Reda

Wiadomość
Autor
okonhel

Reda

#1 Post autor: okonhel »

Przez wiatry podniosła się woda na zatoce, przez deszcze - w rzece - efekt - jakieś 0,5 m do szczytu wałów - do jutra pewnie jeszcze się podniesie.
20171029_135723.jpg
A wszystko to za sprawą huraganu Grzegorz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Remek
Administrator
Posty: 1007
Rejestracja: 03 mar 2013, 18:51
Lokalizacja: Złotów

Re: Reda

#2 Post autor: Remek »

No to już stan wody prawie pod alarmowy się podniósł co Jacek ?
Koszulki Wędkarskie - duży asortyment ubrań oraz gadżetów o tematyce wedkarskiej:
https://koszulki-wedkarskie.pl/

okonhel

Re: Reda

#3 Post autor: okonhel »

Teraz opada ale bardzo powoli, ubyło jakieś 30 -50 cm. Kiedyś przy cofce woda była na ulicy i zamknęli trasę....

okonhel

Re: Reda

#4 Post autor: okonhel »

Reda powoli wraca do koryta. Przy takim wysokim stanie powinny ryby pchać się na tarło, pod warunkiem ze jest ich trochę w zatoce.
Ale jak się taki stan utrzyma i nie bezie w grudniu mrozów to pewnie też szybko spłyną..
r1.jpg
r2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

okonhel

Re: Reda

#5 Post autor: okonhel »

Wody znów przybyło, wchodzi już na brzeg od strony parkingu. Przy takim stanie wody kelty już spływają do morza i na rozpoczęcie sezonu rzeka znów będzie pusta, co najwyżej jakiś zabłąkany tęczak.
red2.jpg
red1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lukas

Re: Reda

#6 Post autor: Lukas »

O kirwa! Ale woda! No to trochę nastrój mi siadł....Niechaj to cholerstwo w końcu opadnie.... Z drugiej strony Jacku, potem się zawsze okazuje, że nagle ktoś pier....nie komplet pięknych już wysrebrzonych keltów pod koniec marca albo i w kwietniu...zawsze tak jest. Poza tym pytanie jaka jest woda w górze rzeki, powyżej zapory. Przy takiej wodzie to nie ma bata i muszą być też srebrniaki w rzece. No i oczywiście tęczaki i może jakieś palie z hodowli...
Byle dało się w ogóle wędkować w jakiś rozsądny sposób :)

okonhel

Re: Reda

#7 Post autor: okonhel »

Na dole ciężko podejść do wody bo woda do wału i przesiąka - poniżej mostu raz już wał łatali.
Pewnie wyżej z jakiegoś wyższego brzegu da się łowić tylko duże straty na zalanych krzakach.
Woda jest wysoka od 3 miesięcy ale teraz najwyższa.
Kelty pewnie spłyną, po sztormie wejdą na chwilę srebrniaki i pewnie większość też spłynie - coś tam jakiś wędkarz złowi ale przez dwa ostatnie sezony rozpoczęcie było tragiczne.

Lukas

Re: Reda

#8 Post autor: Lukas »

Tak Jacku, zgadza się i nie sądzę aby w tym roku doszło do jakiegoś "przełamania". Z drugiej strony co robić? Siedzieć na dupie i nic nie robić? Bez sensu :) Ciekawym tylko czy gdzie indziej również jest taka sytuacja hydrologiczna jak na Redzie.

okonhel

Re: Reda

#9 Post autor: okonhel »

Podejrzewam że na Łebie nie lepiej. Od lipca woda płynęła łąkami za Bożym Polem i ciężko było dojść do wody (przez łąkę brodziłem po kolana w wodzie) to i teraz będzie jeszcze gorzej.
Taki deszczowy rok...

glizdziarz

Re: Reda

#10 Post autor: glizdziarz »

Na śródlądziu podobnie. Nawet małe ciurki powylewały i nie idzie dojść do koryta

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Reda

#11 Post autor: Janek »

Wczoraj jechałem nad Redą- woda wysoka ale do łowienia- taka srebrniakowa. Zresztą wiem że te są, jakieś były połowione przez tych co szukają tęczaków. Nad Parsętą będzie ciężko- woda zalała bulwar w Karlinie. Podobno ma poziom wyższy o około 3m niż normalnie. Sambor pisał że Łupawa zalała Smołdzino, w domu ma wodę a woblerki może ustawiać w salonie. Nad Radunią woda też duża ale do łowienia. Z tego wszystkiego Reda wygląda najlepiej. Jakoś to będzie, bo jeszcze tak nie było- żeby jakoś nie było.
Tomek

okonhel

Re: Reda

#12 Post autor: okonhel »

Ciekawe jak na Wierzycy. Na Redzie faktycznie opadła ale na dole nadal ciężko do wody podejść - pewnie wyżej jest lepiej tylko zaczepy mało czytelne.

okonhel

Re: Reda

#13 Post autor: okonhel »

Miałem dziś nie jechać nad rzekę bo miało padać cały dzień ale jak zawiozłem dzieciaka do szkoły to okazało się że pogoda całkiem dobrze wygląda i prognozy się przesunęły. Oczywiście jak się spakowałem to zaczęło padać.
Nad wodą byłem o 10:30 i oczywiście "nasi " już są:
r1.jpg
Woda dość wysoka ale już trochę opadła. W niektórych miejscach poza linią drzew, które są normalnie na suchym:
r2.jpg
Niestety brań żadnych nie było ale zauważyłem że na prostej jak kanał rzece robią się nowe miejscówki:
r3.jpg
Z powrotem wracałem przez łąkę , która po deszczach co drugi dzień wygląda tak:
r4.jpg
Na moim odcinku nikt nic nie miał, słyszałem że wyżej coś złowili ale tam był Luki. Nie wiem czy coś napisze...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Reda

#14 Post autor: Janek »

okonhel pisze: Na moim odcinku nikt nic nie miał, słyszałem że wyżej coś złowili ale tam był Luki. Nie wiem czy coś napisze...
Jest takie stare powiedzenie: " umiesz liczyć- licz na siebie".
Ja się pytam gdzie relacja z Wierzycy?
Tomek

okonhel

Re: Reda

#15 Post autor: okonhel »

Moja relacja z Wierzycy jest w temacie Wierzyca tutaj:
viewtopic.php?f=15&t=541


Pytanie gdzie są Twoje relacje z Wierzycy i innych rzek (przy okazji gdzie są relacje Lukiego) ???

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Reda

#16 Post autor: Janek »

Moich relacji kilka jest, czy będzie więcej nie wiem- nie mam na to czasu- muszą wystarczyć zdjęcia z rybami ;)
Tomek

okonhel

Re: Reda

#17 Post autor: okonhel »

No to wstaw te zdjęcia, chętnie obejrzymy...

Lukas

Re: Reda

#18 Post autor: Lukas »

Proszę się nie kłócić i być grzecznym hehehehehehehehehehe Bo jeden i drugi dostanie po liściu :)

Awatar użytkownika
Janek
Flądra
Posty: 324
Rejestracja: 20 lis 2015, 13:07

Re: Reda

#19 Post autor: Janek »

Jacku, jak złowię... może wstawię. Narazie muszą Ci wystarczyć te które już tutaj są.
Tomek

Lukas

Re: Reda

#20 Post autor: Lukas »

Siema. Dolna Łeba, Grabowa, Reda. Taka jest chyba kolejność najbrzydszych odcinków trociowych rzek pomorskich. Ja mam Redę najbliżej więc łowię w jej wodach. Zresztą i ta Reda nie jest aż taka okrutnie brzydka.... no ale chyba najmocniej zurbanizowana....niestety. Ciężka jest ta nasza "miłość" bo zazwyczaj moja Reda, zachowuje się jak Panienka co by chciała ale się boi. Tym niemniej moja cierpliwość jest od czasu do czasu nagradzana jakąś kapitalną rybką.
Po czterech wizytach w tym roku ze spinem (wypady około 3 godzinne) odnotowałem jedno kopnięcie i jednego fajnego kropka którego wstawiłem w "wynikach". Dzisiaj nie wytrzymałem i od 12.00 do 15.00 moczyłem swoje streamerki, a właściwie jednego bo tak jak przywiązałem to już nic nie zmieniałem. Lubię te moje, jak ja to nazywam drugie zmiany. Gdy ja zaczynam to większość ludzi właśnie odjeżdża znad rzeki - tak jak kiedyś wszyscy zawijali się "na Małysza" ;)
No jak już wszyscy wypier....lili na obiad, to zrobiło się tak jakoś cicho i spokojnie. uważać tylko musiałem, aby nie wjechać bezpośrednio do wody - brzegi były tak oblodzone i śliskie, że naprawdę odpuściłem kilka miejsc żeby albo nie zaliczyć kąpieli albo się nie połamać. Zaliczyłem dwa kontakty. Pierwsze branie delikatne i tylko zobaczyłem błysk rybki jak się obracała. Albo mały srebrniaczek, albo tęczak 35-40 cm. Parę przepuszczeń i rybka nie chciała poprawić. Zapaliłem fajkę, napiłem się herby i wszedłem w następne miejsce. Pod nogami nic się nie chciało zadziać, więc zacząłem pracować zestawem coraz dalej i dalej. No i w pewnym momencie, ktoś pod wodą strasznie wkur...ł się na widok mojego streamerka :) Poczułem tylko solidne kopnięcie i sekundę później naprawdę konkretny wir na powierzchni wody. Niestety ryba prawdopodobnie walnęła zamkniętym pyskiem albo hak nie wbił się jej w momencie gdy się obracała. Trudno, do następnego razu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzeki”