PZW okrąg Gdańsk aktualnie właścicielem jeziora jest p. Jan Bartelik właściciel smażalni ryb i zajezdni "U Jana" w Zabagnie. Pozwolenie można wykupić w sklepie wędkarskim w Tczewie ul.Wojska Polskiego 32 lub w sklepach spożywczych właśnie w Godziszewie aktualnie biorą 5 zł 2 wędki z brzegu. Karty nie trzeba okazywać przy zakupie tylko do kontroli .. ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek była jakaś kontrola. To co RUSZAMY ? ;D
SERDECZNIE POZDRAWIAM !!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2017, 23:08 przez dorszolap, łącznie zmieniany 1 raz.

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#2 Post autor: okonhel »

Jakbyś wstawił ten opis dzień wcześniej to byśmy dziś tam łowili we dwóch. A tak to siedziałem w domu bo poranna "lampa" zniechęciła mnie do wyjazdu na pstrągi. Na jutro umówiony jestem z Grzesiem na Żarnowiec.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Jezioro Godziszewskie

#3 Post autor: Jarek »

Fajne to jeziorko :) Propozycja do rozważenia i może ... ?

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#4 Post autor: okonhel »

Poczytałem trochę i znalazłem info że właściciel bawi się w elektryka. Czy coś w wodzie zostało, zobaczymy z Piotrem gdy wybierzemy się na mały rekonesans.

dorszolap

Re: Jezioro Godziszewskie

#5 Post autor: dorszolap »

Znalazłem fajne miejsca do połowienia. Objechałem całe jeziorko. Wrzucę jakieś fotki. Zanęta się jeszcze robi ;) jutro zaczynam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dorszolap

Re: Jezioro Godziszewskie

#6 Post autor: dorszolap »

Kontynuacja zdjęć. P.Jacku Saron chcę dołączyć ;) Pszenicę gotuje już 3 h, dopiero zaczęły pojedyncze ziarenka pękać, chyba jest coś nie tak ;D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#7 Post autor: okonhel »

Ten pomost na beczkach będzie ok. A jak z dojazdem do tych miejsc - da się dojechać osobówką czy tylko tym co na zdjęciu?
A pszenicę trzeba gotować w wodzie a nie w piwie. 3 h - macie chyba jakąś chińską pszenicę...
A Saron nie jest wędkarzem tylko pantoflarzem - 2 dni go namawiałem na Żarnowiec i ani w sobotę ani w niedzielę nie pojechał...
Podobno to nie wstyd być pantoflarzem ale wstyd z tym nie walczyć. :D :D

dorszolap

Re: Jezioro Godziszewskie

#8 Post autor: dorszolap »

Zezwolenia są ;D Jutro walczymy ;) Damy radę osobówką na parking i kawałeczek piechty ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#9 Post autor: okonhel »

A gdzie Ty chcesz 4 na tym małym pomoście pomieścić ? Chyba że Saron pójdzie na dziewczyny z Adamem. :)
Podejdziemy, sprawdzimy co tam pływa i zobaczymy czy warto tam jeździć. Po 2 dniach nęcenia rano i wieczorem jeśli jakaś sensowna ryba jest, to powinna tam podpływać.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Jezioro Godziszewskie

#10 Post autor: Remek »

Jezioro fajne sporo ciekawych miejscówek, życzę powodzenia.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

dorszolap

Re: Jezioro Godziszewskie

#11 Post autor: dorszolap »

Albo odwrotnie okonhel' ;D Damy radę ktoś w trzcinki ktoś na pomościk . Będzie wesoło ;) . Dziękujemy Remek'. Będą informację na bierząco.

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#12 Post autor: okonhel »

Krótki rekonesans jeziora Godziszewskiego zaliczony. Może za wcześnie by wyciągać jakieś wnioski ale kilka mi się nasunęło:
- nad jeziorem jest mało pomostów;
- na plaży opalają się całkiem fajne dziewczyny;
- dziewczyna Piotrka jest jeszcze ładniejsza i bardzo sympatyczna;
- Piotrek jest egoistą bo sobie dziewczynę przyprowadził a dla nas nic..l;
- uklei w jeziorze jest masa ale i one jakieś chimeryczne, nawet na białe robaki nie brały zbyt ostro;
- jest płotka i krąp, widziałem okonka ale szczupaki Saronowi nie brały - może następnym razem;
- ryby jakoś nie do końca reagowały na zanętę Traper Gold Series na karpiowate;
- Piotrek umie gotować pszenicę - była akurat, lekko pęknięta, dobrze nakładała się na haczyk

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Jezioro Godziszewskie

#13 Post autor: Remek »

Jacku może ryba jeszcze podejdzie jak tam zawitacie.
Teraz tak patrze i bardzo tanie zezwolenia na te jezioro i fajna sprawa z tym, że 1 dzień 5 zł. Nie to co na PZW
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#14 Post autor: okonhel »

Ale spinning już 10 zł a łowienie z łodzi 20 zł/dzień.

Awatar użytkownika
Jarek
Amur
Posty: 678
Rejestracja: 16 mar 2013, 12:04

Re: Jezioro Godziszewskie

#15 Post autor: Jarek »

Jacek widzę, że rozłożyłeś temat na czynniki pierwsze no i wszystko w detalach nawet tych nie koniecznie wędkarskich :D

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Jezioro Godziszewskie

#16 Post autor: Remek »

okonhel pisze:Ale spinning już 10 zł a łowienie z łodzi 20 zł/dzień.
No fakt ale na feederowców czy zwykłych poławiaczy płotek zezwolenia tanie.
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Jezioro Godziszewskie

#17 Post autor: okonhel »

Coś tam pływa ale większej ryby na razie nie trafiliśmy (leszcz, lin, większa płoć).
20170803_102111.jpg
20170803_105445.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Jezioro Godziszewskie

#18 Post autor: Remek »

Ładne płocie
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

Excellent Product Blog

#19 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Great Product Guide bd03c22

FrankJScott
Amur
Posty: 653
Rejestracja: 10 kwie 2024, 00:46

High Rated Product Site

#20 Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Useful Product Tips ed91ec6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeziora”